اخبار و اطلاعیه ها

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری 1400 اعلام شد | مشخصات و عکس

نتایج کنکور سراسری و اسامی نفرات برتر کنکور سراسری 1400 اعلام شد. کنکور سراسری 1400 در بازه تاریخ۹ تا ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰۰ برگزار شد. این آزمون زیرنظر سازمان سنجش کشور برگزار می شود. سازمان سنجش هرساله اقدام به برگزاری و انتشار نتایج کنکور سراسری می نماید. امسال نیز مانند سالهای گذشته داوطلبان منتظر اعلام نتایج کنکور 1400 هستند. در ادامه به مطلب به معرفی اسامی نفرات برتر کنکور ۱۴۰۰ پرداخته ایم و نکاتی را برای داوطلبین ارائه کرده ایم.

 

لیست اسامی نفرات برتر کنکور سراسری 1400

نفرات برتر کنکور ریاضی

 

لیست نفرات برتر کنکور سراسری تجربی 1400

نفرات برتر کنکور تجربی

 

لیست نفرات برتر کنکور سراسری انسانی 1400

نفرات برتر کنکور انسانی

 

لیست نفرات برتر کنکور سراسری هنر 1400

نفرات برتر کنکور هنر

 

لیست نفرات برتر کنکور سراسری زبان 1400

نفرات برتر کنکور زبان

 

نکات کاربردی

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری برای بسیاری از داوطلبین سوالاتی ایجاد می‌شود. سوالاتی درباره کارنامه، اعتراض به نتیجه، شانس قبولی و انتخاب رشته که در این قسمت بصورت مختصر به برخی از آنها پاسخ خواهیم گفت. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

 

کارنامه اولیه کنکور سراسری

کارنامه اولیه کنکور 1400 از طریق سایت sanjesh.org قابل مشاهده است. داوطلبان با وارد کردن اطلاعات خود می توانند وارد پرتال شده و نتیجه خود را مشاهده نمایند.

کارنامه اولیه کنکورسراسری شامل بخش های مختلفی از جمله اطلاعات شناسایی داوطلب، درصد کسب شده در هر درس و رتبه و تراز می باشد. برای داوطلبین چندین رتبه در کارنامه ذکر شده است که هرکدام معنی مشخصی دارد.

رتبه در زیرگروه هر داوطلب با توجه به ضرایب مختلف دروس در زیرگروه های متفاوت دارای چندین رتبه در زیرگروه های مختلف است که تعیین کننده شانس قبولی داوطلب در رشته های آن زیرگروه می‌باشد.
رتبه در سهمیه برای هر داوطلب رتبه در سهمیه مشخص شده است. که به معنی مشخص شدن جایگاه فرد در بین افرادی با سهمیه مشابه خودش می باشد.
رتبه کشوری این رتبه نشان دهنده جایگاه داوطلب در بین کلیه شرکت کنندگان کنکورسراسری در کل کشور می باشد.

 

اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

ممکن است نسبت به بخش های مختلف کارنامه خود معترض باشید. برای ثبت این اعتراض می توانید به قسمت سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش وارد شده و مراتب اعتراض خود را اعلام نمایید.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1400

 

شانس قبولی

یکی از بزرگترین سوالات برای داوطلبین این است که با رتبه و تراز کسب شده در چه کدرشته هایی شانس قبولی دارند. ما در مجموعه تحصیلی دانتل مجموعه بزرگی از اطلاعات سال های گذشته گردآوری کرده ایم. کافیست به سایت دانتل مراجعه کرده و رشته مورد علاقه خودتان را سرچ کنید تا رتبه و تراز قبولی را براساس سالهای گذشته مشاهده کنید. برای مشاهده رتبه قبولی انتخاب رشته کنکور 1400 در رشته های مختلف کلیک کنید.

بخوانید: نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400[/box

 

انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

داوطلبین برای انتخاب رشته کنکور 1400 در زمان مقرر شده و بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته با مراجعه به سایت سازمان سنجش یا برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، با مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انتخاب رشته خود را انجام دهید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰

در این مقاله علاوه بر معرفی اسامی نفرات برتر کنکور 1400 سعی کردیم نکات کاربردی را که در این مقطع مورد نیاز داوطلبین است بصورت خلاصه ارائه کنیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه به نتایج کنکور سراسری می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫14 دیدگاه ها

  1. ساری آمل لاهیجان گرگان
   اینا شمالن دیگ
   شمال پس کجاست نکنه اشتباه میرفتیم تا حالا
   نفرات برتر کنکور امسال باز هم شمالی داریم

 1. اما چرا دخترا اینقدر کمن
  فکر کنم هرم جمعیتی تو نفرات برتر کنکور هم اثر داشته
  خیلی ممنون بابت همه چی?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره