انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزادکارشناسی ارشد

شهریه ارشد آزاد 99 | میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در آزمونی مشترک با دانشگاه‌های دولتی شرکت می‌نمایند. اما پس از اعلام نتایج، این دو گروه مسیرهای متفاوتی را طی خواهند نمود. دانشگاه آزاد جزو دانشگاه‌های پذیرنده شهریه پرداز محسوب می‌شود. متقاضیان باید از کم و کیف شهریه کارشناسی ارشد این دانشگاه مطلع شوند. چرا که انتخاب رشته دقیق نیازمند اطلاعات کامل و معتبر است. چنانچه در این مرحله اقدام به جمع آوری اطلاعات لازم نشود، حتما در مراحل بعد دچار مشکلات عدیده‌ای به وجود خواهد آمد. اگر شما نیز تمایل به ادامه تحصیل در این مجموعه دانشگاهی را دارید با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

شهریه ارشد آزاد

دانشگاه آزاد مبلغ شهریه پرداختی دانشجویان را در دوبخش تعریف می‌نماید. بخش اول شهریه ثابت می‌باشد ومیزان آن تا پایان سنوات تحصیل دانشجو بدون تغییر باقی می‌ماند. بخش دوم اما تحت عنوان شهریه متغییر می‌باشد. میزان شهریه متغییر برای هرواحد درسی جداگانه تعریف می‌شود. به علاوه میزان شهریه متغییر در هر سال نسبت به سال قبل 10 تا 15 درصد رشد خواهد داشت. تمام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در ترم اول ورود خود ملزم به پرداخت هزینه خدمات آموزشی و بیمه هستند. تاکید می نماییم که این هزینه‌ها تنها یکبار توسط دانشجو پرداخت می‌شود. تمام هزینه‌هایی که فرد پذیرفته شده ملزم به پرداخت آن است، همین چهارگروه ذکر شده در بالا می‌باشد.

میزان شهریه برای پذیرفته شدگان با آزمون همانند پذیرفته شدگان بدون آزمون می‌باشد. شرکت یا عدم شرکت در آزمون تاثیری روی میزان شهریه پرداختی ندارد.

میزان میانگین شهریه بر اساس رشته تحصیلی

میزان شهریه کل با توجه به میزان واحد انتخابی توسط دانشجو متغییر می‌باشد. این میزان بستگی به تعداد واحدهای عملی و واحدهای نظری هر داوطلب دارد. اما شهریه ثابت بدون تغییر برای تمام دانشجویان اعمال می‌شود. حتی اگر دانشجو حداقل میزان واحد انتخابی را داشته باشد.

در جدول زیر میانگین شهریه به تفکیک رشته تحصیلی برای سهولت دسترسی داوطلبان ارائه می‌شود.

گروه آموزشی فنی مهندسی ، علوم پایه ، کشاورزی علوم انسانی پیراپزشکی
شهریه ثابت برای هر نیمسال(تومان) 2/060/000 1/870/000 3/675/000
شهریه متغیر برای هر واحد درسی(تومان) 145/000 145/000 230/000
خدمات آموزشی(تومان) 2/500الی500/12 2/500الی500/12 2/500الی500/12
بیمه(تومان) 115/000 الی 000/145 115/000الی 000/145 115/000الی 000/145

میزان حداقل شهریه رشته‌های علوم انسانی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دومیلیون و پانصد هزار تومان می‌باشد. میزان حداکثر نیز سه میلیون و پانصد هزار تومان است. این مبلغ تنها برای یک ترم تحصیلی خواهد بود.

حداقل میزان شهریه در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پایه در دانشگاه آزاد سه میلیون تومان است. میزان حداکثر نیز سه میلیون و هفتصد هزار تومان تخمین زده می‌شود. این مبالغ اختصاص به تحصیل در یک ترم دارد.

حداقل میزان شهریه در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های فنی و مهندسی در دانشگاه آزاد سه میلیون تومان است. میزان حداکثر نیز سه میلیون و هفتصد هزار تومان خواهد بود. این میزان از شهریه برای تحصیل در مدت زمان یک ترم کافی است.

میزان حداقل شهریه رشته‌های علوم پزشکی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پنج میلیون تومان می‌باشد. میزان حداکثر نیز شش میلیون تومان است. این میزان از پرداخت‌ها تنها برای یک ترم تحصیلی می‌باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره