کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه | دانشگاه دولتی و آزاد

در میان داوطلبان و دانشجویان، هستند افرادی که تمایل به تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه دارند. اما سوالی که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که آیا امکان تحصیل همزمان دو رشته برای دانشجو وجود دارد؟ پاسخ این است که اگر داوطلبان شرایط تحصیل همزمان را داشته باشند، بله امکان پذیر می‌باشد. به همین منظور در ادامه این مطلب به شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه

تحصیل همزمان در دو رشته، طبق مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حتی در دو دانشگاه مجزا، امکان پذیر است. اما شرایط انتخاب رشته دوم، برای دانشجویان ممتاز، دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشجویان دانشگاه های سراسری به خصوص دانشگاه پیام نور با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

داوطلبانی که قصد تحصیل در دو رشته دانشگاهی را دارند، ابتدا باید تمامی موارد را بررسی کنند. در صورتی که واجد شرایط انتخاب رشته دوم نیز بودند، نسبت به تحصیل در دو رشته اقدام کنند. در ادامه این مقاله شرایط تحصیل همزمان در دو رشته را به تفکیک برای دانشجویان ممتاز، دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشجویان دانشگاه پیام نور بررسی کرده ایم.

شرایط تحصیل همزمان دو رشته | دانشجویان ممتاز

یک گروه از افرادی که امکان تحصیل دو رشته در دانشگاه را دارند، دانشجویان ممتاز هستند. دانشجویان ممتاز طبق تشخیص دانشگاه، در صورتی که دارای شرایطی باشند می‌توانند همزمان در دو رشته تحصیل کنند. شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه برای دانشجویان ممتاز به شرح زیر است:

 • امکان تحصیل همزمان در دو رشته فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر است.
 • در صورتی که داوطلب، در رشته دوم دانشجو دانشگاه روزانه باشد، نیازی به پرداخت شهریه نیست اما در صورتی که دانشجوی دانشگاه پیام نور و یا موسسات غیرانتفاعی باشد، ملزم به پرداخت شهریه است.
 • در صورتی که دانشجو برای تحصیل در رشته دوم، پذیرش شود، می‌تواند حداکثر 30 واحد از مجموع واحدهای هر دو رشته را انتخاب کند.
 • دانشجو در تحصیل همزمان، باید در رشته دوم نیز در مدت تحصیل رشته اول، فارغ التحصیل شود.
 • برای انتخاب رشته دوم محدودیتی وجود ندارد اما اولویت با رشته‌های گروم علوم انسانی، هنر، علوم پایه و رشته‌های مکمل رشته اول می‌باشد.

دانشجویان برای تحصیل همزمان در دو رشته و با استفاده از امتیاز دانشجویان ممتاز، بایستی بدانند که آیا جزو دانشجویان ممتاز هستند یا خیر، به همین دلیل در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که دانشجوی ممتاز به چه کسی گفته می شود.

دانشجوی ممتاز به چه دانشجویی گفته می شود؟

 • دانشجویی که سازمان سنجش او را جزو برگزیدگان‌ کنکور سراسری معرفی کند.
 • دانشجویی که وزارت آموزش و پرورش او را از برگزیدگان‌ المپیادهای‌ علمی‌ دانش‌ آموزش‌ معرفی کند.
 • دانشجویی که سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران او را جزو برگزیدگان‌ جشنواره‌ خوارزمی معرفی کند.

تمامی دانشجویان که در یکی از گروه های بالا قرار داشته باشند، از دانشجویان ممتاز هستند و برای تحصیل در رشته دوم باید پس از گذراندن‌ حداقل‌ دو ترم با میانگین کل حداقل 17، درخواست‌ خود را که به تایید استاد مشاور رسیده‌ است‌ به‌ معاونت‌ آموزشی‌ دانشگاه‌ محل‌ تحصیل‌ خود اعلام کنند.

شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه | دانشگاه های سراسری

امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه‌های سراسری برای داوطلب وجود دارد در صورتی که شرایط زیر داشته باشند.

 • ثبت نام در رشته دوم، برای تحصیل همزمان در دو رشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” انجام می‌شود.
 • در صورتی که فردی، دانشجو یکی از دانشگاه‌های سراسری باشد و قصد تحصیل همزمان در رشته دیگری را نیز داشته باشد، فقط مجاز به انتخاب رشته دوم از دانشگاه پیام نور می‌باشد.
 • دانشجویان تنها مجاز به انتخاب یک رشته از دانشگاه‌های پیام نور می‌باشند.
 • تحصیل همزمان در دو رشته و در دانشگاه‌های سراسری، فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر می‌باشد.
 • پذیرش در رشته دوم و در دانشگاه پیام نور، به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی می باشد و نیازی به شرکت در آزمون خاصی نیست.
 • دانشجویان آقا که در حال تحصیل با استفاده از معافیت تحصیلی در رشته اول هستند، منعی برای انتخاب رشته دوم از سوی سازمان نظام وظیفه نخواهند داشت.
 • داوطلبان در صورت قبولی در رشته دوم، باید شهریه ای معادل با میزان شهریه دانشگاه پیام نور پرداخت کنند.
 • پس از اتمام فرایند انتخاب رشته دوم، دانشگاه اول باید مدارک برابر اصل شده مربوط به دانشجو را با نامه اداری رسمی برای دانشگاه دوم ارسال کند.
 • دانشجویان می‌توانند دروس عمومی گذرانده شده در رشته و دانشگاه اول را برای رشته دوم معادل سازی کنند.
 • با توجه به اینکه دانشجویان در حال تحصیل همزمان در دو رشته هستند، باید انتخاب واحد خود را طوری انتخاب کنند که کلاس ها و امتحاناتشان تداخل نداشته باشد.

شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه | دانشگاه آزاد

امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد برای داوطلب وجود دارد در صورتی که شرایط زیر داشته باشند.

 • تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد فقط یک بار در طی دوره تحصیل برای هر دانشجو، امکان پذیر است.
 • امکان نحصیل همزمان در دو رشته فقط برای رشته های غیرپزشکی امکان پذیر است.
 • امکان انتخاب رشته دوم برای دانشجویان در همان مقطع تحصیلی دانشگاه اول و یا پایین تر از آن امکان پذیر است در صورتی تقاضای خود را برای یکی از دوره های کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارسال کنند.
 • داوطلبان مجاز هستند، رشته دوم را در همان دانشگاه محل تحصیل رشته اول و یا واحد دانشگاهی دیگری انتخاب کنند.
 • در صورتی که داوطلبی از رشته اول خود انصراف دهد و یا حتی اخراج شود، در صورت نداشتن منع نظام وظیفه، می‌تواند با معافیت تحصیلی، در رشته دوم ادامه تحصیل دهد.
 • دانشجویان باید هر دو رشته ای که در آن در حال تحصیل هستند در مدت زمان مجاز برای اتمام رشته اول، به پایان برسانند.
 • امکان تغییر رشته، در رشته دوم وجود ندارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫80 دیدگاه ها

 1. سلام من یه سوال داشتم
  من دانشجوی کارشناسی زیست سلولی مولکولی از دانشگاه ازاد هستم . قصد دارم کنکور هنر شرکت کنم . اگر من دانشگاه سراسری هنر قبول بشم امکانش هست ترم آخر دانشگاه آزادام هم زمان بشه با ترم اول دانشگاه سراسری؟
  فقط یک ترم اول هم زمان میشه

  1. سلام. دوست عزیز شما در شرایطی می توانید در رشته های کنکور هنر دانشگاه های سراسری ثبت نام کنید که در هیچ یک دانشگاه های دیگر در حال تحصیل نباشید. در برخی از شرایط امکان تحصیل همزمان در دو رشته وجود دارد برای مشاره بشتر می توانید با مشاوران دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 2. سلام من دانشجوی حقوق پیام نور هستم آیا می‌توانم در دانشگاه فرهنگیان بعد از قبولی در آزمون سراسری تحصیل همزمان داشته باشم؟

  1. سلام خیر، برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان باید تعهد تحصیل تمام وقت و تعهد کاری پس از اتمام تحصیل بدید.
   بعد از اتمام فرهنگیان میشه برای پیام نور اقدام کرد
   همچنین حین تحصیل در یک مقطع میشه در مقطع پایینتر پیام نور تحصیل کرد
   مثلا ارشد روانشناسی و همزمان کارشناسی پیام نور
   تحصیل همزمان برای دانشجویان نخبه و استعداد درخشان هم وجود داره منتهی منوط به تایید دانشگاهه و بعیده فرهنگیان همچین موردی رو بپذیره

 3. سلام و خسته نباشید. واس کنکور 1400 از ر شته ی انسانی برای روان شناسی روزانه اماده میشم. ایا امکان دارد که در صورت قبولی در روان شناسی روزانه، همزمان و در همان سال برای ارشد فیزیک در دانشگاه روزانه اقدام کنم و هر دو رشته رو بخونم؟

  1. سلام، خیر امکان تحصیل همزمان نیست
   اما می تونید همزمان با ارشد فیزیک، کارشناسی روانشناسی پیام نور بخونید

 4. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده دانشجوی دندان پزشکی روزانه دارای تعهد خدمت میباشم .آیا میتوانم همزمان رشته پزشکی با قبولی درکنکور سراسری شرکت کنم؟.؟؟(همزمان تعهد خدمت دندان را هم انجام میدهم)

  1. سلام، خیر شمادانشجوی تمام وقت حساب میشید و امکانش نیست
   درصورتی که انصراف بدید میتونید این کار رو انجام بدید
   پیش از انصراف از شرایط انصراف و پیامدهاش آگاه باشید

 5. سلام من دانشجوی زبان روسی دانشگاه تهران هستم ترم ۳. امکان تحصیل همزمان در رشته زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور (بدون کنکور) رو دارم؟؟

  1. سلام. درصورتی که دانشجوی ارشد باشید، میتونید لیسانس زبان انگلیسی پیام نور تحصیل کنید. برای مشاوره بیشتر می توانید با مشاوران دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 6. سلام من علمی کاربردی رشته هنرهستم ومیخوام براکنکور۱۴۰۰هم شرکت کنم براتربیت معلم میتونم شرکت کنم ؟؟؟؟

  1. سلام، در صورتی که شرایط رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.
   برای تحصیل در تربیت معلم باید از مقطع فعلی انصراف بدید الیته شرایط سنی هم وجود داره که باید در نظر بگیرید.
   در پایان برای پذیرش تربیت معلم باید در مصاحبه قبول بشید. برای مشاوره بیشتر می توانید با مشاوران دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 7. با سلام.
  من دانشجوی سال آخر مهندسی جنگل دانشگاه تهران هستم.
  اگر برای رشته زبان انگلیسی یا استانبولی دانشگاه علامه بخوام آزمون بدم و همزمان ارشد رشته مهندسی جنگل هم بخونم امکانش هست؟

  1. سلام
   امکان تحصیل همزمان درصورتی وجود دارد، که یکی از رشته ها را در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید
   مثلا ارشد مهندسی جنگل دانشگاه تهران
   کارشناسی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور

 8. سلام من دانشجوی ترم ۳ مهندسی عمران از دانشگاه آزادم من میتونم تحصیل همزمان در یکی از رشته های هتری داشته باشم ؟ و باید به کجا برم که این درخواست رو بدم ؟

  1. سلام،درصورتی که شرایط رو داشته باشید امکانش هست
   با مشاورین ما تماس بگیرید تا شرایط شما رو بررسی کنن و راهنمایی کنن که چه مسیری رو دنبال کنید

 9. سلام…اگه کسی بخواد همزمان دو رشته پزشکی و کامپیوتر رو بخونه شرایطش چیه؟یعنی اول کنکور تجربی بده بعد کنکور ریاضی

  1. امکان تحصیل همزمان این دو رشته وجود نداره
   شما برای یکی از این رشته ها باید اقدام کنید

 10. سلام من دانشجو حقوق پیام نورم میخوام کنکور بدم قبول شدم میتونم دندان روزانه بخونم

 11. سلام من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه سراسری میخونم ایا امکانش هست کارشناسی مهندسی کامپیوتر را در دانشگاه ازاد یا پیام نور یا دانشگاه مجازی به صورت همزمان بخونم

  1. سلام، خیر امکان تحصیل همزمان در یک مقطع وجود نداره
   برای تصمیم گیری بهتر درمورد آینده تحصیلی و شغلی خودتون با مشاورین ما در تماس باشید

 12. سلام دانشجو پیام نور اگر کنکور شرکت کند و قبول شود میتونه دندان بزنه و بره دانشگاه روزانه ، بدون انصراف از پیام نور و اگر بره پزشکی باید چه مقطعیو تویه پیام نور انتخاب کنه

  1. سلام
   خیر باید از پیام نور انصراف بده
   قسمت دوم سوال واضح نیست، لطفا دقیق بپرسید

  2. سلام
   من دانشجوی ظرفیت مازاد بهداشت هستم الان دو ترم است که شهریه دانشگاه را پرداخت نکرده ام و نمیتوانم هزینه انصراف را نیز بدهم.
   میخاهم در دانشگاه آزاد ثبن نام کنم آیا میتوانم؟؟ خواهشا راهنمایی کنید

   1. سلام، خیر
    باید از دانشگاه قبلی انصراف بدید و انصراف مستلزم پرداخت هزینش
    اگز قصد ادامه تحصیل هم داشته باشید باید هزینه مرخصی پرداخت کنید

 13. سلام من دانشجوی ترم یک رشته مشاوره دانشگاه آزادم براساس سوابق تحصیلی….. میتونم واسه رشته اهنگسازی دولتی برم از طریق کنکور؟

 14. سلام و عرض ادب.من 1400کنکور انسانی شرکت خاهم کرد. ایا امکان دارد کع اگر بتوانم جز دانشجویان استعداد درخشان باشم، در کنار این که روانشناسی روزانه در دوره ی کارشناسی باشم (ینی هنوز مدرک کارشناسی رو نگرفته ام) و روانشناسی رشته ی اولم باشه ،همزمان برای لیسانس شیمی یا فیزیک در دانشگاه روزانه اقدام کنم؟ یعنی هم دانشجوی دوره ی کارشناسی روزانه ی روانشناسی باشم هم دانشجوی کارشناسی روزانه ی فیزیک باشم.
  با متشکر از شما .

  1. سلام، بله درصورتی که شرایط داشته باشید امکانش هست
   برای بررسی شرایط و چگونگی اقدام به تحصیل همزمان در دو رشته با مشاورین ما تماس بگیرید

 15. با سلام
  دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم بعد 4 سال که لیسانس گرفتم،دوباره میتونم کنکور بدم و دانشگاه ازاد قبول بشم و همزمان شغل معلمی داشته باشم و تو دانشگاه هم درس بخونم؟
  یا الزاما باید از فرهنگیان انصراف بدم و برم دانشگاه؟

  1. سلام، درصورتی امکان پذیر خواهد بود که محل اشتغال اجازه تحصیل صادر کنه
   برای بررسی شرایط کسب اجازه تحصیل بدون انصراف با مشاورین مجموعه تحصیلی دانتل تماس بگیرید

 16. سلام مجدد. ممنون میشم اگر پاسخگو باشین. ایا امکان داره این که من جزو دانشجو استعداد های درخشان یا ممتاز باشم، و رشته و دانشگاه اولم روانشناسی روزانه کارشناسی باشه، همزمان با ان ور دانشگاه روزانه ی شیمی یا فیزیک اقدام کنم.ینی هم دانشجو در دوره ی کارشناسی روزانه روانشناسی هم دانشجوی دوره ی کارشناسی روزانه فیزیک یا شیمی باشم؟؟در 1400 از رشته ی انسانی کنکور خاهم داد..متشگر

  1. سلام، امکانش هست، درصورتی که موافقت وزارت علوم، سازمان سنجش، دانشگاه و شرایط لازم رو داشته باشید
   برای بررسی دقیق تر و آمادگی برای رسیدن به هدفتون می تونید با مشاورین ما تماس بگیرید

 17. سلام من کنکور سال ۹۹ شرکت کردم و مهندسی برق دانشگاه الزهرا نوبت دوم و مهندسی معماری دانشگاه ازاد قبول شدم . ایا میتونم به طور همزمان در هر دو رشته تحصیل کنم ؟

  1. سلام ، خیر امکان تحصیل همزمان وجود نداره
   البته برای دانشجویان استعداد درخشان شرایط وجود داره که بصورت همزمان دو رشته تحصیل کنند
   برای اطلاع از شرایط و ثبت نام دو رشته همزمان با مشاورین ما درتماس باشید

   1. ببخشید من پرستاری آزاد میخونم اما یه رشته دانشگاه روزانه هم قبول شدم اما با اینکه ثبت نام نکردم هرروز پیام میفرستن و همه ی امور دانشگاهیی رو اطلاع میدن من حس میکنم خودشون ثبت نامم کردن همچین چیزی ممکنه؟ توی دانشگاهیی ک هستم مشکلی پیش نمیاد؟

 18. سلام وقتتون بخیر… من دانشجوی رشته مشاوره آزاد هستم. میخواستم ببینم میشه در کنکور شرکت کنم و اگر پرستاری سراسری قبول شدم همزمان هر دو رشته رو بخونم؟ و یا پرستاری آزاد رو همزمان در کنار مشاوره آزاد بخونم؟

  1. سلام، درصورتی که دارای شرایط نخبه یا استعداد درخشان باشید امکانش هست
   در غیر اینصورت فقط در یکی میتونید تحصیل کنید
   برای بررسی شرایط با مشاورین ما در تماس باشید

 19. من دانشجوی کارشناسی فلسفه در دانشگاه علامه امکانش هست که در دانشگاه آزاد یا پیام نور در مقطع کارشناسی، حقوق بخونم؟

  1. سلام، در صورتی که شرایط رو داشته باشید امکانش هست
   برای بررسی شرایط با مشاورین ما در تماس باشید

 20. سلام من دانشجو مهندسی پزشکی دانشگاه ازادم میخام در یکی از رشته های براساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد یا دولتی اقدام کنم ایا امکان تحصیل به صورت همزمان وجود دارد

  1. سلام، درصورتی که دارای شرایط باشید امکانش هست
   برای بررسی شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید

 21. سلام وقت بخیر.من دانشجوی ترم ۶پرستاری آزاد هستم. امکانش هست که در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۰ در دانشگاه دولتی ، فقط یک‌ ترم باقی مانده از رشته پرستاریو بگذرونم؟

  1. سلام، در صورتی که بتانید پیش از ثبت نام فارغ التحصیل بشید امکانش هست
   برای بررسی جزئیات با مشاورین ما تماس بگیرید

 22. سلام وقت بخیر. دانشجوی سال آخر کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم.امکان تحصیل همزمان در رشته حقوق در پیام نور هست؟

  1. سلام، بله امکانش هست
   برای بررسی بیشتر و اطلاع از فرایند ثبت نام با ما تماس بگیرید

 23. سلام و وقت بخیر
  متاسفانه قوانین دو رشته ای شدن با استعداد های درخشان عوض شده و فقط بر اساس رتبه کنکور و المپیاد ها جشنواره خوارزمی شده . به طور کلی انگار شایستگی در دانشگاه امکان نداره مشخص بشه.

  من دانشجوی ترم3 کارشناسی مهندسی دانشگاه فردوسی هستم خواستم بدونم برای اینکه بخوام دو رشته ای با فیزیک پیام نور بزنم. امکان تمدید سنوات به 6 سال وجود داره ؟ از نظر نظام وظیفه چطور؟ چون در صورتی که از راه استعداد های درخشان بود امکان تمدید بود. در این صورت هم هست؟ یا اینکه باید دو رشته رو در 5 سال تموم کنم ؟ اینطوری آخه خیلی سنگین میشه. از هیچکدوم هم چیزی نمیفهمم.
  ممنون

  1. سلام، متوجه دغدغه و نگرانی شما هستیم
   سوالات مهمی پرسیدی که جوابهای مفصلی داره و بصورت کامنت اهمیت و حق مطلب ادا نمیشه
   علاوه بر مقالاتمون که بصورت کامل به موضوع پرداختیم ، میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید تا جوتب سوالهاتون رو بدن

 24. سلام. وقت بخیر. ببخشید من فوق دیپلم و لیسانس کامپیوتر دارم. الان برای کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر یا هوش مصنوعی دانشگاه ازاد بصورت بدون کنکور ثبت نام کردم از طریق سایت سنجش. هنوز جوابش نیومده. میخواستم برای کارشناسی برق دولتی روزانه که ظرفیت خالی داره هم ثبت نام کنم. خواستم ببینم امکانش هست بضورت همزمان هردو رشته رو بخونم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام، امکانش هست
   اما باید مقطع کارشناسی رو دانشگاه پیام نور بخونید، یا از شرایط استعداد درخشان استفاده کنید
   برای اطلاع از جزئیات، پاسخ به سوالاتتون و بررسی شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید

 25. سلام وقت بخیر
  ایا میتوان همزمان هم در کارشناسی تربیت بدنی دانشگاه سراسری و هم در فرهنگیان تحصیل کرد؟

  1. سلام، خیر دانشجویان فرهنگیان تعهد به کار دارند، به عبارتی بعنوان همکار فرهنگی شناخته می شوند و امکان تحصیل همزمان ندارند.

 26. سلام. بنده دانشجوی ترم سوم دکتری سازه های آبی دانشگاه سراسری هستم، میخواستم ببینم میتونم همزمان مهندسی عمران پیام نور بخونم؟ تشکر

 27. سلام
  من الان دانشجوی ترم ۵ دانشگاه آزاد هستم رشته مکانیک .تا سال ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی این دانشگاهو دارم.بعد پارسال ی بار انصراف دادم ولی مجددا ی هفته بعد بازگشت به تحصیل داشتم.
  الان دارم برای کنکور تجربی ۱۴۰۰ میخونم ‌.آیا من واجد شرایط پذیرش آزمون سراسری رو دارم؟در چه صورتی دانشجویان دانشگاه آزاد مجاز به کنکور دادن نیستند؟؟هدفم رشته های پزشکی یا دندان و دارو هست که همزمان با رشته اولم بخونمش

  1. سلام، خیر شما فقط یکبار مجاز به انصراف هستید، الان برای تحصیل رو به جلو یعنی ارشد میتونید حرکت کنید، اما رو به عقب خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور باید تکلیف خدمت سربازی خودتون رو مشخص کنید.
   بدلیل انصراف شرایطتون خاص هستش، برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 28. سلام،دانشجوی علوم ازمایشگاهی ترم ۵ هستم،میتونم برای پیام نور روانشناسی اقدام کنم؟

  1. سلام، لطفا سوالتون رو واضح مطرح کنید
   دانشجوی چه مقطعی هستید؟ قصد تحصیل در چه مقطعی دارید؟

 29. سلام وقتتون بخیر
  برای دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی امکان داره که همزمان در رشته ی روانشناسی دانشگاه آزاد هم تحصیل کنه؟

 30. سلام. وقت بخیر
  من دانشجوی ترم اول دبیری ریاضی هستم.
  آیا می توانم مهندسی کامپیوتر توی دانشگاه دولتی ادامه بدهم مثل دانشگاه کردستان؟
  اگر میتونم شرایطش چیه؟؟
  و باید چه اقداماتی انجام بدم.
  ممنونم اگر جواب بدهید🙏

  1. سلام،وقت شما هم بخیر
   باید از مقطع فعلی انصراف بدید و با توجه به انتخاب رشته یا برگه سبز اقدام کنید
   درصورتی که شرایط رو نداشته باشید باید از اول کنکور شرکت کنید
   با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

 31. سلام
  برای دانشجوی دندانپزشکی شهید بهشتی امکان تحصیل همزمان در رشته ی روانشناسی دانشگاه آزاد وجود داره؟

 32. سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم اگر كسی در مقطع دكتری وزارت بهداشت پذیرفته شده باشد امكان تحصیل همزمان در مقطع كارشناسی از دانشگاه سراسری رو دارد!؟یا دانشگاه پیام نور !؟

  1. سلام، وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان وجود نداره، اما میتونید پیام نور تحصیل کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 33. سلام وقت بخیر
  ایا امکان تحصیل همزمان در دوره دکتری حقوق دانشگاه سراسری و زبان انگلیسی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

 34. سلام من دانشجوی رشته حقوق دردانشگاه علمی کاربردی تهران هستم ترم اولم تموم شده وبرای ورودی بهمن امسال براساس سوابق تحصیلی رشته هتلداری روزانه دانشگاه بم قبول شدم میتونم همزمان دوتارشته روبخونم

  1. سلام، خیر
   اما میتونید از علمی کاربردی انصراف بدید و برای هتلداری ثبت نام کنید
   پیشنهاد میکنم قبل از تصمیم گیری با مشاور مشورت کنید

 35. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۱زیست سلولی پیام نور با ازمون هستم
  میشه بگین ایا من می تونم تو کنکور سال ۱۴۰۰تجربی با رتبه خوب هم دانشگاه دولتی ی رشته خوب و هم دانشگاه کوثر برم و هر دو رو ادامه بدم یا چه طوری میتونم هم کوثر برم و هم رشته ی مورد علاقمو تو سراسری بخونم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  1. سلام، تحصیل همزمان دارای شرایطی هست
   یکی از راه ها عضویت در بنیاد نخبگان هستش
   برای اطلاعات بیشتر و کسب امتیازات لازم برای تحصیل همزمان با مشاورین ما تماس بگیرید

  1. سلام
   برای بررسی کامل شرایط خودتون و نحوه اقدام برای تحصیل همزمان با مشاورین ما تماس بگیرید

 36. سلام وقت بخیر من کاردانی آموزش ابتدایی از دانشگاه آزاد دارم و الان ترم یک آموزش ابتدایی آزاد هستم اگر در کنکور بتونم حقوق سراسری قبول شم امکان تحصیل هم زمان وجود داره؟

  1. سلام، برای تحصیل همزمان باید واجد شرایط باشید، برای بررسی شرایط خودتون با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا