کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه | دانشگاه دولتی و آزاد

کانال تلگرام تحصیلی     

در میان داوطلبان و دانشجویان، هستند افرادی که تمایل به تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه دارند. اما سوالی که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که آیا امکان تحصیل همزمان دو رشته برای دانشجو وجود دارد؟ پاسخ این است که اگر داوطلبان شرایط تحصیل همزمان را داشته باشند، بله امکان پذیر می‌باشد. به همین منظور در ادامه این مطلب به شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه

تحصیل همزمان در دو رشته، طبق مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حتی در دو دانشگاه مجزا، امکان پذیر است. اما شرایط انتخاب رشته دوم، برای دانشجویان ممتاز، دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشجویان دانشگاه های سراسری به خصوص دانشگاه پیام نور با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

داوطلبانی که قصد تحصیل در دو رشته دانشگاهی را دارند، ابتدا باید تمامی موارد را بررسی کنند. در صورتی که واجد شرایط انتخاب رشته دوم نیز بودند، نسبت به تحصیل در دو رشته اقدام کنند. در ادامه این مقاله شرایط تحصیل همزمان در دو رشته را به تفکیک برای دانشجویان ممتاز، دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشجویان دانشگاه پیام نور بررسی کرده ایم.

شرایط تحصیل همزمان دو رشته | دانشجویان ممتاز

یک گروه از افرادی که امکان تحصیل دو رشته در دانشگاه را دارند، دانشجویان ممتاز هستند. دانشجویان ممتاز طبق تشخیص دانشگاه، در صورتی که دارای شرایطی باشند می‌توانند همزمان در دو رشته تحصیل کنند. شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه برای دانشجویان ممتاز به شرح زیر است:

 • امکان تحصیل همزمان در دو رشته فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر است.
 • در صورتی که داوطلب، در رشته دوم دانشجو دانشگاه روزانه باشد، نیازی به پرداخت شهریه نیست اما در صورتی که دانشجوی دانشگاه پیام نور و یا موسسات غیرانتفاعی باشد، ملزم به پرداخت شهریه است.
 • در صورتی که دانشجو برای تحصیل در رشته دوم، پذیرش شود، می‌تواند حداکثر 30 واحد از مجموع واحدهای هر دو رشته را انتخاب کند.
 • دانشجو در تحصیل همزمان، باید در رشته دوم نیز در مدت تحصیل رشته اول، فارغ التحصیل شود.
 • برای انتخاب رشته دوم محدودیتی وجود ندارد اما اولویت با رشته‌های گروم علوم انسانی، هنر، علوم پایه و رشته‌های مکمل رشته اول می‌باشد.

دانشجویان برای تحصیل همزمان در دو رشته و با استفاده از امتیاز دانشجویان ممتاز، بایستی بدانند که آیا جزو دانشجویان ممتاز هستند یا خیر، به همین دلیل در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که دانشجوی ممتاز به چه کسی گفته می شود.

دانشجوی ممتاز به چه دانشجویی گفته می شود؟

 • دانشجویی که سازمان سنجش او را جزو برگزیدگان‌ کنکور سراسری معرفی کند.
 • دانشجویی که وزارت آموزش و پرورش او را از برگزیدگان‌ المپیادهای‌ علمی‌ دانش‌ آموزش‌ معرفی کند.
 • دانشجویی که سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران او را جزو برگزیدگان‌ جشنواره‌ خوارزمی معرفی کند.

تمامی دانشجویان که در یکی از گروه های بالا قرار داشته باشند، از دانشجویان ممتاز هستند و برای تحصیل در رشته دوم باید پس از گذراندن‌ حداقل‌ دو ترم با میانگین کل حداقل 17، درخواست‌ خود را که به تایید استاد مشاور رسیده‌ است‌ به‌ معاونت‌ آموزشی‌ دانشگاه‌ محل‌ تحصیل‌ خود اعلام کنند.

شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه | دانشگاه های سراسری

امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه‌های سراسری برای داوطلب وجود دارد در صورتی که شرایط زیر داشته باشند.

 • ثبت نام در رشته دوم، برای تحصیل همزمان در دو رشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” انجام می‌شود.
 • در صورتی که فردی، دانشجو یکی از دانشگاه‌های سراسری باشد و قصد تحصیل همزمان در رشته دیگری را نیز داشته باشد، فقط مجاز به انتخاب رشته دوم از دانشگاه پیام نور می‌باشد.
 • دانشجویان تنها مجاز به انتخاب یک رشته از دانشگاه‌های پیام نور می‌باشند.
 • تحصیل همزمان در دو رشته و در دانشگاه‌های سراسری، فقط در مقطع کارشناسی امکان پذیر می‌باشد.
 • پذیرش در رشته دوم و در دانشگاه پیام نور، به صورت بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی می باشد و نیازی به شرکت در آزمون خاصی نیست.
 • دانشجویان آقا که در حال تحصیل با استفاده از معافیت تحصیلی در رشته اول هستند، منعی برای انتخاب رشته دوم از سوی سازمان نظام وظیفه نخواهند داشت.
 • داوطلبان در صورت قبولی در رشته دوم، باید شهریه ای معادل با میزان شهریه دانشگاه پیام نور پرداخت کنند.
 • پس از اتمام فرایند انتخاب رشته دوم، دانشگاه اول باید مدارک برابر اصل شده مربوط به دانشجو را با نامه اداری رسمی برای دانشگاه دوم ارسال کند.
 • دانشجویان می‌توانند دروس عمومی گذرانده شده در رشته و دانشگاه اول را برای رشته دوم معادل سازی کنند.
 • با توجه به اینکه دانشجویان در حال تحصیل همزمان در دو رشته هستند، باید انتخاب واحد خود را طوری انتخاب کنند که کلاس ها و امتحاناتشان تداخل نداشته باشد.

شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه | دانشگاه آزاد

امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد برای داوطلب وجود دارد در صورتی که شرایط زیر داشته باشند.

 • تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد فقط یک بار در طی دوره تحصیل برای هر دانشجو، امکان پذیر است.
 • امکان نحصیل همزمان در دو رشته فقط برای رشته های غیرپزشکی امکان پذیر است.
 • امکان انتخاب رشته دوم برای دانشجویان در همان مقطع تحصیلی دانشگاه اول و یا پایین تر از آن امکان پذیر است در صورتی تقاضای خود را برای یکی از دوره های کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارسال کنند.
 • داوطلبان مجاز هستند، رشته دوم را در همان دانشگاه محل تحصیل رشته اول و یا واحد دانشگاهی دیگری انتخاب کنند.
 • در صورتی که داوطلبی از رشته اول خود انصراف دهد و یا حتی اخراج شود، در صورت نداشتن منع نظام وظیفه، می‌تواند با معافیت تحصیلی، در رشته دوم ادامه تحصیل دهد.
 • دانشجویان باید هر دو رشته ای که در آن در حال تحصیل هستند در مدت زمان مجاز برای اتمام رشته اول، به پایان برسانند.
 • امکان تغییر رشته، در رشته دوم وجود ندارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫1,004 دیدگاه ها

 1. سلام من یه سوال داشتم
  من دانشجوی کارشناسی زیست سلولی مولکولی از دانشگاه ازاد هستم . قصد دارم کنکور هنر شرکت کنم . اگر من دانشگاه سراسری هنر قبول بشم امکانش هست ترم آخر دانشگاه آزادام هم زمان بشه با ترم اول دانشگاه سراسری؟
  فقط یک ترم اول هم زمان میشه

  1. سلام. دوست عزیز شما در شرایطی می توانید در رشته های کنکور هنر دانشگاه های سراسری ثبت نام کنید که در هیچ یک دانشگاه های دیگر در حال تحصیل نباشید. در برخی از شرایط امکان تحصیل همزمان در دو رشته وجود دارد برای مشاره بشتر می توانید با مشاوران دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

   1. سلام من قصد شرکت در کنکور ارشد مهندسی شیمی دارم
    اگر در کنکور مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه دولتی بشم
    میتونم هم زمان آزاد هم در گرایش دیگری از رشته ام در مقطع ارشد شرکت کنم؟
    برای مثال امکانش هست هم دولتی گرایش فرایند بخونم و هم گرایش نفت در دانشگاه آزاد؟

     1. سلام من در دانشگاه آزاد دارم کارشناسی میخونم
      میتونم همزمان تو دانشگاه سراسری هم یکی از رشته های پزشکی رو بخونم؟

     2. سلام
      من رتبم توی کنکور امسال ریاضی شد ۳۵ میتونم هم مهندسی کامپیوتر بخونم هم پزشکی با دندون پزشکی؟

     3. سلام؛ خیر نمیتونید
      اما امکان تحصیل همزمان در رشته های گروه خودتون رو دارید

     4. سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات خوبتون
      من یه سوال داشتم:
      من دانشجوی کارشناسی رشته تاریخ دانشگاه شهید چمران اهواز هستم و ترم یک هستم سوالم اینه که میتونم یک رشته دیگه براساس سوابق تحصیلی انتخاب کنم یا نه ؟؟

     5. من الان دارم رشته ی مترجمی زبان در دانشگاه آزاد میخونم میخوام کنکور زبان بدهم برای دانشگاه فرهنگیان میتونم اقدام کنم؟

     6. سلام
      من میتونم همزمان ارشد روزانه یک رشته رو در دانشگاه فردوسی و مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان رو همزمان بخونم؟

     7. در صورت پذیرفته شدن در رشته دامپزشکی دانشگاه دولتی ( روزانه یا شبانه ) امکان تحصیل همزمان در رشته کارشناسی دانشگاه آزاد یا پیام نور را دارم؟

     8. سلام من دانشجوی ارشد الهیات دانشگاه شهید بهشتی تهرانم، ایا میتونم همزمان کاردانی طراحی دوخت هم در دانشگاه علمی کاربردی بخونم

     9. سلام..من دانشجو رشته مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه روزانه هستم،خواستم ببینم اگه بخوام در دو رشته تحصیل بکنم،باید چه رشته های مهندسی رو انتخاب کنم؟

    1. باسلام من دانشجوی رشته فیزیک در دانشگاه چمران اهواز هستم ایا مشکلی و تداخلی ایجاد نخپلهذ شد همزمان در دانشگاه علوم و فنون هپایی اهداز ب عنوان دانشحویی رشته مهماندار شروع ب تحصیل کنم !؟

     1. سلام، پیامتون مبهم بود بخاطر اشتباه تایپی
      اگر منظورتون تحصیل همزمان هست خیر امکانش رو ندارید

     2. سلام من یک کارشناسی گرفتم والان مشغول تحصیل برای یک رشته دیگه کارشناسی هستم وارشدم قبول شدم میتونم همزمان یه کارشناسی دیگه با ارشد بگیرم؟؟؟

     3. سلام، در صورتی که بخواهید همزمان با ارشد، کارشناسی پیام نور بخونید امکان پذیر هست

     4. سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم ۵ مدیریت کسب و کار هستم و امسال میخوام کنکور شرکت کنم و میخوام بدونم اگه دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه دولتی رشته ی تربیت بنی اوردم میتونم همزمان در ین دو رشته تحصیل کنم ؟

    2. سلام من میتونم یک رشته در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی(بر اساس سوابق تحصیلی) و یک رشته دیگه در دانشگاه دولتی در مقطع ارشد همزمان تحصیل کنم؟

    3. سلام من دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه آزاد هستم امکانش هست رشته تربیت بدنی رو هم بخونم بدون آزمون یا آزاد یا پیام نور

    4. سلام من امسال دبیری ریاضی قبول شدم و تا پارسال مهندسی غیرانتفاعی میخوندم.میتونم همزمان هردو رو پیش ببرم؟ راجب دانشگاه های غیرانتفاعی اطلاعات چندانی ندارم که میشه یاخیر

    5. سلام من دانشجوی ترم دوم کاردانی رشته صنایع غذایی هستم دانشگاه سراسری فنی
     میخواستم بدونم میتونم کنکور بدم و بعد فق در همون رشته ای که از طریق کنکور قبول شدم تحصیل کنم
     بدون پرداخت جریمه؟

   2. سلام ببخشید من ترم ۲ رشته میکروبیولوژی آزاد هستم ، امکانش هست در یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم
    ممنون

     1. سلام ببخشید اگر من رتبه دو رقمی در کنکور زبان کسب کنم امکانش هست همزمان هم مترجمی بخوانم هم ادبیات انگلیسی؟

     2. سلام ببخشید من دانشجو کارشناسی الزهرا هستم میتونم الان ی رشته ی دیگه تو دانشگاه ازاد یا پیام نور بخونم؟

     3. سلام
      در صورت موافقت دانشگاه اول بله می توانید تحصیل همزمان دو رشته را داشته باشید
      در غیر این صورت خیر

    1. سلام وقتتون بخیر من دانشجوی حقوق پیام نور هستم امکانش هست کنکور بدم سال ۱۴۰۱ و در رشته مدیریت دانشگاه دولتی هم تحصیل کنم به طور همزمان

   3. سلام
    من پایه دوازدهم رشته ریاضی ام ، می تونم بعد از دو نیمسال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان (تربیت ابتدایی) ، در یکی از رشته های مهندسی دانشگاه روزانه تحصیل کنم؟
    اگه روزانه نمیشه ، می تونم در پیام نور تحصیل کنم؟
    اگه دانشجو ممتاز باشم ، چی؟

     1. سلام وقت بخیر من دانشجوی شبانه ترم ۵ رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه منابع طبیعی هستم. امکانش هست در رشته زبان انگلیسی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

     2. سلام من ورودی کارشتاسی شیمی دانشگاه ازاد اسلامی کرج هستم جز رشته های علوم
      مبتونم کنکور شرکت کنم و اگه پبرا پزشکی دولتی قبول شدم یا رشته بالاتر دولتی همزمان تحصیل کنم و انصراف ندم؟

     3. سلام من دارم آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد میخونم آیا امکانش هست که بعد قبولی در کنکور سراسری رشته زبان انصراف بدم ؟

    1. سلام . من در حال حاضر دانشجوی دکتری روزانهوزارو علوم هستم. لیسانسم دانشگاه ازاد بودم ، میتونم بصورت همزمان داروسازی وزارت بهداشت درس بخونم؟ یا حتما باید درسم تموم بشه.
     و اینکه جدای از تحصیل همزمان یا بافاصله، چون لیسانسم آزاد بوده مجاز به تحصیل در داروسازی روزانه هستم ؟

     1. سلام، خیر امکانش رو ندارید باید درستون تموم بشه
      با مشاورین ما تماس بگیرید راهنمایی تون کنن

    2. سلام وقتتون بخیر وسلامتی.من دانشجوی دورشته همزمان دانشگاه آزاد هستم ورشته ی اول رویه ترم جلوتر از رشته ی دوم هستم یعنی رشته ی اول روزودتر تموم میکنم اونم به خاطر اینکه رشته ی اول حد مجاز انتخاب واحد ۲۰واحداست ولی رشته ی دوم حد مجاز انتخاب واحد ۱۵واحد اگه رشته ی اول رویه ترم زودتر تموم کنم مشکل پیش نمیاد؟

   4. سلام تورو خدا جوابمو بدید خیلی سردرگمم
    من الان دانشجوی ترم ۷دانشگاه دولتی مهندسی کشاورزی هستم
    و میخوام کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم اما بهم گفتن باید تا شهریور۱۴۰۱درسم تموم بشه ولی طوری که برنامه ریزی کردم با توجه به اینکه واحد هایی که افتادم حدود ۴واحدم میمونه واسه ترم ۹که تموم کنم یعنی شهریور ۱۴۰۱تموم نمیشه
    سوالم اینه اگه این ۴واحد بمونه واسه ترم۹و من کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم و دانشگاه ازاد یا دولتی پرستاری قبول بشم میتونم ثبت نام کنم یا نه؟؟
    اگه دولتی نشد!پرستاری ازاد میتونم برم؟؟
    تا اون زمان فقط هم ۴واحد پاس نکرده میمونه که لیسانس کشاورزی رو بگیرم
    لطفا راهنماییم کنید خدا خیرتون بده

    1. سلام؛ شما باید پیش از زمان ثبت نام درستون رو تموم کرده باشید
     در غیراینصورت به مشکل برمیخورید

    2. سلام من ترم ۴ کارشناسی مدیریت هستم میتونم کنکور ۱۴۰۲ تجربی رو بدم و اگر قبول شدم انصراف بدم از مدیریت؟

     1. سلام
      بستگی به دوره تحصیلی و دانشگاه شما دارد ولی به صورت کلی بله می توانید

   5. سلام. یعنی کسی که هم دانشکاه دولتی کارشناسی قبول شده‌و‌ازاد کاردانی نمیتونه هردوتا بخونه؟

     1. سلام من ترم اول کارشناسی هوشبری در دانشگاه ازاد هستم
      میتونم برای سال بعد کنکور شرکت کنم، در حالیکه همینجور دانشگاه میرم؟
      قصد ندارم همزمان دو رشته رو بخونم

     2. سلام، بله امکانش رو دارید
      فقط بعد از قبولی سال بعد و پیش از ثبت نام در دانشگاه جدید باید از دانشگاه فعلی انصراف بدید

    1. سلام من دانشجوی ازاد مهندسی مکانیک هستم
     اگر در کنکور سال ۱۴۰۱ شرکت کنم و دولتی قبول بشم زبان یا رشته ی دیگری ایا میتونم برم یا همزمان بخونم ؟

     1. سلام خسته نباشین
      من دانشجوی ترم دوم علوم آزمایشگاهی دانشگاه سراسری هستم میتونم همزمان با این رشته یه رشته فنی(مثل مهندسی ها یا فیزیک) تو هر دانشگاهی چه آزاد چه پیام نور و…بخونم؟

     2. سلام وقتتون بخیر من میکروبیولوژی ازاد میخونم میتونم فرهنگیان امسال امتحان بدم وهردو رشته را بخوانم؟

    2. دانشگاه ازاد همزمان میتونی در مقطع کاردانی و کارشناسی بخونی چرا بشما جواب دادند خیر؟؟!اینهمه دانشگاه ازاد داره تبلیݝ میکنه!

    3. سلام من کاردانی آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد تمام کردم، ثبت نام میکنم برای کارشناسی. میشه یکی از رشته های بدون کنکور هم در دانشگاه روزانه برم؟؟

   6. سلام، خسته نباشین. من دانشجوی دکتری زبان دانشگاه دولتی روزانه هستم، می‌خوام همزمان به عنوان رشته دوم در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر بخونم. مشکلی نداره؟

   7. سلام بنده دانشجوی ترم 5 مدیریت بازرگانی از دانشگاه دولتی هستم، بنده میتونم بصورت همزمان از دانشگاه آزاد حقوق رو بخونم یعنی هر دو رشته رو بخونم یکی دولتی یکی هم آزاد، شرایطش ایجاب میکنه؟

     1. سلام بنده دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه آزاد هستم و مرخصی گرفتم برای کنکور مجدد اگر دانشگاه روزانه پذيرفته بشم میتونم همزمان در هر دو رشته تحصیل کنم؟

    1. سلام من در دانشگاه دولتی بطور آزاد ک ترم را با پرداخت هزینه گزراندم
     و چون توان پرداخت فیس را نداشتم.میخوام به دانشگاه دومی دولتی شروع به حصیل کنم. ممکن هست

     1. سلام وقتتون بخیر
      من دانشجوی سال سوم دانشگاه فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی هستم میتونم پزشکی دانشگاه آزاد بخونم؟ ینی حدود دو ترم تداخل ایجاد میشه

   8. سلام من در دانشگاه ازاد درس میخونم میتونم در انتخاب رشته ظرفیت ازاد شرکت کنم و از رشته ای که الان میخونم انصراف بدم؟

   9. طبق گفته های شما.
    یکی دانشجوی دانشگاه دولتیه ترم 3
    حالا میتونه یه رشته دیگه در دانشگاه پیام نور بصورت همزمان بخونه؟

   10. سلام من سال ۹۶دانشگاه دولتی چمران رشته تاریخ خوندم ۱ترم مشروط شدم بعد انصراف زدم اومدم دانشگاه پیام نور نیم سال دوم رو رشته علوم تربیتی خوندم تاسال ۹۸ که فرهنگیان قبول شدم رفتم مدارک تحویل دادم ثبت نام کردم و الان ترم ۵هستم و دانشگاه فرهنگیان معافیت تحصیلی ازم میخاد ،منم معافیتم رو پیام نور هست.از نظام وظیفه میگن اگه دانشگاه دوم که پیام نور انصراف بزنی سرباز میشی و حق نشستن رو صندلی دانشگاه سوم رو نداری قانون سراسریه.حاالا من که دوتا دانشگاه رو همزمان خوندم(پیام‌نور و فرهنگیان) باید چکار کنم بنظرتون.

    کمکم کنید خواهشا ،زندگیم داره نابود میشه.۵ترم زحمت کشیدم فرهنگیان

   11. با سلام من ترم دو ی دانشگاه آزادم
    میتونم امسال کنکور هنر بدم و بعد از قبول شدن از آزاد استعفا بدم برم دولتی هنر؟
    یا باید اول استعفا بدم و بعد کنکور بدم؟
    و راسته که میگن بعد از استعفا تا دوسال نمیتونیم بریم دانشگاه؟

     1. سلام و درود
      ببخشید من دانشجوی کار شناسی ترم۵ مترجمی عرب هستیم میخواستم کارشناسی رشته ی مترجمی انگلیسی در دانشگاه آزاد بخونیم
      آیا میتونم همزمان بخونم با هم؟؟

   12. سلام.وقت بخیر
    من دانشجوی کارشناسی پیام نور هستم در صورت قبولی دانشگاه روزانه امکانش هست رشته پیام نورم به عنوان رشته دوم محسوب بشه و آیا تحصیل در دانشگاه روزانه امکان پذیره؟

   13. سلام. میخواستم بدونم کسی که پزشکی عمومی رو تموم کرده از دانشگاه سراسری و الان دانشجوی کارشناسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ازاد هست.،در صورت قبولی در تخصص پزشکی دانشگاه سراسری میتونه همزمان در دانشگاه ازاد ادبیات رو هم ادامه بده

    1. وقت بخیر، بنده ارشد مشاوره دارم، امسال کارشناسی پیام نور(با سوابق تحصیلی) رشته مشاوره شرکت کردم و همزمان کنکور دکترا هم دادم
     حالا دکترا روزانه قبول شدم، سوالم اینه که میتونم کارشناسی پیام نور رو هم ادامه بدم؟ با توجه به اینکه ابتدای ورود به دکترا، تعهد عدم تحصیل همزمان در دانشگاه رو ازم گرفتم
     ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

   14. سلام من دانشجوی دانشگاه فرهنگیانم بعد در دانشگاه ازاد هم فرلبند ثبت نام رو تا تشکیل پرونده انجام دادم و بعد انصراف دادم مبخواستم بپرسم که ایا مشکلی وجود داره ؟چون من از رشته دانشگاه ازاد هم انصراف دادم و روند ثبت نام هم کامل نشد

   15. سلام من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم ولی لیسانس من زبان انگلیسی هست روانشناسی در مقطع لیسانس نخوندم الان میخوام برای دکترا روانشناسی رو امتحان بدم امکان داره دانشگاه دولتی قبول بشم یا اینکه چون لیسانس من مرتبط به روانشناسی نیست دولتی دکترا نمیتونم قبول بشم آخه میگن در قسمت مصاحبه رد میشم چون لیسانسم مرتبط نیست این مساله صحت داره

   16. سلام وقت بخیر
    ببخشید امکانش هست که همزمان دررشته آموزش زبان انگلیسی دانشگاه دولتی و رشته میکروبیولوژی دانشگاه غیرانتفاعی تحصیل کنم ؟

   17. سلام وقت بخیر
    من بهمن ماه 1402 مدرک کاردانی گیاهان دارویی از دانشگاه روزانه میگیرم; و مهر ماه سال 1403 باید برای ثبت نام کارشناسی ناپیوسته با معدل اقدام کنم.
    من میتونم در کنکور تربیت معلم 1403 شرکت کنم و اگر قبول نشدم برای کارشناسی ثبت نام کنم؟
    و در صورت قبولی میتونم دانشگاه روزانه بخونم یا حتما باید شبانه بخونم؟
    و اینکه در صورت قبولی باید از دانشگاه قبلی انصراف بدم یا چون مدرکم رو گرفتم نیاز نیست؟

    1. سلام من دانشجوی دکتری حقوق خصوصی هستم در دانشگاه دولتی روزانه ، آیا امکانش هست در مقطع کارشناسی در رشته دیگری در دانشگاه پیام نور هم شرکت کنم همزمان ؟

   18. سلام بنده دانشجوی ترم اول دانشگاه فرهنگیان هستم امکانش هست همزمان در دانشگاه آزاد هم رشته حقوق بخونم؟
    میشه همزمان ثبت نام کنم؟

    1. سلام در صورت موافقت هر دو دانشگاه به امکان تحصیل همزمان دو رشته تحصیلی را خواهید داشت

  2. سلام و عرض ادب و احترام
   ببخشید میگم بنده امسال کنکور سراسری انسانی ۱۴۰۰شرکت کردم ، آیا راهی هست هنگامی که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل میکنم همزمان در دانشگاه پیام رشته حقوق یا هر رشته ای رو تحصیل کنم ؟
   با تشکر از شما ???????

    1. سلام
     با آرزوی سلامتی
     من الان همزمان دانشجوی ورودی ۹۸ کارشناسی مهندسی عمران پیام نور هستم و دانشجو ورودی ۹۹ کارشناسی مهندسی کامپیوتر آزاد هستم
     که معافیت تحصیلی من بر اساس پیام نور هست(رشته اول)
     اگه من از پیام نور انصراف بدهم مشکلی برای معافیت تحصیلیم به وجود نمیاد!؟؟

     1. سلام، سلامت باشید
      خیر، معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی بصورت کل ۵ سال هستش که در این مدت وقت دارید مدرک اخذ کنید

     2. سلام. من یک مدرک کارشناسی دارم. و الانم حین تحصیل در مقطع کارشناسی دوم در دانشگاه آزاد هستم. میتونم ارشد کنکور بدم و در دانشگاه پیام نور ارشد رو همزمان با کارشناسی بخونم .؟ لطفا جواب بدین

    2. سلام وخسته نباشید من امسال پشت کنکور موندم اگه سال بعد فیزیوتراپی یا مامایی دولتی قبول بشم میتونم دریه رشته بدون کنکور مثلا زبان روسی هم ادامه بدم در کنارش ؟

    3. سلام،بنده ارشـد روانشناسی هستم و لیسانسم غیر مرتبط بوده و در حال حاضر دوباره لیسانس رو در زمینه روانشناسی در دانشگاه ازاد در حال تحصیل هستم میخواستم بدونم در صورت قبولی دکترا ایا همزمان میتوانم کارشناسی دانشگاه ازاد را ادامه دهم یا باید انصراف بدهم؟

   1. سلام. من دانشجوی دکتری کامپیوتر گرایش نرم افزار دانشگاه آزاد هستم. آیا امکان‌ تحصیل همزمان ارشد در گرایش یا رشته دیگری در دانشگاه دولتی برام هست؟

    1. سلام
     من دانشجوی کارشناسی پیام نور هستم
     امکان تحصیل همزمان در رشته موسیقی علمی کاربردی هست؟

  3. سلام خسته نباشید
   من ترم دو دانشگاه آزاد تهران رشته بهداشت عمومی مقطع کاردانی هستم میدانم که همزمان با رشته قبل پزشکی سراسری تهران بخونم

   1. سلام اگه من به یکی از رشته های پیراپزشکی و به احتمال زیاد به صورت ازاد دانشگاه برم. میشه همزمان با این رشته به دانشگاه علمی کاربردی بازیگری هم برم؟ دوتاشون شهریه پردازن.

  4. سلام ببخشید من مامایی ازاد میخونم اگه کنکور ادبیات بدم و رتبه برتر شم میتونم همزمان قضاوت و مامایی بخونم ؟ اگه مثلا قضاوت تهران بیادم ماماییم که شیرازه چی میشه؟

  5. سلام کسی که اول دانشگاه آزاد رشته غیر پزشکی خونده باشه و سال اخرش کنکور سراسری بده و کارشناسی دولتی قبول شه به نحوی که سال اخر آزاد و سال اول دولتی رو همزمان تو دوران مجازی با موافقت مدیر گروه هردو دانشگاه آزاد و دولتی گذرونده باشه مشکلی براش پیش میاد یا نه ؟لطفاً جواب بدین من این سوالو از هرکی میپرسم هیچ پاسخی نمیگیرم

  6. سلام من کارشناسی ارشد روانشناسی دارم ولی لیسانس من زبان انگلیسی هست روانشناسی در مقطع لیسانس نخوندم الان میخوام برای دکترا روانشناسی رو امتحان بدم امکان داره دانشگاه دولتی قبول بشم یا اینکه چون لیسانس من مرتبط به روانشناسی نیست دولتی دکترا نمیتونم قبول بشم آخه میگن در قسمت مصاحبه رد میشم چون لیسانسم مرتبط نیست این مساله صحت داره

  7. سلام ببخشید من دانشجوی هوشبری سراسری هستم،و دیپلم ریاضی هم دارم میخواستم ببینم میتونم همزمان در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور هم ثبت نام ‌کنم؟

 2. سلام من دانشجوی حقوق پیام نور هستم آیا می‌توانم در دانشگاه فرهنگیان بعد از قبولی در آزمون سراسری تحصیل همزمان داشته باشم؟

  1. سلام خیر، برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان باید تعهد تحصیل تمام وقت و تعهد کاری پس از اتمام تحصیل بدید.
   بعد از اتمام فرهنگیان میشه برای پیام نور اقدام کرد
   همچنین حین تحصیل در یک مقطع میشه در مقطع پایینتر پیام نور تحصیل کرد
   مثلا ارشد روانشناسی و همزمان کارشناسی پیام نور
   تحصیل همزمان برای دانشجویان نخبه و استعداد درخشان هم وجود داره منتهی منوط به تایید دانشگاهه و بعیده فرهنگیان همچین موردی رو بپذیره

   1. سلام من رتبه 78 رشته ریاضی هستم و در فرهنگیان قبول شدم الان میتوانم برای رشته دوم پزشکی ها رو قبول بشم ؟

     1. سلام ایا امکان ادامه ۲ رشته مترجمی زبان و شیمی از دانشگاه های ازاد و پیام نور به طور همزمان هست

    1. سلام خسته نباشید من ترم یک دانشجوی روزانه بهداشت هستم
     در دانشگاه ازاد پرستاری هم ثبب نام کردم ازاد. گفتن چون برات انتخاب واحد نکردن برام این ترم رو مرخصی رد کردن
     ترم بعد میخوام از دولتی انصراف بدم و نمرات دروس عمومی هم که پاس کردم تطبیق بزنم .. میشه بگین مشکل کارم کجاست؟؟؟
     .
     میشه گ

   2. سلام وقت بخیر من ترم 4 ارشد دانشگاه سراسری هستم و ترم 5 دفاع دارم آیا امکانش هست الان برای کنکورارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم؟؟ یعنی با توجه به اینکه واحد درسی ندارم و فقط دفاع مونده بازم مشکل پیشمیاد؟

    1. سلام، روز بخیر
     باید تاریخ فارغ التحصیلیتون پیش از زمان ثبت نام دانشگاه باشه
     در غیراینصورت به مشکل برمیخورید

     1. اگر موقع ثبت نام مرخصی رد بشه و از ترم بعد انتخاب واحد کنه بازم مشکل بر میخوره برای تاریخ ثبت نام؟

    2. سلام وقتتون بخیر،ببخشید من درحال حاضر دانشجوی کاردانی آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد هستم ایا میتونم کنکور بدم ودرصورت قبولی در دانشگاه دولتی هم،همزمان تحصیل کنم؟

   3. سلام
    من دانشجوی روزانه ادبیات انگلیسی دانشگاه فردوسی و معدل الف هستم. امکانش هست همزمان با رشته خودم، در بعضی دروس رشته روانشناسی هم تحصیل کنم؟ (در دانشگاه فردوسی یا بقیه دانشگاه ها)

     1. سلام
      امکان اینکه همزمان ارشد روانشناسی در دانشگاه آزاد بخونی و هم از طریق آزمون استخدامی وارد دانشگاه فرهنگیان بشی

     2. سلام
      در صورتی که در استخدام موفق باشید ادامه تحصیل منوط به مجوز از فرهنگیان خواهد بود

    1. رشته پزشکی به این خوبی می‌خونی دیگه زبان و ادبیات به چه دردی میخوره چقدر درس خوندی تاپزشکی قبول شدی؟؟

   4. سلام بیخشید اگه یه رشته سراسری قبول شویم و یک رشته دانشگاه ازاد نمیشه هر دو رو ثبت نام کنیم

  2. سلام وقتتون به خیر من یه سوال داشتم اگه تویه رشته هنر هم برگزیده بشیم میتونیم 2 تا رشته همزمان بخونیم؟

   1. سلام، خیر باید یکی رو انتخاب بکنید
    مگر اینکه شرایط استعداد درخشان داشته باشید تا بتونید همزمان تحصیل کنید

     1. سلام در صورت موافقت دانشگاه بله امکان تحصیل در دو رشته را خواهید داشت.

  3. سلام وقتتون بخیر

   ببخشید یه سوال داشتم لطفا اگه براتون مقدور هس جواب بدید

   دانشجوی که دانشگاه پیام نور  یا ازاد درس میخونه میتونه  برای کنکور۱۴۰۱ رشته فرهنگیان شرکت کنه
   یعنی موقع مصاحبه و… مشکلی پیش نمیاد

   1. سلام، اوقات شما هم بخیر
    دانشگاه فرهنگیان شرط سنی داره، اگر سنتون هنوز میخوره میتونید انتخاب کنید
    منتهی اگر قبول شدید پیش از زمان ثبت نام باید از مقطع فعلی انصراف بدید

   2. سلام
    بنده دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه آزادم. امکانش هست همزمان حقوق رو به عنوان رشته دوم رو تو دانشگاه آزاد همونجا، شروع کنم؟ از مسئول ثبت نام دانشگاه پرسیدم گفتن امکانش هست. و اینکه محدودیت انتخاب واحد داره؟

    1. سلام یه سوال مگه بعد از لیسانس علوم سیاسی بخاطر تشابهات درس با حقوق بعد دو ترم بهتون لیسانس حقوق نمیدن؟

 3. سلام و خسته نباشید. واس کنکور 1400 از ر شته ی انسانی برای روان شناسی روزانه اماده میشم. ایا امکان دارد که در صورت قبولی در روان شناسی روزانه، همزمان و در همان سال برای ارشد فیزیک در دانشگاه روزانه اقدام کنم و هر دو رشته رو بخونم؟

  1. سلام، خیر امکان تحصیل همزمان نیست
   اما می تونید همزمان با ارشد فیزیک، کارشناسی روانشناسی پیام نور بخونید

   1. سلام، ایا امکان تحصیل همزمان کارشناسی علوم پزشکی روزانه و ارشد غیرعلوم پزشکی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

     1. سلام خسته نباشید
      من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم آیا می توانم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟؟؟

     1. سلام شمااون بالا گفتین میشه دوتاهمزمان بخونی یکی ازاد یکی هم مثلن رشتهای تجربی کارشناسی دولتی الان هرکی پرسیده میگید نه نمیشه

   2. سلام ببخشید من یه سوال دارم،من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور هستم ورودی ۹۸،الان کنکور هنر دولتی مجاز شدم اگر انتخاب رشته کنم و سراسری قبول بشم باید از کامپیوتر انصراف بدم؟تو سایت ها خوندم که نوشتن میشه کارشناسی پیام نور و سراسری همزمان تحصیل کرد ولی سر در گمم کمک کنین لطفا

    1. سلام، خیر امکانش نیست
     باید پیش از ثبت نام دوره جدید از مقطع فعلی انصراف بدید
     این حالتی که میگید شرایط خاصی داره، با مشاورین ما تماس بگیرید
     راهنمایی تون میکنن

    2. سلام
     من ارشد دولتی رو دارم میخونم
     خواستم بپرسم میشه یه کارشناسی یا یه ارشد همزمان بااین ، در دانشگاه آزاد بخونم ؟؟؟

    3. سلام وقت بخیر من دانشجو ترم دو روانشناسی در دانشگاه آزاد هستم میخواسم بپرسم میتونم کنکور تجربی شرکت کنم و در صورت قبولی از رشته روانشناسی خودم انصراف بدم؟

  1. سلام من رشته مترجمی زبان دانشگاه ازاد میخونم ترم سه ام . میتونم از ترم بعد برای روانشناسی داشنگاه ازاد هم اقدام کنم که توی سال دوم زبان ، سال اول روانشناسی رو شروع کنم ؟

    1. سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد رشته هنر هستم میخواستم کنکور ۱۴۰۱ رشته تجربی شرکت کنم .ازونجایی که نمیدونم قبول میشم یا نه هنوز از دانشگاه انصراف ندادم میتونم بعد از جواب کنکور انصراف بدم؟اصلا میتونم تو کنکور شرکت کنم؟

     1. سلام، بله کنکور شرکت کنید، انتخاب رشته انجام بدید
      در صورتی که رشته دلخواه قبول شدید پیش از ثبت نام از مقطع فعلی انصراف بدید

     2. سلام وقت بخیر
      باشرف اینکه توی کنکور رتبه خوبی کسی کسب کنه آیا میتونه همزمان رشته پزشکی و پروتز دندان رو در یک دانشگاه بخواند؟

   1. سلام دورشته یکی دردانشگاه دولتی و یکی در دانشگاه ازاد میشه ادامه داد؟منکه هنوز دانشگاه دولتی مدارک بصورتی اینترنتی فرستادم به طوررسمی دانشجو نشدم نیاز به درخواست انصراف هست بدم؟ازاد میخوام برم .

     1. سلام من اگر دانشگاه فرهنگیان پذیرش بگیرم میتونم همزمان رشته ی حقوق که در دانشگاه ازاد دارم میخونم رو ادامه بدم ؟

  2. سلام خسته نباشید
   من دانشجو حسابداری دانشگاه آزادم میتونم همزمان رشته برق رو تو دانشگاه آزاد بخونم؟
   ممنون از مشاوره های خوبتون

 4. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده دانشجوی دندان پزشکی روزانه دارای تعهد خدمت میباشم .آیا میتوانم همزمان رشته پزشکی با قبولی درکنکور سراسری شرکت کنم؟.؟؟(همزمان تعهد خدمت دندان را هم انجام میدهم)

  1. سلام، خیر شمادانشجوی تمام وقت حساب میشید و امکانش نیست
   درصورتی که انصراف بدید میتونید این کار رو انجام بدید
   پیش از انصراف از شرایط انصراف و پیامدهاش آگاه باشید

   1. یا سلام بنده دانشجوی ارشد مکانیک دانشگاه آزاد علوم تحقیقات واحد تهران هستم. من امسال کنکور ارشد شرکت کردم رشته اقتصاد.میتونم همزمان هم ارشد اقتصاد رو در صورت قبولی ثبت نام کنم و هم مکانیک دانشگاه آزاد ارشد علوم تحقیقات رو ادامه بدم؟

    1. سلام
     خیر باید از یکی انصراف بدید
     اما میتونید بصورت همزمان با یکی از این رشته ها، لیسانس پیام نور ثبت نام کنید

     1. سلام من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
      من دانشجوی ترم ۳ اقتصاد الزهرا هستم الان میخوام همزمان با اقتصاد، مهندسی برق هم بخونم. این دو رشته ای به چه صورت امکان پذیر هست

   2. سلام.. من دانشجوی بهداشت عمومی دانشگاه ملی هستم، میتونم هم زمان یک رشته هنر بدون کنکور بخونم؟

    1. رشته پزشکی به این خوبی می‌خونی دیگه زبان و ادبیات به چه دردی میخوره چقدر درس خوندی تاپزشکی قبول شدی؟؟

  2. سلام روزتون بخیر
   من رشته م ریاضیه اگر بخوام مهندسی معماری دانشگاه دولتی بخونم
   میتونم در کنارش ازمون عملی برای تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان بدم ؟

 5. سلام من دانشجوی زبان روسی دانشگاه تهران هستم ترم ۳. امکان تحصیل همزمان در رشته زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور (بدون کنکور) رو دارم؟؟

  1. سلام. درصورتی که دانشجوی ارشد باشید، میتونید لیسانس زبان انگلیسی پیام نور تحصیل کنید. برای مشاوره بیشتر می توانید با مشاوران دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

  2. سلام من ورودی فرهنگیان ۹۹هستم ، کنکور ۱۴۰۰شرکت کردم آیا امکانش هست همزمان با فرهنگیان ، دانشگاه آزاد پزشکی بخونم؟

    1. سلام .وقتتون به خیر.در رابطه با سوال فاطمه خانم اگه جزو دانش اموزان مدارس استعداد درخشان با نمره های بالا و خوب باشیم باز هم نمیشه که ازاد پزشکی بخونیم همزمان با فرهنگیان؟

     1. سلام، خیر امکانش نیست
      شما وقتی ثبت نام میکنید یکی از بندهایی که در تعهدنامه امضا میکنید درمورد عدم تحصیل همزمان خواهد بود

   1. سلام و وقت بخیر
    من در حال حاضر دانشجوی نیم سال اول کارشناسی اقتصاد در دوره ی شبانه هستم و قصد شرکت مجدد در کنکور تجربی سال ۱۴۰۱ رو دارم.
    امکانی وجود داره که من در صورت رتبه اوردن در کنکور سال بعد و پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سراسری(روزانه-شبانه)،از رشته ی فعلیم انصراف ندم؟در واقع در دو رشته تحصیل کنم.

 6. سلام من علمی کاربردی رشته هنرهستم ومیخوام براکنکور۱۴۰۰هم شرکت کنم براتربیت معلم میتونم شرکت کنم ؟؟؟؟

  1. سلام، در صورتی که شرایط رو داشته باشید میتونید شرکت کنید.
   برای تحصیل در تربیت معلم باید از مقطع فعلی انصراف بدید الیته شرایط سنی هم وجود داره که باید در نظر بگیرید.
   در پایان برای پذیرش تربیت معلم باید در مصاحبه قبول بشید. برای مشاوره بیشتر می توانید با مشاوران دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

  2. سلام خواهش میکنم به این سوالم پاسخ بدید من کاردانی معماری از دانشگاه آزاد رو دارم برای کارشناسی ناپیوسته آیا امکانش هست که معماری رو در دانشگاه سراسری بخونم و کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی هم در آزاد؟ یا اینکه هر دو آزاد

 7. با سلام.
  من دانشجوی سال آخر مهندسی جنگل دانشگاه تهران هستم.
  اگر برای رشته زبان انگلیسی یا استانبولی دانشگاه علامه بخوام آزمون بدم و همزمان ارشد رشته مهندسی جنگل هم بخونم امکانش هست؟

  1. سلام
   امکان تحصیل همزمان درصورتی وجود دارد، که یکی از رشته ها را در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید
   مثلا ارشد مهندسی جنگل دانشگاه تهران
   کارشناسی زبان انگلیسی دانشگاه پیام نور

   1. سلام.لطفا سریع جواب بدید
    من دانشجوی شیمی دانشگاه علوم و تحقیقات هستم میخواستم کنکور هنر شرکت کنم و در دانشگاه سوره که غیر انتفاعیه ثبت نام کنم آیا میشه همزمان دو رشته رو ادامه بدم؟
    من سال سوم هستم
    من شنیدم که با جریمه دادن میشه این کارو کرد
    میشه کمکم کنید ا

    1. سلام، برای همچین تصمیماتی عجله حکم سم رو داره، پیشنهاد میکنم با مشاور مشورت کنید
     باید شرایط تحصیل همزمان داشته باشید
     مطئمن بشید که دارید انتخاب درستی میکنید
     درصد تطبیق دروس رو بررسی کنید
     و اینکه تحصیل همزمان دو رشته در دانشگاه آزاد امکان پذیره

  2. سلام و خسته نباشید
   من برای کنکور ۱۴۰۰ امتحان دادم و امکانش هست که زبان انگلیسی دانشگاه تهران و همچنین کنکور تجربی میتونم پرستاری دانشگاه آزاد قبول بشم
   آیا میتونم هم زمان با زبان دانشگاه دولتی آزاد رشته پرستاری هم ثبت نام کنم؟

   1. سلام وقتتون بخير ميتونم همزمان هم ارشد پيام نور بخونم و هم پرستاري ازاد؟ هردو ازمون مربوط به کنکور 1400 هست

  3. سلام
   من دانشجوی ترم ۵ دانشگاه پیام نور هستم میتونم همزمان در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه ملی ثبت نام کنم .
   اگه نمیشه
   آیا من وقتی درسم تموم شه در این رشته ،با مدرک کارشناسی پیام نور
   امکان ثبت نام در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه ملی را دارم ؟

   1. سلام
    امکان تحصیل همزمان دو رشته دانشگاه پیام نور و سراسری را ندارید.
    در صورت فارغ التحصیلی و یا انصراف می توانید در رشته های بدون کنکور ثبت نام کنید.

 8. سلام من دانشجوی ترم ۳ مهندسی عمران از دانشگاه آزادم من میتونم تحصیل همزمان در یکی از رشته های هتری داشته باشم ؟ و باید به کجا برم که این درخواست رو بدم ؟

  1. سلام،درصورتی که شرایط رو داشته باشید امکانش هست
   با مشاورین ما تماس بگیرید تا شرایط شما رو بررسی کنن و راهنمایی کنن که چه مسیری رو دنبال کنید

  2. سلام وقت بخیر
   من دیپلم تجربی دارم و امسال روزانه زبان قبول شدم
   اگه ثبت نام نکنم میتونم بهمن ماه در رشته حقوق بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟؟؟؟

 9. سلام…اگه کسی بخواد همزمان دو رشته پزشکی و کامپیوتر رو بخونه شرایطش چیه؟یعنی اول کنکور تجربی بده بعد کنکور ریاضی

   1. سلام امکان تحصیل هم زمان دردانشگاه سراسری و پیام نور باهم وجود داره؟ به این صورت که من ترم اخر پیام نور باشم ولی ورودی دانشگاه سراسری

    1. سلام بله
     به این صورت که دانشجوی ارشد سراسری و همزمان ورودی کارشناسی پیام نور باشید

   2. سلام
    آزمون دکتری ثبت نام کردم اگه قول بشم همزمان میتونم ارشد یه گرایش دیگه بخونم ؟,هردو مقطع در دانشگاه آزاد باشه

 10. سلام من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه سراسری میخونم ایا امکانش هست کارشناسی مهندسی کامپیوتر را در دانشگاه ازاد یا پیام نور یا دانشگاه مجازی به صورت همزمان بخونم

  1. سلام، خیر امکان تحصیل همزمان در یک مقطع وجود نداره
   برای تصمیم گیری بهتر درمورد آینده تحصیلی و شغلی خودتون با مشاورین ما در تماس باشید

   1. سلام من ارشد ترم ۳ میکروب شناسی پزشکی در دانشگاه تهران هستم امسال دانشگاه ازاد پزشکی قبول شدم ایا میتوانم هم زمان در هر دو رشته تحصیل کنم؟

     1. سلام وقتتون به خیر من دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه دولتی هستم میخوام رشته روانشناسی و همزمان آزاد بخونم الان ترم دو رشته دولتی داره تموم میشه
      آیا امکانش هست ؟ شرایطش چیه

 11. سلام دانشجو پیام نور اگر کنکور شرکت کند و قبول شود میتونه دندان بزنه و بره دانشگاه روزانه ، بدون انصراف از پیام نور و اگر بره پزشکی باید چه مقطعیو تویه پیام نور انتخاب کنه

  1. سلام
   من دانشجوی ظرفیت مازاد بهداشت هستم الان دو ترم است که شهریه دانشگاه را پرداخت نکرده ام و نمیتوانم هزینه انصراف را نیز بدهم.
   میخاهم در دانشگاه آزاد ثبن نام کنم آیا میتوانم؟؟ خواهشا راهنمایی کنید

   1. سلام، خیر
    باید از دانشگاه قبلی انصراف بدید و انصراف مستلزم پرداخت هزینش
    اگز قصد ادامه تحصیل هم داشته باشید باید هزینه مرخصی پرداخت کنید

  2. سلام ..بنده دانشجو ترم ۲ ارشد الهیات هستم دانشگاه دولتی قم…..ایا امکانش هست که در رشته ادبیات هم تحصیل کنم؟

 12. سلام من دانشجوی ترم یک رشته مشاوره دانشگاه آزادم براساس سوابق تحصیلی….. میتونم واسه رشته اهنگسازی دولتی برم از طریق کنکور؟

 13. سلام و عرض ادب.من 1400کنکور انسانی شرکت خاهم کرد. ایا امکان دارد کع اگر بتوانم جز دانشجویان استعداد درخشان باشم، در کنار این که روانشناسی روزانه در دوره ی کارشناسی باشم (ینی هنوز مدرک کارشناسی رو نگرفته ام) و روانشناسی رشته ی اولم باشه ،همزمان برای لیسانس شیمی یا فیزیک در دانشگاه روزانه اقدام کنم؟ یعنی هم دانشجوی دوره ی کارشناسی روزانه ی روانشناسی باشم هم دانشجوی کارشناسی روزانه ی فیزیک باشم.
  با متشکر از شما .

  1. سلام، بله درصورتی که شرایط داشته باشید امکانش هست
   برای بررسی شرایط و چگونگی اقدام به تحصیل همزمان در دو رشته با مشاورین ما تماس بگیرید

   1. سلام
    دو سوال دارم
    ۱_ قبلا پرسیده بودم که میتونم هم در رشته تاریخ چمران اهواز و رشته دیگر به طور همزمان تحصیل کنم گفتید خیر میشه بگید چرا؟؟
    ۲_ کسی که بخواهد در دو رشته همزمان تحصیل کند در صورت قبولی در رشته دوم میتواند از رشته اول ترک تحصیل کند و فقط به تحصیل در رشته دوم بپردازد؟؟

    1. سلام
     برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشوارین مجموعه دانتل کو تماس بگیرد.
     بله در صورت نداشتن محرومیت و نظام وظیفه می توانید در رشته دوم ادامه دهید.

  2. سلام وقت بخیر
   کسی که جز۱۰ نفر اول کنکور باشه امکان داره هم در رشته پزشکی هم در رشته پروتز دندان به صورت همزمان درس بخونه ؟

 14. با سلام
  دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم بعد 4 سال که لیسانس گرفتم،دوباره میتونم کنکور بدم و دانشگاه ازاد قبول بشم و همزمان شغل معلمی داشته باشم و تو دانشگاه هم درس بخونم؟
  یا الزاما باید از فرهنگیان انصراف بدم و برم دانشگاه؟

  1. سلام، درصورتی امکان پذیر خواهد بود که محل اشتغال اجازه تحصیل صادر کنه
   برای بررسی شرایط کسب اجازه تحصیل بدون انصراف با مشاورین مجموعه تحصیلی دانتل تماس بگیرید

   1. سلام
    من دانشجوی ارشد مدیریت دانشگاه آزاد هستم و هنوز دفاع نکردم و برای کنکور ارشد سراسری امسال ، رشته ارشد مشاوره رو ثبت نام کردم. میخوام بدونم اگر ارشد سراسری مشاوره رو دانشگاه های روزانه یا شبانه قبول بشم ، میتونم قبل از اینکه دفاع کنم ثبت نام کنم تو دانشگاه جدید یا حتماا باید قبلش دفاع کرده باشم یا انصراف بدم ؟
    همزمان ارشد آزاد و ارشد سراسری(حالا چه روزانه چه شبانه) امکان پذیر هست ؟

    1. سلام، روز بخیر
     اول باید تحصیل دوره قبلی تون تعیین وضعیت شده باشه، فارغ التحصیلی، اخراجی یا انصراف قطعی
     امکان تحصیل همزمان نیست

  2. با سلام و احترام اینجانب دانشجوی مهندسی عمران کارشناسی ناپیوسته دوره شبانه میباشم،و ترم آخر تحصیلی من آخر بهمن ۱۴۰۱ میباشد،اگر من در کنکور سراسری ۱۴۰۱ پزشکی دوره روزانه قبول شدم ،میتونم یه ترم مونده عمران را تموم کنم و ترم اول پزشکی را مرخصی بگیرم ،و بعد اتمام درس عمران از ترم بهمن ۱۴۰۱ پزشکی بخونم،نمیخاستم بخاطر یه ترم عمران انصراف بدهم ،راهش چیست،ضمن اینکه اینجانب دارای کارت پایان خدمت نیز میباشم،لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی حیاتی میباشدبا تشکر

   1. سلام من هم دانشگاه دولتی بهداشت محیط اوردم هم دانشگاه آزاد هوشبری اوردم الان از دانشگاه آزاد انصراف دادم و دولتی رو نرفتم ولی یک ترم ازاد رو خوندم آیا می تونم دوبارع کنکور بدم واسه ۱۴۰۲ یا ممنوعیت دوساله داره

 15. سلام مجدد. ممنون میشم اگر پاسخگو باشین. ایا امکان داره این که من جزو دانشجو استعداد های درخشان یا ممتاز باشم، و رشته و دانشگاه اولم روانشناسی روزانه کارشناسی باشه، همزمان با ان ور دانشگاه روزانه ی شیمی یا فیزیک اقدام کنم.ینی هم دانشجو در دوره ی کارشناسی روزانه روانشناسی هم دانشجوی دوره ی کارشناسی روزانه فیزیک یا شیمی باشم؟؟در 1400 از رشته ی انسانی کنکور خاهم داد..متشگر

  1. سلام، امکانش هست، درصورتی که موافقت وزارت علوم، سازمان سنجش، دانشگاه و شرایط لازم رو داشته باشید
   برای بررسی دقیق تر و آمادگی برای رسیدن به هدفتون می تونید با مشاورین ما تماس بگیرید

 16. سلام من کنکور سال ۹۹ شرکت کردم و مهندسی برق دانشگاه الزهرا نوبت دوم و مهندسی معماری دانشگاه ازاد قبول شدم . ایا میتونم به طور همزمان در هر دو رشته تحصیل کنم ؟

  1. سلام ، خیر امکان تحصیل همزمان وجود نداره
   البته برای دانشجویان استعداد درخشان شرایط وجود داره که بصورت همزمان دو رشته تحصیل کنند
   برای اطلاع از شرایط و ثبت نام دو رشته همزمان با مشاورین ما درتماس باشید

   1. ببخشید من پرستاری آزاد میخونم اما یه رشته دانشگاه روزانه هم قبول شدم اما با اینکه ثبت نام نکردم هرروز پیام میفرستن و همه ی امور دانشگاهیی رو اطلاع میدن من حس میکنم خودشون ثبت نامم کردن همچین چیزی ممکنه؟ توی دانشگاهیی ک هستم مشکلی پیش نمیاد؟

 17. سلام وقتتون بخیر… من دانشجوی رشته مشاوره آزاد هستم. میخواستم ببینم میشه در کنکور شرکت کنم و اگر پرستاری سراسری قبول شدم همزمان هر دو رشته رو بخونم؟ و یا پرستاری آزاد رو همزمان در کنار مشاوره آزاد بخونم؟

  1. سلام، درصورتی که دارای شرایط نخبه یا استعداد درخشان باشید امکانش هست
   در غیر اینصورت فقط در یکی میتونید تحصیل کنید
   برای بررسی شرایط با مشاورین ما در تماس باشید

 18. من دانشجوی کارشناسی فلسفه در دانشگاه علامه امکانش هست که در دانشگاه آزاد یا پیام نور در مقطع کارشناسی، حقوق بخونم؟

  1. سلام، در صورتی که شرایط رو داشته باشید امکانش هست
   برای بررسی شرایط با مشاورین ما در تماس باشید

 19. سلام من دانشجو مهندسی پزشکی دانشگاه ازادم میخام در یکی از رشته های براساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد یا دولتی اقدام کنم ایا امکان تحصیل به صورت همزمان وجود دارد

  1. سلام، درصورتی که دارای شرایط باشید امکانش هست
   برای بررسی شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید

 20. سلام وقت بخیر.من دانشجوی ترم ۶پرستاری آزاد هستم. امکانش هست که در صورت قبولی در کنکور ۱۴۰۰ در دانشگاه دولتی ، فقط یک‌ ترم باقی مانده از رشته پرستاریو بگذرونم؟

  1. سلام، در صورتی که بتانید پیش از ثبت نام فارغ التحصیل بشید امکانش هست
   برای بررسی جزئیات با مشاورین ما تماس بگیرید

 21. سلام وقت بخیر. دانشجوی سال آخر کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم.امکان تحصیل همزمان در رشته حقوق در پیام نور هست؟

 22. سلام و وقت بخیر
  متاسفانه قوانین دو رشته ای شدن با استعداد های درخشان عوض شده و فقط بر اساس رتبه کنکور و المپیاد ها جشنواره خوارزمی شده . به طور کلی انگار شایستگی در دانشگاه امکان نداره مشخص بشه.

  من دانشجوی ترم3 کارشناسی مهندسی دانشگاه فردوسی هستم خواستم بدونم برای اینکه بخوام دو رشته ای با فیزیک پیام نور بزنم. امکان تمدید سنوات به 6 سال وجود داره ؟ از نظر نظام وظیفه چطور؟ چون در صورتی که از راه استعداد های درخشان بود امکان تمدید بود. در این صورت هم هست؟ یا اینکه باید دو رشته رو در 5 سال تموم کنم ؟ اینطوری آخه خیلی سنگین میشه. از هیچکدوم هم چیزی نمیفهمم.
  ممنون

  1. سلام، متوجه دغدغه و نگرانی شما هستیم
   سوالات مهمی پرسیدی که جوابهای مفصلی داره و بصورت کامنت اهمیت و حق مطلب ادا نمیشه
   علاوه بر مقالاتمون که بصورت کامل به موضوع پرداختیم ، میتونید با مشاورین ما تماس بگیرید تا جوتب سوالهاتون رو بدن

 23. سلام. وقت بخیر. ببخشید من فوق دیپلم و لیسانس کامپیوتر دارم. الان برای کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر یا هوش مصنوعی دانشگاه ازاد بصورت بدون کنکور ثبت نام کردم از طریق سایت سنجش. هنوز جوابش نیومده. میخواستم برای کارشناسی برق دولتی روزانه که ظرفیت خالی داره هم ثبت نام کنم. خواستم ببینم امکانش هست بضورت همزمان هردو رشته رو بخونم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام، امکانش هست
   اما باید مقطع کارشناسی رو دانشگاه پیام نور بخونید، یا از شرایط استعداد درخشان استفاده کنید
   برای اطلاع از جزئیات، پاسخ به سوالاتتون و بررسی شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید

 24. سلام وقت بخیر
  ایا میتوان همزمان هم در کارشناسی تربیت بدنی دانشگاه سراسری و هم در فرهنگیان تحصیل کرد؟

  1. سلام، خیر دانشجویان فرهنگیان تعهد به کار دارند، به عبارتی بعنوان همکار فرهنگی شناخته می شوند و امکان تحصیل همزمان ندارند.

   1. به نام الله سلام من ترم آخر ارشد دانشگاه آزاد هستم همزکان در آزمون ۹۹ ارشد سراسری پذیرفته شدم راهنمایی بفرمایید که چگونه می توانم هر دو رشته را ادامه دهم وتمام کنم

    1. سلام، باید کد ۶ وارد کنید
     کد پنج مربوط به افرادی هست که درحال حاضر محصل باشند
     و کد چهار مربوط به افرادی که سن بالا داشته باشند، متولدین ۵۴ به قبل

     1. سلام خسته نباشین .من دکترای اقتصاد میخونم آیا میتوانم همزمان در صورت آوردن رتبه قبولی در رشته دندانپزشکی نیز تحصیل کنم؟
      ممنون از توجهتون

    2. سلام
     من دانشجوی دورہ روزانہ هستم اگردرکنکور1401 یکی ازرشتہ هاي پیراپزشکی شبانہ یاآزادقبول بشم میتونم ثبت نام کنم؟
     درصورتی کہ بعداعلام نتایج انصراف بدم
     نہ قبل ازثبت نام برای کنکور

 25. سلام. بنده دانشجوی ترم سوم دکتری سازه های آبی دانشگاه سراسری هستم، میخواستم ببینم میتونم همزمان مهندسی عمران پیام نور بخونم؟ تشکر

 26. سلام
  من الان دانشجوی ترم ۵ دانشگاه آزاد هستم رشته مکانیک .تا سال ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی این دانشگاهو دارم.بعد پارسال ی بار انصراف دادم ولی مجددا ی هفته بعد بازگشت به تحصیل داشتم.
  الان دارم برای کنکور تجربی ۱۴۰۰ میخونم ‌.آیا من واجد شرایط پذیرش آزمون سراسری رو دارم؟در چه صورتی دانشجویان دانشگاه آزاد مجاز به کنکور دادن نیستند؟؟هدفم رشته های پزشکی یا دندان و دارو هست که همزمان با رشته اولم بخونمش

  1. سلام، خیر شما فقط یکبار مجاز به انصراف هستید، الان برای تحصیل رو به جلو یعنی ارشد میتونید حرکت کنید، اما رو به عقب خیر
   برای شرکت مجدد در کنکور باید تکلیف خدمت سربازی خودتون رو مشخص کنید.
   بدلیل انصراف شرایطتون خاص هستش، برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  1. سلام، لطفا سوالتون رو واضح مطرح کنید
   دانشجوی چه مقطعی هستید؟ قصد تحصیل در چه مقطعی دارید؟

 27. سلام وقتتون بخیر
  برای دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی امکان داره که همزمان در رشته ی روانشناسی دانشگاه آزاد هم تحصیل کنه؟

 28. سلام. وقت بخیر
  من دانشجوی ترم اول دبیری ریاضی هستم.
  آیا می توانم مهندسی کامپیوتر توی دانشگاه دولتی ادامه بدهم مثل دانشگاه کردستان؟
  اگر میتونم شرایطش چیه؟؟
  و باید چه اقداماتی انجام بدم.
  ممنونم اگر جواب بدهید?

  1. سلام،وقت شما هم بخیر
   باید از مقطع فعلی انصراف بدید و با توجه به انتخاب رشته یا برگه سبز اقدام کنید
   درصورتی که شرایط رو نداشته باشید باید از اول کنکور شرکت کنید
   با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

  2. سلام وقت بخیر آیا ممکنه در یک سال بصورت همزمان ورودی روانشناسی در دانشگاه دولتی و رشته سینما در یه دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی بود؟

 29. سلام
  برای دانشجوی دندانپزشکی شهید بهشتی امکان تحصیل همزمان در رشته ی روانشناسی دانشگاه آزاد وجود داره؟

 30. سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم اگر كسی در مقطع دكتری وزارت بهداشت پذیرفته شده باشد امكان تحصیل همزمان در مقطع كارشناسی از دانشگاه سراسری رو دارد!؟یا دانشگاه پیام نور !؟

  1. سلام، وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان وجود نداره، اما میتونید پیام نور تحصیل کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 31. سلام وقت بخیر
  ایا امکان تحصیل همزمان در دوره دکتری حقوق دانشگاه سراسری و زبان انگلیسی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

 32. سلام من دانشجوی رشته حقوق دردانشگاه علمی کاربردی تهران هستم ترم اولم تموم شده وبرای ورودی بهمن امسال براساس سوابق تحصیلی رشته هتلداری روزانه دانشگاه بم قبول شدم میتونم همزمان دوتارشته روبخونم

  1. سلام، خیر
   اما میتونید از علمی کاربردی انصراف بدید و برای هتلداری ثبت نام کنید
   پیشنهاد میکنم قبل از تصمیم گیری با مشاور مشورت کنید

   1. سلام…خدا قوت ببخشید سوال من اینه که تا چه رتبه ایی در کنکور سراسری میشه جزو دانشجویان ممتاز شد؟ و اینکه با فرص اینکه رتبه کنکور سراسری ممتاز باشه ایا میشه همزمان در رشته روانشناسی روزانه دانشگاهای مطرح تهران و رشته هنرعکاسی دانشگاهای مطرح تهران همزمان مقطع کارشناسی رو گذروند؟؟؟!

    1. دانشجوی ممتاز یعنی رتبه های برتر (معمولا زیر ۱۰۰)، عضو بنیاد نخبگان، دارای جوایز دانش آموزی و مسابقات مختلف
     بله درصورتی که ممتاز باشید و موافقیت دانشگاه این امکان وجود داره

   2. سلام وقت بخیر
    در صورت تحصیل همزمان، اگر فقط یک ترم باشد، چه اتفاقی میافتد؟

    1. سلام، روز بخیر
     منظورت از فقط یک ترم رو متوجه نمیشم
     واضح تر پرسید یا با مشاورین ما تماس بگیرید

   3. ببخشید ی سوال دیگه هم داشتم اگه کسی رشته فوریت های پزشکی رو کامل بخونه وبا توجه ب انکه این رشته تعهد دار هستش استخدامم بشه میتوته دوباره کنکور شرکت کنه و اوه پزشکی قبول شد هم پزشکی رو بخونه و هم توی فوریت های پزشکی مشغول ب کار بشه؟؟

  2. سلام ،من دانشجوي كارشناسي مهندسي شيمي هستم،امكانش هست همزمان در رشته ايمني دانشگاه علمي كاربردي تحصيل كنم؟

   1. سلام، خیر امکانش نیست
    برای بررسی امکان تحصیل دو رشته برای خودتون با مشاورین ما تماس بگیرید

 33. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۱زیست سلولی پیام نور با ازمون هستم
  میشه بگین ایا من می تونم تو کنکور سال ۱۴۰۰تجربی با رتبه خوب هم دانشگاه دولتی ی رشته خوب و هم دانشگاه کوثر برم و هر دو رو ادامه بدم یا چه طوری میتونم هم کوثر برم و هم رشته ی مورد علاقمو تو سراسری بخونم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  1. سلام، تحصیل همزمان دارای شرایطی هست
   یکی از راه ها عضویت در بنیاد نخبگان هستش
   برای اطلاعات بیشتر و کسب امتیازات لازم برای تحصیل همزمان با مشاورین ما تماس بگیرید

  1. سلام
   برای بررسی کامل شرایط خودتون و نحوه اقدام برای تحصیل همزمان با مشاورین ما تماس بگیرید

 34. سلام وقت بخیر من کاردانی آموزش ابتدایی از دانشگاه آزاد دارم و الان ترم یک آموزش ابتدایی آزاد هستم اگر در کنکور بتونم حقوق سراسری قبول شم امکان تحصیل هم زمان وجود داره؟

  1. سلام، برای تحصیل همزمان باید واجد شرایط باشید، برای بررسی شرایط خودتون با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. سلام
   من دانشجوی ترم۳ اتاق عمل هستم میخوام دوباره بدون انصراف کنکور سراسری شرکت کنم . اگر دانشگاه آزاد رشته پزشکی قبول شم میتونم انصراف بدم و بعد ثبت نام کنم

 35. با سلام
  من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم. امسال در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم. میتونم همزمان در هر دو ادامه تحصیل بدم. در صورتیکه نظام وظیفه در نامه ای دانشگاه آزاد را دانشگاه اول و فرهنگیان را دانشگاه دوم قرار داد.

  1. سلام، خیر
   تحصیل همزمان در دانشگاه آزاد بصورت هر دو رشته در دانشگاه آزاد هستش
   ضمنا شرایط دانشگاه فرهنگیان ویژه هست و اجازه تحصیل نمیده، تحصیل تمام وقت هستش

  2. سلام من الان ترم سه زبان و ادبیات عربی هستم در دانشگاه سراسری با معدل بالاتر از 17.آیا میتونم در پیام نور به صورت همزمان رشته دیگه ای هم بخونم؟

 36. سلام. من دانشجوی ترم ۳ کارشناسی بیولوژی سلولی دانشگاه آزاد هستم. میتونم درکنکور سراسری شرکت کنم ودرصورت قبولی همزمان باترم ۵ سلولی آزاد، کارشناسی روانشناسی دولتی (روزانه وشبانه) رو شروع کنم؟!

 37. سلام من دانشجوی سال اول دانشگاه فرهنگیانم و 99 قبول شدم میخواستم بدونم ایا میشه برای کنکور شرکت کنم و دندان ازاد قبول بشم و همزمان این دورو پیش ببرم میدونم که ملی نمیشه ایا ازاد میشه؟و اینکه در صورت فارغ تحصیلی شرایط چطور میشه دوتاشم میتونم؟

  1. سلام، خیر امکانش نیست
   برای بررسی شرایط خودتون و چگونگی تحصیل همزمان با شرایط شما با مشاورین ما تماس بگیرید

 38. سلام…
  من یک لیسانس قبلا روزانه خوندم…
  حالا لیسانس دوم دارم پیام نور میخونم…و ترم سه هستم…
  میخوام امتحان ارشد روزانه بدم….اگه ارشد روزانه قبول بشم میتونم همزمان با ارشدم ادامه لیسانس دوم رو هم تو پیام نور بخونم……؟

 39. با سلام ..ببخشید من دانشجو کارشناسی مدیریت بازرگانی در دانشگاه ازاد بودم و دو ترم هم خوندم معدلمم بالای۱۷است اما در انصراف دادم و دانشگاه دولتی الزهرا در رشته طراحی لباس درحال تحصیلم متأسفانه واحدهایی که گذروندمو تطبیق نزدن و من الان میخام ی ترم دیگه مدیریت بازرگانی بخونم تا کاردانیمو بگیرم آیا امکان پذیر است؟اموزش ها هم ک مجازیه آسونه!!!
  با تشکر

  1. سلام، تحصیل همزمان برای شما امکان نداره، و از حق انصرافتون هم استفاده کردید
   برای بررسی جزئیات با مشاورین ما تماس بگیرید

 40. سلام خسته نباشید. من دانشجوی فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی هستم آیا میتونم برم همزمان دانشگاه آزاد هم رشته روانشناسی بخونم یا فقط دانشگاه پیام نور میشه ؟ ممنون میشم جوابمو بدین.

  1. سلام، خیر امکان تحصیل همزمان فقط بصورت دو رشته دانشگاه آزاد یا یک رشته در پیام نور امکان پذیر هست
   شما دانشجو تمام وقت حساب میشید و امکانش رو ندارید
   بعد از ورود به مقطع ارشد میتونید همزمان رشته دیگه ای رودر مقطع کارشناسی پیام نور تحصیل کنید

 41. سلام من دانشجو رشته مهندسی معماری ازاد هستم میتونم کنکور بدم و همزمان مهندسی هوافضا در پیام نور یا روزانه تحصیل کنم ؟

  1. سلام، میتونید دانشگاهی که هستید درخواست بدید و همزمان تحصیل کنید
   برای بررسی شرایط و نحوه اقدام با مشاورین ما تماس بگیرید

 42. سلام دانشجوی پرستاری ترم 6 دانشگاه ازاد هستم میخواستم ببینم اگه تو سال 1400 روزانه دندون بیارم میتونم همزمان دندانو ثبت نام کنم و این دو ترم پرستاری از دانشگاه ازادو ادامه بدم؟

 43. سلام.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی سلولی مو ملکولی دانشگاه آزاد هستم میتونم همزمان با ترم آخر کاردانی رشته موسیقی دانشگاه علمی کار بردی رو شروع کنم؟

  1. سلام، درصورتی میتونید که رشته دوم رو دانشگاه آزاد ثبت نام کنید
   برای بررسی شرایط خودتون و نحوه اقدام با مشاورین ما تماس بگیرید

 44. سلام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی هستم میتونم همزمان در یک رشته دیگر در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی ثبت نام کنم؟

  1. سلام
   من ترم سوم دانشگاه فرهنگیان هستم
   رشته آموزش زبان انگلیسی
   میتونم رشته طلاسازی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی هم ثبت نام کنم؟
   ممنون میشم جواب بدین🦋

   1. سلام
    به صورت کلی خیر امکان ندارد اما در صورت موافقت دانشگاه بله می توانید تحصیل همزمان داشته باشید.

 45. باسلام و وقت بخیر.بنده دانشجوی ترم اخر ارشد شیمی هستم ایا برای سال ۱۴۰۰ میتونم همزمان دکتری شیمی روزانه و کارشناس پرستاری در دانشگاه ازاد ب تحصیل ادامه بدم؟؟

  1. سلام، خیر امکانش نیست
   اما میتونید بصورت همزمان در مقط کارشناسی پیام نور ثبت نام کنید

 46. سلام ،من دانشجوي كارشناسي مهندسي شيمي در دانشگاه دولتي هستم،امكانش هست بصورت همزمان رشته ايمني در دانشگاه علمي كاربردي تحصيل كنم؟

 47. سلام.
  میشه بفرمایید منظورتون از نفرات برتر جشنواره خوارزمی چی هست؟
  ایا کسی که رتبه سوم کشوری این جشنواره رو داره میتونه همزمان در دو رشته پزشکی در دو دانشگاه مختلف(دولتی و ازاد) تحصیل کنه؟
  منظور جشنواره جوان خوارزمیه یا نوجوان هم قبوله؟
  ممنون

  1. جشنواره خوارزمی در زمینه های مختلف فعالیت داره و کسب عنوان در این جشنواره باعث میشه جزو استعدادهای درخشان بحساب بیاید
   بعد از ثبت نام در رشته و دانشگاه اول، منوط به تایید دانشگاه مبدا و مقصد افراد برگزیده جشنواره میتونن همزمان تحصیل کنند

   1. سلام .من دانشجوی کارشناسی هوشبری در دانشگاه دولتی هستم،اگه بخوام رشته پزشکی دولتی بخونم،میتونم همزمان در دو دانشگاه تحصیل کنم؟

    1. سلام، امکانش هست، به شرطی که شرایط لازم رو داشته باشید
     برای بررسی شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید

 48. سلام من دانشجوی کاردانی علمی کاربردی هستم ومیخوام کنکورسراسری 1400شرکت کنم اگرروزانه قبول بشم میتونم هردورشته رو ادامه بدم؟؟

 49. سلام من دانشجوی پزشکی اهواز هستم روزانه

  قبلش هم هم از رشته مهندسی شیمی امیرکبیر انصراف دادم و اومدم پزشکی

  الان میتونم در کنار پزشکی که پنج سال ازش مونده توی دانشگاه دیگه‌ای کارشناسی حقوق یا اقتصاد بخونم؟
  هر دانشگاهی هم که باشه آزاد و علمی کاربردی و یا پیام نور فرقی نداره
  راستی دانشجوی ممتاز هم نیستم

  1. سلام ببخشید من میخواستم بدونم که اگه دانشجوی ترم ۴ روانشناسی آزاد ،از رشته ی پزشکی دانشگاه سراسری قبول شده باشه،میتونه این دورو هم زمان ادامه بده یانه ،خواهش میکنم جواب بدید???ممنون از سایت خوبتون.

 50. باسلام اگه تویه دانشگاه دولتی بدون کنکوربراساس سابقه تحصیلی پذیزفته شویم وتواون رشته تحصیل کنیم وازدانشگاه انصراف ندیم میتونیم توکنکورسراسری شرکت کنیم من هدفم اینه پرستاری آزادقبول شم وچون میخوام تودانشگاه آزادپزیزفته بشم بنظرتون بایدحتماازاون انصراف بدم یااینکه مشکلی نداره

  1. سلام، با مشاورین ما تماس بگیرید
   انصراف از دانشگاه سراسری شما رو دچار محرومیت از کنکور میکنه

 51. سلام شبتون بخیر..ببخشید یه سوال داشتم من سال دیگه می خوام در مقطع ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان دانشگاه دولتی تحصیل کنم می خواستم بدونم همزمان بااین رشته و دانشگاه در چه رشته های دیگه ای و در چه مقاطعی و دانشگاه هایی می تونم تحصیل کنم؟

  1. سلام، روز بخیر
   میتونید همزمان در یک رشته دیگه در دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی تحصیل کنید

 52. سلام ببخشید سعوالم این هستش که ایا امکانش هست که کسی دانشجوی شیمی در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های تراز اول مثل تهران و بهشتی باشه و همزمان بتونه در صورت قبولی رشته ی دوم مثلا داروسازی رو در پردیس تهران یا بهشتی و یا آزاد تهران بخونه ؟ خیلی برام مهمه ممنون میشم جواب بدید

 53. سلام من دانشجوی ترم 1 کارشناسی علوم ازمایشگاهی دانشگاه تهران سراسری هستم
  ایا میتونم از الان در رشته سینما دانشگاه سوره غیر انتفاعی تحصیل کنم؟؟
  در دانشگاه ازاد چطور ؟ این امکان هست؟

 54. سلام

  من دانشجوی کارشناسی معماری ترم 4دانشگاه آزاد هستم
  در صورت قبولی در دانشگاه فرهنگیان آیا میتونم به درسم در دانشگاه آزاد ادامه بدم
  امکان تحصیل همزمان در دو دانشگاه وجود داره؟

  نمره معدل هم خوبه

 55. سلام من دانشجوی ترم دوم حقوق دانشگاه ازادم یکبار از پیام نور انصراف دادم میشه‌الان دوباره کنکور بدم فرهنگیان قبول بشم دو رشته را همزمان بخونم؟؟؟اگر پریس قبول شم چی؟

 56. سلام…
  میشه که همزمان تو رشته ارتباط تصویری(گرافیک)و هوشبری (هر دو دانشگاه دولتی) از سال اول تحصیل کرد؟؟؟

 57. سلام . من دانشجو روزانه هستم دو ترم دیگه دارم که دوره کارشناسی را تموم کنم . می خوام کنکور سال ۱۴۰۰ را بدم و دانشگاه روزانه شرکت کنم آیا الان با شرایط کرونا امکانش هست که در دو رشته تحصیل کنم ؟؟

 58. سلام دانشجوی ترم شش حقوق پیام نور بعد اینکه تو کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنه و رشته پزشکی قبول بشه میتونه بدون انصراف از پیام نور تو رشته پزشکی ثبت نام کنه؟؟؟

   1. سلام وقت بخیر
    من دانشجوی حقوق دانشگاه ازادهستم میخواستم واسه تغییردانشگاهم امسال درهمان رشته حقوق دوباره انتخاب رشته دردانشگاه ازادبکنم بایداول ازدانشگاه قبلی انصراف بدم یانه میتونم انتخاب رشته بکنم بعدازقبول شدن انصراف بدم؟
    واینکه میتونم معادل سازی هم انجام بدم؟

    1. سلام، وقت شما هم بخیر
     امکانش رو دارید، باید پیش از زمان ثبت نام انصراف داده باشید
     بله امکان معادل سازی هست، اما دانشگاه باید تایید بکنه واحدها رو

 59. با سلام ودرود
  خسته نباشید
  من دانشجوی ترم4رشته هوشبری دانشگاه روزانه هستم ایا امکان داره برای کنکور 1401شرکت کنم و در صورتی که رتبه خوبی کسب کنم برای دندانپزشکی دانشگاه آزاد اقدام کنم ودر کنارش هوشبری رو هم ادامه بدم ؟
  باتشکر از شما

  1. سلام، سلامت باشید
   خیر اما میتونید از اولی انصراف بدید و در دومی مشغول به تحصیل بشید

 60. سلام آیا امکانش هست من مقطع دکتری را در یک رشته(مدیریت) همراه با مقطع کارشناسی ارشد را در رشته ای دیگر(تاریخ) همزمان در یک دانشگاه سراسری بخوانم؟

   1. سلام،من دانشجوی ترم دورشته آموزش ابتدایی از دانشگاه فرهنگیانم میخواستم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم ودررشته حقوق به طور همزمان با رشتم ادامه تحصیل بدم آیا امکانش هست ؟ اگر هست چه شریطی داره؟

 61. سلام وقت بخیر
  من ترم آخر ارشد حسابداری دانشگاه غیرانتفاعی هستم فقط درگیر پایان نامه ام و ممکنه به مهر کشیده شه دفاعم
  میتونم از مهر برای کارشناسی روانشناسی دانشگاه آزاد اقدام کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام، روز بخیر
   در صورتی که تاریخ فارغ التحصیلیتون پیش از‌ زمان ثبت نام باشه، میتونید
   در غیر اینصورت بعد از فارغ التحصیلی برای بهمن یا مهر سال بعد میتونید اقدام کنید

 62. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۳ پرستاری روزانه هستم
  موقع انتخاب رشته تغذیه آزاد هم قبول شدم ولی نرفتم
  آیا الان امکان تحصیل همزمان در رشته تغذیه هست؟

 63. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید ما اگه دبیری فرهنگیان قبول بشیم میتونیم همزمان دندانپزشکی آزاد بخونیم؟
  و اینکه اگه از فرهنگیان فارغ التحصیل بشیم میتونیم همون سال کنکور بدیم و دندانپزشکی سراسری بخونیم؟( البته در صورت موافقت)
  شرایط خاصی داره یا اگه قبول بشیم و موافقت کنن میتونیم دندان سراسری بخونیم؟(بعد فارغ التحصیلی از فرهنگیان)

  1. سلام، سلامت باشید
   خیر امکانش نیست
   بله در صورت موافقت میتونید، اما رشته مدنظرتون بعیده تایید بشه
   مگر اینکه انصراف بدید و وارد تحصیل دندانپزشکی بشید

 64. من در رشته ی شیمی کاربردی ازاد مشهد هستم و میخوام سال 1401 کنکور زبان بدم اگر تهران قبول شم امکانش هست انتقالی بگیرم و هر دورشترو همزمان بخونم؟

 65. با سلام
  بعد از تحصیل همزمان در دو رشته دو مدرک لیسانس داده میشود یا نه فقط انگار یه رشته دیگه هم خوندیم؟

 66. سلام . دانشجوی کارشناسی علوم ازمایشگاهی روزانه هستم . می خواستم بدونم میتونم همزمان و بدون انصراف در دانشگاه ازاد علوم تغذیه ثبت نام کنم ؟
  و رشته های بدون کنکور که براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های دولتی هستن چطور ؟

  1. سلام، روز بخیر
   خیر امکانش نیست، برای بررسی شرایطتون و راه هایی که دارید با مشاورین ما تماس بگیرید

 67. سلام
  من دانشجوی حقوق آزاد هستم میخواستم سال ۱۴۰۱ کنکور زبان بدم ، امکان تحصیل همزمان حقوق آزاد با زبان دانشگاه دولتی وجود داره یا نه!؟

 68. سلام. من دانشجوی ارشد زبان دانشگاه آزاد هستم ،میخواستم بدونم که در حین تحصیل توی همین مقطع،میتونم کنکور کارشناسی شرکت کنم؟ و اگر امکان شرکت کردن وجود داشته باشه میشه توی رشته های پزشکی یا دندون (دولتی یا آزاد) ادامه تحصیل داد؟

  1. سلام، روز بخیر
   فقط در دانشگاه پیام نور میتونید یک رشته رو بصورت همزمان تحصیل کنید

 69. سلام ببخشید یک سوالی داشتم بنده دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم آیا میتونم همزمان کنکور بدم و در دانشگاه ازاد پرستاری بخونم؟

 70. سلام بنده در حال حاظر کاردانی حقوق دانشگاه علمی کاربردی می خوانم و لیسانس نرم افزار دارم آیا می توانم برای ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد اقدام کنم؟

  1. سلام میشه هم انتخاب رشته دانشگاه آزادو انجام داد هم سراسری؟
   بعد برای معدل کتبی خودم حساب کردم یچیزی شد ولی باقلم چی حساب کردم یچیز دیگه شدکدوم درسته؟

 71. سلام خسته نباشید ببخشید امکان تحصیل همزمان هم در یک رشته پیرا پزشکی و دانشگاه امام حسین (با توجه به اینکه ورودی آن از طریق آزمون داخلی صورت میگیرد و از طریق کنکور سراسری نیست) هست؟

 72. باسلام دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور در رشته مهندسی صنایع هستم ایا میتونم در دانشگاه ازاد همزمان شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی رشته حقوق کنم ؟

 73. سلام و عرض ادب.بنده دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه پیام نور هستم.به دلایلی قصد دارم همزمان در رشته ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد هم تحصیل کنم .میخواستم بدونم امکان پذیر هست؟؟

  1. سلام، روز بخیر
   در یک مقطع خیر، اما همزمان میتونید کارشناسی پیام نور و ارشد آزاد بخونید

  2. سلام
   میخواستم ببینم میتوانم همزمان ارشد روزانه رو بخونم و پزشکی دانشگاه ازاد را هم بخونم.

 74. سلام
  من دانشجوی ترم دوم رشته ی اتاق عمل در دانشگاه آزاد هستم و قصد شرکت در کنکور سراسری رو دارم . با توجه به اینکه از رشته فعلی خودم انصراف ندادم میتونم در کنکور شرکت کرده و پس از اعلام نتایج کنکور از دانشگاه آزاد انصراف داده و در دانشگاه دولتی تحصیل کنم؟

  1. سلام، روز بخیر
   بله میتونید، اما حتما باید تاریخ انصرافتون قبل از زمان ثبت نام دانشگاه باشه

 75. سلام من تربیت معلم میخونموسال دوم هستم میخواستم بپرسم میتونم کنکور زبان شرکت کنم و همزمان باهم بخونمشون

  1. سلام، روز بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان وجود نداره، اما برای مقطع بعدی میتونید این کار رو انجام بدید

 76. سلام من فارغ التحصیل کاردانی ناپیوسته معماری از دانشگاه دولتی روزانه هستم و الان دانشجو ترم 3کارشناسی ناپیوسته مدیریت کسب و کار در دانشگاه علمی کاربردی هستم و 27واحد دیگه دارم ایا میتوانم همزان برای کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد اقدام کنم ؟اگر نمی شه ایا بعد از اتمام کارشناسی مدیریت کسب کار میتوانم در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد ادامه تحصیل بدم؟ایا نیاز به کنکور هست؟ مشکل خدمت و هیچ گپ تحصیلی ندارم و معافی تحصیلی دارم
  سپاس

  1. سلام، روز بخیر
   حتما باید وضعیت تحصیل الانتون مشخص بشه، فارغ التحصیل باشید
   بستگی داره رشته ای که شما میخواید بصورت بدون کنکور ارائه بشه یا خیر

 77. سلام وقت به خیر . دانشجو دکترا پیوسته بیوتکنولوژی تهران هستم میخواستم دوباره کنکور بدم … ولی این دور رشته ریاضی و همزمان فیزیک شریف یا تهران بخونم … امکانش هست ک بتونم دو تا رشته بخونم ؟؟؟ ((عضو بنیاد نخبگان نیستم))

  1. سلام، روز بخیر
   چند نکته وجود داره، علاوه بر شرایط استعداد درخشانی که تعیین میکنه شما بتونید تحصیل کنید یا خیر؛ باید وضعیت نظام وظیفه برای آقایون بررسی بشه
   ضمنا من متوجه نشدم در چه مقطعی قصد دارید کنکور شرکت کنید
   بهتره با مشاورین ما تماس بگیرید تا دقیق راهنماییتون کنن

 78. سلام ببخشيد اگر قصد تحصيل در رشته ي دومي علاوه بر رشته ي اول خود داشته باشيم هنگام حضوري شدن كلاس ها چطور بايد در دوكلاس حاظر بشيم آيا ممكن است تداخل زماني ايجاد شود؟ يا مثلا ممكن است دانشگاه دو رشته فرق كند چطور ميشه اين مورد رو مديريت كرد؟

  1. سلام، روز بخیر
   تحصیل همزمان دارای شرایط خاصی هست که باید اونها رو داشته باشید
   در صورتی که شرایط رو داشته باشید، دانشگاه ها هماهنگ خواهند شد ، مطمئنا در این مسیر با مشکلات و سختی های خاصی روبرو خواهید شد اما از نظر تداخل زمانی امکان هماهنگی با هر دو دانشگاه رو خواهید داشت

 79. سلام، من دانشجوی دانشگاه دولتی در یکی از رشته های غیر پزشکی هستم. مایلم در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد برای تحصیل همزمان در رشته دوم ثبت نام نمایم.آیا مقدور است و منع قانونی ندارد؟

   1. سلام من دانشجوی ترم ۲ زیست شناسی ازاد بودم فرم انصراف و پر کردم اما هزینه انصراف هنوز پرداخت نکردم اگر من دانشگاه غیرانتفاهی بدون کنکور قبول شم امکانش هست بدون انصراف کامل در دانشگاه جدید ثبت نام کنم ؟

    1. سلام، خیر باید زمان انصرافتون پیش از زمان ثبت نام باشه
     یعنی تا قبل از ثبت نام فرصت دارید فرایند انصرافتون رو تکمیل کنید

 80. سلام آیا میشه همزمان هم در مترجمی زبان در دانشگاه سراسری و هم در رشته حقوق در دانشگاه آزاد تحصیل کرد؟

  1. سلام، روز بخیر
   میتونید یکی رو در مقطع ارشد و دیگری رو در مقطع کارشناسی پیام نور تحصیل کنید

 81. آیا امکان تحصیل در دورشته تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان و حقوق در دانشگاه آزاد تا دکتری وجود دارد؟

 82. برای تحصیل دو رشته توی مقطع کارشناسی از طریق رتبه کنکور سراسری،به چه رتبه ای نیازمندیم تا دانشجوی استعداد درخشان بشیم و دو رشته بخونیم؟

  1. سلام، روز بخیر
   باید رتبه برتر کنکور باشید، دارای جوایز جشنواره باشید و یا عضو بنیاد نخبگان باشید

 83. سلام وقت بخیر
  من پرستاری دانشگاه ازاد میخونم
  میخاستم ببینم امکان تحصیل همزمان در صورت قبولیم در رشته داروسازی روزانه سال بعد که کنکور ۱۴۰۱ میشه هست یا نمیشه؟
  لطفا جوابم بدین خیلی ضروریه

 84. با سلام ببخشید اگر کسی لیسانس روانشناسی داشته باشه میتونه ارشد روزانه شیمی رو با کارشناسی شیمی پیام نور همزمان تحصیل کنه ؟

 85. سلام وقت بخیر اگه در دانشگاه غیر انتفاعی مترجمی زبان انگلیسی تحصیل کنیم ودر کنکور ۱۴۰۰هم شرکت کنیم دندان قبول بشم امکانش هست هردوتاش رو باهم خوند یا باید غیر انتفاعی رو انصراف بدیم ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام میشه در کنکور دو رشته متفاوت یکی روزانه دولتی و دیگری نوبت دوم قبول شد ؟ مثلا رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران و رشته معماری نوبت دوم دانشگاه شریف ؟
   و همزمان هر دو رشته را تحصیل کرد چون نوبت دوم دولتی محسوب نمیشه و شهریه داره

   1. سلام، روز بخیر
    خیر شما در یک کنکور شرکت میکنید و با انتخاب رشته براساس اولویت بندی قبول میشید
    برای تحصیل همزمان هم اول شاغل به تحصیل میشید و بعد برای رشته دوم اقدام میکنید

 86. سلام
  من دانشجوی ارشد زبان انگلیسی هستم. آیا می شود همزمان در رشته ی کارشناسی حقوق آزاد/پیام نور تحصیل کنم؟
  ممنون از وقت شما

  1. سلام، روزتون بخیر
   بله این امکان رو دارید که کارشناسی پیام نور مشغول به تحصیل بشید بصورت همزمان با ارشد

 87. سلام من دانشجوی شیمی کاربردی در مقطع کارشناسی در علوم تحقیقات تهران هستم کنکور ریاضی ۱۴۰۰ دادم میخواستم بدونم از مهرماه میتونم در کنار این رشته رشته ی دیگه ای رو در دانشگاه دولتی بگذرونم؟

  1. سلام، روز بخیر
   در صورتی که شرایط تحصیل همزمان رو داشته باشید میتونید
   در غیراینصورت خیر

 88. سلام من ترم ۳ علم اطلاعات دانشگاه الزهرا دوره روزانه میخونم معدلم ۱۸.۵ میتونم کارشناسی حقوق آزاد رو هم بخونم؟

 89. با سلام
  من دانشجوی رشته پزشکی هستم، آیا امکانش هست ارشد روان شناسی رو برای رشته دومم انتخاب کنم؟

  1. سلام وقتتون به خیر باشه
   من دانشجوی ترم ۳ دانشگاه ازاد هستم
   برا امسال کنکور دادم و قابلیت پذیرش در رشته های علوم ریاضی رو دارم
   ایا امکانش هست همزمان با تحصیل در ازاد در سراسری هم ثبت نام کنم؟۰

 90. سلام
  آیا مجازم بطور همزمان در مقطع دکترای روزانه وزارت بهداشت و لیسانس دانشگاه آزاد تحصیل کنم؟

 91. سلام من دانشجوی رشته زیست دانشگاه پیام نور هستم و حدود ۹۰ واحد پاس کردم چنانچه در رشته پرستاری دانشگاه آزاد قبول بشم میتونم همزمان در این دو دانشگاه تحصیل کنم؟

  1. سلام، روز بخیر
   خیر باید از اولی انصراف بدید
   البته راه هایی وجود داره، با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

 92. سلام وقت بخیر
  میشه به صورت همزمان ورودی دانشگاه غیردولتی سوره سینما و دولتی داروسازی بود ؟

  1. خیر امکانش نیست
   برای بررسی شرایط خودتون و نحوه تحصیل همزمان با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

   1. سلام
    من دانشجوی زیست جانوری پیام نور هستم
    میخوام کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم
    برای ثبت نام تو کنکور باید انصراف بدم؟

    1. سلام، روز بخیر
     پیشنهادم این هست که کنکور شرکت کنید، انتخاب رشته کنید
     اگر رشته ای که میخواید قبول شدید، از تحصیل فعلی انصراف بدید و وارد رشته جدید بشید
     فراموش نکنید که زمان انصراف باید پیش از ثبت نام باشه

 93. سلام من پایه یازدهم تجربیم میخواستم بدونم امکانش هست که تو یه رشته مربوط به تجربی و یه رشته هنری همزمان تحصیل کرد؟ اگه دانشگاه ها توی شهر های متفاوتی باشن چی؟ و میخواستم بدونم امکان این هست که فرد برای یکی از این دو رشته بورسیه دانشگاه خارجی بگیره، و اینطوری میتونه اونیکی رشته رو هم همزمان ادامه بده؟

   1. سلام خسته نباشید میشه هم زمان دانشگاه آزاد حسابداری ارشد خوند و کارشناسی جغرافیا دولتی ؟

 94. سلام من دانشجوی رشته کامپیوتر مقطع کاردانی دانشگاه دولتی هستم میخواستم بدونم میتونم الان دانشگاه ازاد ثبت نام کنم وادامه تحصیل بدم به صورت همزمان

 95. سلام خدا قوت. ممنونم بابت راهنمایی ها و مشاوره خوبتون.
  امکان تحصیل همزمان در ارشد پیام نور و کارشناسی دولتی روزانه یا شبانه وجود داره؟
  تو جواب ها فرمودید که کارشناسی پیام نور و ارشد دولتی با هم ممکنه ایا بر عکسش هم صادق هست؟

  1. سلام، روز بخیر
   بستگی به شرایطتون داره
   با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

  2. سلام من کارشناسی عمران دارم. میخوام همزمان ارشد عمران پیام نور یا آزاد و کارشناسی حقوق پیام نور ادامه تحصیل بدم آیا امکان پذیره؟

 96. سلام ،من الان دانشجوی سال سوم کارشناسی برقم ، میتونم دانشگاه پیام نور یا آزاد مترجمی زبان رو شروع کنم الان؟؟

  1. سلام، الان خیر ولی وقتی دانشجوی ارشد شدید میتونید همزمان کارشناسی پیام نور هم تحصیل کنید

 97. سلام،ببخشید من دانشجوی ترم دو مهندسی پزشکی دوره نوبت دوم هستم ورودی ۹۹،امسال هم در کنکور تجربی شرکت کردم،ایا امکانش هست در کنار رشته مهندسی پزشکی، رشته دیگه ای در دانشگاه دولتی یا پیام نور هم زمان ادامه بدم؟

 98. سلام روزتون بخیر.
  من ترم ۳ ارشد بیوتکنولوژی(دانشگاه آزاد) هستم.برای سال آینده میخوام کنکور تجربی بدم.درواقع واحد های درسیم تموم میشه فقط پایان نامه رو نگران هستم که تا ترم ۵ طول بکشه.میخواستم بدونم اگر یک ترم تداخل داشته باشه نمیتونم پزشکی یا داروسازی(چه سراسری و چه آزاد) بخونم؟

  1. سلام ببخشید من دانشجوی دکترا در دانشگاه دولتی هستم میشه یک رشته ای مثل مدیریت یا حسابداری در مقطع کارشناسی یا ارشد در دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد خوند؟ ممنون

 99. سلام خسته نباشید، من دانشجوی کارشناسی پیوسته زیست ترم ۴ هستم، میتوانم دانشگاه ازاد(رشته حقوق) ثبت نام و همزمان دو رشته را بخوانم؟ بطفت پاسخ دهید

 100. سلام من دانشجوی کارشناسی زیست شناسی روزانه هستم ترم ۴ ، ایا میتوانم دانشگاه آزاد برای حقوق ثبت نام کنم و همزمان دو رشته رو بخوانم؟

   1. سلام،ببخشید من دانشجوی دانشگاه فرهنگیانم،ترم دومم،میتونم هم زمان در یکی از رشته های دانشگاه پیام نور هم تحصیل کنم؟

  1. سلام خسته نباشید
   من دانشجوی داندانپزشکی دانشگاه دولتی تبریز هستم میتونم به عنوان رشته دوم رشته علوم تغذیه رو در همین دانشگاه بخونم؟

 101. سلام .
  من امسال تو کنکور علوم انسانی سراسری قبول شدم
  کنکور زبان هم داده بودم آزاد قبول شدم آیا میتوانم انسانی رو تو سراسری و زبان رو تو آزاد بخونم؟

   1. سلام وقتتون بخیر
    ببخشید من امسال دعوت ب مصاحبه شدم رشته فوریت های پزشکی میخواستم بدونم اگه قبول شم میتونم سال بعد کنکور بدم واگه رتبم ب پزشکی خورد پزشکی ازاد بزنم و هر دو رشته رو ادامه بدم یا ن؟ چون اخه رشته فوریت های پزشکی 2سال کلا طول میکشه

 102. سلام من دانشجو پرستاری دانشگاه آزاد هستم و مهر وارد ترم دومم میشم من امسال در کنکور سراسری شرکت کردم و قصد دارم در یک رشته در دانشگاه روزانه شرکت کنم آیا امکانش هست؟

 103. سلام من دیپلم تجربی دارم خواستم ببینم میتونم انتخاب رشته روانشناسی یا با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور انجام بدم وسال دیگه درصورتی که دانشگاه سراسری قبول شدم همزمان در دورشته تحصیل کنم

 104. باسلام و احترام
  من مشغول تحصیل در پردیس دانشگاه خوارزمی (ارشد) می باشم آیا می توانم در کارشناسی پیام نور بدون کنکور شرکت نمایم و در صورت قبولی همزمان دو رشته را با هم بخوانم

 105. سلام .دانشجو دکترا مدیریت دانشگاه ازاد هستم ترم سوم آیا امکان تحصیل همزمان در رشته زیست مولکولی در مقطع کارشناسی آزاد رو‌دارم

 106. سلام .خسته نباشید . من دانشجوی دندانپزشکی روزانه هستم . میخواستم بدونم امکانش هست دانشگاه ازاد رشته زبان و ادبیات فارسی بدون کنکور همزمان تحصیل کنم . فارغ اتحصیل مدرسه استعداد های درخشان هستم .ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر من ترم دوم نفت پیام نور هستم و امسال توی انتخاب رشته بدون کنکور دولتی زدم رشته شیمی ایا امکانش هست از اولی انصراف ندم و هردو رشتا رو همزمان بخونم؟و اینکه اگر نیست تا در طول لیسانس میتونم دوباره برای همزمان خوندن رشته نفت توی پیام نور اقدام کنم یا باید بمونه تا مقطع ارشد

 107. سلام
  من ترم دو حقوق دولتی هستم
  اگر بخوام برای کنکور سال بعد درس بخونم و شرکت کنم
  و اگر فرهنکیان قبول بشم توی کنکور سال بعد
  چ زمانی راید از دانشگاه فعلی ام انصراف بدم؟
  میشه مثلا کنکور سال بعد رو بدم بعد اگر فرهنگیان دعوت ب مصاحبه شدم و مصاحبه رو قبول شدم ،بعدش از دانشگاه فعلیم انصراف بدم؟

  1. سلام
   اول شرایط پذیرش رو علی الخصوص از نظر سنی بررسی کنید
   اما زمان انصراف باید پیش از زمان ثبت نام باشه
   بله امکانش هست

 108. سلام
  من ترم دو حقوق دولتی هستم
  اگر بخوام برای کنکور سال بعد درس بخونم و شرکت کنم
  و اگر فرهنکیان قبول بشم توی کنکور سال بعد
  چ زمانی باید از دانشگاه فعلی ام انصراف بدم؟
  میشه مثلا کنکور سال بعد رو بدم بعد اگر فرهنگیان دعوت ب مصاحبه شدم و مصاحبه رو قبول شدم ،بعدش از دانشگاه فعلیم انصراف بدم؟

 109. با سلام بنده دانشجوی ترم 8 دکتری تخصصی برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد و در حال تکمیل کردن رساله هستم، آیا میتونم همزمان کاردانی فوریت پزشکی دولتی بخونم؟

 110. سلام وقتتون به خیر باشه
  من دانشجوی ترم ۳ دانشگاه ازاد هستم
  برا امسال کنکور دادم و قابلیت پذیرش در رشته های علوم ریاضی رو دارم
  ایا امکانش هست همزمان با تحصیل در ازاد در سراسری هم ثبت نام کنم؟

 111. سلام وقتتون بخیر
  دانشجوی رشته دندان پزشکی دولتی هستم . اترم هم خوندم می خواستم امکانش هست از مهرماه دانشگاه پیام نور رشته اقتصاد رو ثبت نام کنم و به صورت هم زمان هر دو را بخونم در یک شهر؟

 112. باسلام . وقت بخیر
  من ترم 3 بهداشت عمومی آزاد هستم . میتونم همزمان رشته مهندسی کامپیوتر یا مهندسی پزشکی پیام نور یا غیر انتفاعی بخونم . یا زیست شناسی دانشگاه خودم .
  و اینکه شهریه هاشون به چ صورت میشه ؟؟
  سپاس از لطفتان

 113. سلام وقتتون بخیر من کنکور ۱۴۰۰ رتبه ی مدنظرمو نیوردم میخاستم بدونم اگر زبان انگلیسی دانشگاه آزاد بخونم میتونم ۱۴۰۱ کنکور بدم ؟اگر سراسری قبول بشم میتونم برم؟یا باید انصراف بدم از دانشگاه ازاد؟؟؟

  1. سلام، بله میتونید کنکور شرکت کنید
   میتونید برید اما قبل از ثبت نام باید از مقطع فعلی انصراف بدید

 114. سلام
  من سال 98 با سوابق رفتم کامپیوتر آزاد… فقط یک ماه و بدون مرخصی یا انصراف رها کردم…
  امسال اگه روانشناسی آزاد قبول شم مشکلی برای ثبت نامم پیش میاد؟؟
  باید حتما تا قبل اومدن نتایج انصراف بدم از قبلی؟؟

 115. سلام.من در آزمون دکتری آزاد رشته زمین شناسی قبول شدم.من ارشد زمین شناسی هم دارم و با اون مدرک ثبت نام کردم.الان من ترم4 کارشناسی ارشد سنجش از دور هم میخونم تودانشگاه علوم وتحقیقات.و فقظ چایان نامه مونده.آیا میتونم در مقطع دکتری ثبت نام کنم و ارشد رو هم ادامه بدم و ترم بعد دفاع کنم؟

 116. سلام وقتتون بخیر … من دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد هستم میتونم توی رشته هنر هم ثبت نام کنم ؟!

 117. سلام خسته نباشید
  ایا میشه همزان رشته ی طراحی دوخت در دانشگاه دولتی و رشته ی زبان انگلیسی در دانشگاه ازاد خوند؟منظورم اینه که اول کنکور طراحی دوخت بدی سال بعد کنکور زبان.

  1. سلام
   من دانشجوی ترم 4 پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یزدم.معدلم هم بالای 18 هست.خواستم ببینم هیچ دانشگاه غیرانتفاعی ، آزاد ، پیام نور ، شهریه پرداز یا هر چیز دیگه ای امکان نداره بتونم مهندسی مکانیک همزمان بخونم ؟ واقعا چرا نمیشه ؟

 118. سلام
  من کنکور ریاضی رتبه سه رقمی آوردم و دانشگاه سراسری درس میخونم؛ اگر نمره هام خوب باشه میتونم توی همون دانشگاه یکی از رشته های علوم انسانی مثل روانشناسی یا مشاوره رو هم بخونم؟
  رتبه ممتاز کنکور نیستم المپیاد و خوارزمی هم شرکت نکردم.

  1. سلام به صورت کلی تحصیل همزمان فقط برای دانشجویان استعداد درخشان می باشد.
   در مواردی امکان دارد برای بررسی شرابط خود با مشاوران ما تماس بگیرید.

  2. سلام
   اگر کسی در رشته فوریت های پزشکی قبول بشه اونم سراسری. و سال بعد هم کنکور بده و پزشکی ازاد قبول بشه امکان تحصیل در هر دورشته رو میتونه داشته باشه یان؟

 119. سلام خسته نباشید ، یک سوال ، من میتونم همزمان علوم تغذیه ازاد و اقتصاد دانشگاه تهران بخونم ؟ ممنون

 120. سلام وقتتون بخیر من دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه غیرانتفاعی هستم میتونم کنکور۱۴۰۱شرکت کنم و اگه دولتی قبول شدم انصراف بدم و برم دولتی؟؟

  1. سلام، وقت شما هم بخیر
   بله این امکان رو دارید، فقط حواستون باشه انصراف از دانشگاه مشمول هزینه انصراف خواهد بود

 121. سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم ۵ پرستاری هستم
  امسال میخواستم کنکور شرکت کنم اگه در صورت قبولی در رشته های پزشکی/دندانپزشکی میشه در دانشگاه دومی ثبت نام کنم و ۲ ترم اول دانشگاه دومی را مرخصی بگیرم و ۲ ترم باقی مانده رشته های پرستاری ام را به اتمام برسانم؟

 122. سلام. من درحال حاضر دانشجو کارشناسی حسابداری در دانشگاه غیرانتفاعی هستم. میخواستم همزمان کارشناسی مهندسی معماری هم بخونم. در چه دانشگاهی میتونم همزمان بخونم؟ غیرانتفاعی یا پیام نور یا آزاد؟!

 123. سلام. من در حال حاضر دانشجو کارشناسی حسابداری در دانشگاه غیرانتفاعی هستم. میخواستم همزمان کارشناسی مهندسی معماری هم بخونم. کدوم دانشگاه میتونم شرکت کنم؟غیرانتفاعی یا پیام نور یا آزاد؟!

 124. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی داندانپزشکی دانشگاه دولتی تبریز هستم میتونم به عنوان رشته دوم رشته علوم تغذیه رو در همین دانشگاه بخونم؟اگر نه آزاد چطور؟باید کنکور بدم دوباره؟

 125. من درحال حاضر کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی میخونم. آیا میتونم کارشناسی دیگه ای به طور همزمان در دانشگاه غیرانتفاعی بخونم؟!

 126. سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی ارشدروانشناسی هستم
  ایا امکان تحصیل همزمان دردکتراروانشناسی روزانه
  و کنکورکارشناسی رشته پرستاری رودارم ؟
  ممنون

 127. سلام خدمت شما دوست عزیز
  بنده امسال کنکور ارشد در رشته حقوق مجاز شدم و میخوام دانشگاه روزانه و نوبت دوم انتخاب کنم
  و درضمن برای کارشناسی در دانشگاه پیام نور رشته حقوق بدون آزمون ثبت نام کردم مشکلی ندارد به نظر شما و امکان پذیر هست؟!
  و کارت پایان خدمت دارم.

 128. با سلام.
  من مدرک کارشناسیم رو در رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم. امسال هم کنکور سراسری و هم ارشد ثبت نام کردم.و تو دوتاش مجاز شدم. اگه تو رشته مهندسی برق هم کارشناسی و هم ارشد قبول شم میتونم دوتاش رو هم زمان بخونم.یعنی تو یک رشته هم کارشناسی و هم ارشد رو باهم بخونم؟؟؟با توجه به اینکه قبلا تو رشته دیگه کارشناسی گرفتم…امکانش هست مثلا ارشد رو روزانه و کارشناسی رو شبانه بخونم؟؟؟؟

   1. میشه همزمان هم پیام نور درس خوند هم دولتی؟ پیام نور رشته ی روانشناسی و دولتی روزانه رشته ی پزشکی؟

 129. سلام من کنکور 1400 رشته انسانی شرکت کردم و دانشگاه سراسری میتونم درس بخونم.ایا امکانش هست در کنار سراسری رشته هنر دانشگاه غیرانتفاعی و بدون کنکور هم بخونم؟

 130. باسلام .من 2مدرک کاردانی و کارشناسی مهندسی معماری دارم.
  بامدرک کاردانی سال گذشته ثبت نام در دانشگاه ازاد کردم و کارشناسی حقوق میخوانم و امسال در کنکور کارشناسی ارشد نابیوسته 1400شرکت کردم اگر مجاز به انتخاب رشته بشم در دانشگاه ازاد میشود همزمان هم کارشناسی حقوق را ادامه بدم و ارشد معماری .ممنون

  1. برای تحصیل همزمان در دو رشته باید شرایط خاص را داشته باشید.
   برای مشاوره تحصیلی با مشاورین ما تماس بگیرید

 131. سلام من دانشجو داروسازی مشهدهستم می خواستم بدونم می تونم رشته ریاضی محض توی تهران بخونم اگه جزو رتبه های خوب دانشگاه باشم یعنی تو 2 یا 3 سال اول معدلم تو دانشکده بالاترین باشه

 132. سلام ببخشید امکانش هست که من هم در دانشگاه ازاد درسمو ادامه بدم و حین اون برای کنکور هم بخونم اگر پزشکی قبول شدم بعد از این دانشگاهم انصراف بدم ؟

 133. سلام من معافیت دایم سربازی و شاغل هم هستم… 34 واحد یا دو ترم اخر رشته علوم دامی دانشگاه ازادم (تابستان سال 1401 فارغ التحصیل میشم).
  الان قصد دارم در رشته های بدون ازمون….. رشته روانشناسی یا مشاوره را در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم ایا مشکلی وجود ندارد؟ می توانم این کار را انجام بدم؟

 134. سلام من سال آخر کارشناسی دانشگاه فرهنگیان هستم امکانش هست مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور بخونم ؟؟؟؟و در سال بعد هم ارشد یه رشته دیگه رو هم در دانشگاه دولتی شروع کنم؟؟؟؟

 135. با سلام
  ممنون از دانتل
  کارت پایان خدمت دارم – ارشد دانشگاه آزاد فقط پایان نامه باقی مانده و تا بهمن دفاع می کنم – امسال غیر انتفاعی انتخاب رشته در مقطع ارشد مدیریت انجام دادم . امکان تحصل دارم یا خیر

 136. سلام وقت بخیر
  من در دانشگاه دولتی علوم پزشکی اصفهان تحصیل می کنم
  آیا امکان دارد همزمان رشته دیگری مثل زبان انگلیسی را هم بخوانم؟
  اگر امکانش هست لطفا بگید در چه دانشگاهی امکانش هست??

 137. سلام من سال چهارم رشته مهندسی کامپیوتر فراگیر پیام نور هستم و از طریق سوابق تحصیلی ثبت نام کردم در صورت قبولی در دانشگاه روزانه میتونم هردو رشته را با هم بخونم و ادامه بدم؟

 138. سلام وقتتون بخیر. دانشجو کارشناسی حقوق دانشگاه دولتی شبانه هستم امکان تحصیل در رشته هنر در دانشگاه دولتی دیگه ای و نوبت روزانه را دارم؟

 139. با سلام
  بنده کارشناس پرستاری و استخدام رسمی علوم پزشکی
  کنکور امسال احتمالا پزشکی قبول بشم
  خواستم بدونم درصورت قبولی پزشکی همزمان با پزشکی میتونم ارشد مدیریت دولتی دانشگاه آزاد رو هم ثبت نام کنم؟

 140. سلام وقتتون بخیر من دانشجو استعداد درخشان رشته بهداشت عمومی ام.. معدل کل هم بالا 18 و نیم هست.. میخوام بدونم چه رشته هایی میتونم به صورت همزمان بخونم
  مثلا میتونم رشته های دیگه علوم پزشکی بخونم
  ممنون میشم راهنمایی کنین?

 141. سلام خسته نباشید
  با توجه به این مطالب اگر فردی رتبه زیر 100 در کنکور تجربی بیاورد و جزو برگزیدگان کنکور سراسری محسوب بشود و همچنین به عنوان استعداد های درخشان
  اگر کنکور زبان هم بدهد و قبول شود
  میتواند همزمان در رشته پزشکی و یک رشته زبان در دانشگاه دولتی تحصیل کند ؟
  هر دو رشته در دانشگاه دولتی* ( نه پیام نور )

 142. سلام وقت بخیر من کارشناسی شیمی میخونم در کنکور ارشد امسال ارشد شیمی فیزیک روزانه قبول شدم امکانش هست که سال اول فوق باز کنکور ارشد بدم با مدرک کارشناسی شیمی و رشته شناور رو انتخاب کنم و در دانشگاه ازاد همزمان با ارشد شیمی فیزیک که روزانه است تحصیل کنم؟!

 143. سلام یه سوال داشتم من ترم3 حسابداری ازادم ولی علاقه شدیدی به پزشکی دارم امسال میخوام کنکور شرکت کنم بنظرتون میشه دوتا رشته رو با هم ادامه داد از نظر سختی آسونی کاری ندارم از نظر قانونی میگم و اینکه چطور میشه تداخل کلاسا رو درست کرد چون امکان داره تو یه روز از دوتا رشته کلاس داشته باشی؟

 144. سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم ۳ حسابداری آزاد معدلم هم کم از ۱۹ نبوده امسال میخوام کنکور تجربی شرکت کنم اگه پزشکی قبول بشم با رتبه دورقمی میتونم حسابداری رو توی دانشگاه آزاد و پزشکی رو توی دانشگاه دولتی ادامه بدم ؟؟

 145. سلام من دانشجوی ترم 2 کارشناسی فیزیوتراپی سراسری هستم آیا میتونم در رشته ی کامپیوتر بدون ازمون پیام نور در مقطع کارشناسی اقدام کنم؟

 146. سلام ببخشید من دانشجوی شبانه ادبیات فارسی دانشگاه دولتی قم هستم می تونم همزمان رشته روان شناسی آزاد رو هم بخونم؟

 147. سلام کسی که دانشجوی حسابداری آزاد باشه توی کنکور رشته تجربی شرکت کنه و رتبه تک رقمی بیاره با در نظر گرفتن شرایط استعداد درخشان میتونه همزمان حسابداری دانشگاه آزاد و پزشکی دانشگاه دولتی بخونه؟

 148. سلام من امسال حسابداری آزاد ثبت نام کردم میخوام توی کنکور ۱۴۰۱ رشته تجربی ثبت نام کنم اگه توی کنکور رتبه دو رقمی بشم با توجه به استعداد های درخشان میتونم تحصیل همزمان داشته باشم یکی برای حسابداری آزاد و برای پزشکی دولتی? یا اینکه برای رشته های پزشکی تحصیل همزمان امکن پذیر نیست؟

 149. دانشجو دکترا ترم سوم دانشگاه ازاد هستم.
  امسال رشته عمران روزانه قبول شدم.
  از ترم جاری(1400-1401) مجاز به تحصیل در هر دو رشته می باشم؟

 150. سلام من دیپلم دارم و طراحی لباس فنی حرفه ای کاردانی شبانه قبول شدم امکانش وجود داره بتونم همزمان باهاش مدریت بازرگانی ازاد بخونم؟

 151. سلام خوبین ، خسته نباشید
  من بهداشت عمومی دانشگاه دولتی قبول شدم و مامایی آزاد ذخیره
  امکان اش هست که برای دولتی ثبت نام کنم تا جواب این ذخیره بودنه بیاد و اگر قبول شدم ، دولتی رو نرم؟؟؟؟

 152. سلام سوال من اینست:چرا اصلا چنین قانون ممنوعیت تحصیل همزمان در دانشگاه سراسری و آزاد بوجود آمد؟این دانشگاهها که کلا سیستمشون با هم متفاوته!چه ربطی داره که اجازه نمیدن دانشجو همزمان در دو رشته دانشگاه دولتی و آزاد ادامه تحصیل بده؟عمر بچه ها در راه کنکور هدر میره وقتی آزمونها رو یکی کردند فکر کردیم میخواهند راه را آسانتر کنند این چه اجحافی هست در حق بچه ها؟شهریه برای ثبت نام آزاد رو میگیرن ولی اجازه تحصیل نمیدن؟!این مثل یک دزدی و کلاهبرداریه بنظرما!بجای کمک به سریع شدن روند فارغ التحصیلی و جذب بازار کار شدن جوانان فقط سنگ اندازی میکنند!جای تاسف دارد

 153. سلام وقتتون بخیر من دانشگاه آزاد رشته ی زیست فناوری قبول شدم آیا این امکان وجود داره که من در حین تحصیل، دوباره برای کنکور بخونم که همون رشته رو قبول شم فقط دانشگاه دولتی و بعد با تطبیق واحد رشته ی زیست فناوری رو توی دانشگاه دولتی بخونم؟ یا اینکه حتما باید برای شرکت در کنکور انصراف بدم؟

  1. سلام
   برای شرکت در کنکور نیازی به انصراف نیست
   شرکت کنید اگر قبول شدید پیش از ثبت نام انصراف بدید
   در مورد تطبیق هم بعیده
   تطبیق واحد قوانین خودش رو داره
   ممکنه آموزش قبول نکنه و تطبیق نزنه

 154. سلام من دانشجوی کارشناسی روانشناسی (پاره وقت)آزادم، میتونم همزمان کاردانی علمی کاربردی ثبت نام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر من الان شرایط سوال شما رو داشتم میخواستم ببینم چکار کردین شما میتونیم همزمان کارشناسی ازاد و علمی کاربردی تحصیل کنیم؟

 155. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ممتاز مهندسی کشاورزی روزانه دانشگاه سراسری هستم آیا باشرایط استعداد درخشان و تحصیل همزمان در دو رشته میتونم یکی از رشته های پیرا پزشکی رو هم بخونم؟

 156. سلام من مدرک کارشناسی الهیات- فلسفه اسلامی دانشگاه دولتی و ارشد الهیات- فقه و مبانی حقوق از دانشگاه آزاد دارم . تصیم دارم دکتری الهیات فقه و مبانی بخونم آیا امکانش هست همزمان در مقطع دکتری دانشگاه آزاد یا دولتی تحصیل کنم و کارشناسی دوم را هم در پیام نور بخوانم؟

 157. سلام وقتتون بخیر مرسی از سایت خوبتون?
  من برق امیرکبیر قبول شدم میخاستم بدونم میتونم در دو رشته برق و هتلداری طباطبایی همزمان تحصیل کنم؟

 158. سلام ببخشید من سال99بهداشت عمومی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم ترم اول رو مرخصی گرفتم واسه کنکور 1400خوندم الان پرستاری ازاد و فوریت دولتی قبول شدم و بهداشت رو انصراف دادم میشه هردو رشته ای ک قبول شدم همزمان بخونم؟!

 159. سلام من دانشجوي ترم اول دكتري در پيام نور هستم. ميتوانم همزمان يك رشته ديگر در مقطع كارداني در دانشگاه علمي كاربردي بخونم؟

 160. سلام
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و تا آخر مهر دفاع خواهم کرد. کنکور کارشناسی امسال شرکت کرده ام و دانشگاه غیر انتفاعی قبول شده ام. آیا می توانم از دانشگاهی که قبول شده ام یک ترم مرخصی بگیرم و بعد از اینکه دفاع کردم و از دانشگاه فعلی فارغ التحصیل شدم در آن دانشگاه شروع به تحصیل کنم؟

 161. سلام وقت بخیر من دانشجو ادبیات روسی ترم یک دانشگاه اصفهان هستم میخواستم ببینم آیا امکانش هست که از بهمن ماه رشته کامپیوتر دانشگاه پیام نور رو هم به صورت همزمان ادامه بدم

 162. سلام
  خسته نباشيد
  ترم يك ارشد وزارت بهداشت هستم و علاقه به حقوق دارم.
  امكان تحصيل همزمان دارم؟حقوق ازاد يا پيام نور ميتونم ثبت نام كنم؟
  پيشاپيش ممنون

 163. سلام اگه من امسال دانشگاه پیام نور ادبیات انگلیسی ثبت نام کنم می تونم سال بعد کنکور بدم؟ و اگر سال بعد روزانه پزشکی قبول شدم باید از پیام نور انصراف بدم یا امکان تحصیل همزمان هست؟؟؟

 164. سلام
  من دانشجوی دانشگاه آزاد ترم پنجم هستم با معدل بالاتراز 16حالا می‌خواهم در دانشگاه روزانه رشته ادبیات انگلیسی تحصیل کنم آیا می توانم همزمان در این دو رشته تحصیل کنم؟۰

 165. با سلام
  در کنکور امسال کسی که در رشته حسابداری دولتی و روزانه و پرستاری دانشگاه آزاد قبول شده باشه آیا میتونه همزمان هردو را ثبت نام و تحصیل کنه

 166. سلام.
  من مهندسی کامپیوتر دانشگاه آل طه قبول شدم.
  و مهندسی هسته ای دانشگاه علوم و تحقیقات قبول شدم.
  من ورودی جدید کنکور سراسری کارشناسی هستم.
  می تونم هر دو برم؟

 167. سلام من دانشجوی میکروبیولوژی دانشگاه علوم‌پزشکی ازاد هستم اگه سال بعد کنکور شرکت کنم میتونم همزمان سراسری یه رشته ای رو بخونم؟

 168. سلام ببخشید من رشته بهداشت عمومی آزاد قبول شدم آیا میشه همزمان رشته مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ملی بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنم؟ معدلم بالاست

 169. سلام وقتتون بخیر من بهداشت عمومی دانشگاه آزاد قبول شدم آیا ممکنه که همزمان مهندسی تولید ژنیتک گیاهی دانشگاه ملی بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنم ؟

 170. سلام.
  من داروسازی‌ عمومی میخونم دانشگاه تهران .میتونم رشته اقتصاد در همین دانشگاه یا پیام نور در مقطع کارشناسی رو شروع کنم؟
  شرایط استعداد های درخشان هم دارم

 171. سلام خسته نباشید من دانشجوی دانشگاه ملی مکانیک هستم ولی دانشگاه نرفتم و در کلاسا شرکت نکردم ولی انصراف هم ندادم الان میخام بعد حدودا ۲سال دانشگاه پیام نور تربیت بدنی ثبت نام ایا امکانش هست بدون انصراف ثبت نام کنم؟؟؟یا حتما باید انصراف بدم بعد تربیت بدنی ثبت نام کنم

  1. سلام؛ سلامت باشید
   اول باید وضعیت اشتغال به تحصیلتون رو مشخص کنید
   در صورتی که براتون اخراج ثبت شده باشه میتونید ثبت نام کنید
   اما درصورتی که دانشجو باشید امکان ثبت نام ندارید

   1. برام اخراج ثبت نشده اخه میخاستم نت دانشجویی بگیرم برام زد کد ملی به عنوان دانشجو ثبت شده الان برم انصراف بدم میشه ترم بهمن ثبت نام کنم تربیت بدنی

 172. سلام وقتتون بخیر من بهداشت عمومی آزاد قبول شدم خواستم بدونم میشه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مهندسی تولید ژنتیک گیاهیی ملی بخونم؟

 173. .من ورودی ۹۹ فرهنگیانم .اگر بخوام کنکور ۱۴۰۱ پزشکی آزاد بخونم با توجه به اینکه دانشگاه آزاد میخوام برم ایا باید تا اسفند ماه از دانشگاه انصراف بدم یا قبل از نتایج اولیه کنکور هم میشه ،یا میشه اصلا انصراف ندم و همزمان هر دو دانشگاه برم؟