انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور 99 | زمان جواب

با برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش، عده ای از داوطلبان متاسفانه نتیجه خوشایندی عایدشان نشد و نتوانستند در انتخاب رشته ی این آزمون به رشته ی انتخابیشان برسند. به ناچار یا از روی علاقه به آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور روی آورند و پس از برگزاری به دنبال زمان اعلام نتایج این آزمون می باشند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم ضمن ایجاد یک دید کلی از این آزمون، اعلام نتایج آزمون ارشد فراگیر پیام نور 99 را نیز بررسی کنیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ارشد فراگیر پیام نور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

نتایج ارشد فراگیر

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در کل آزمون متفاوتی با آزمون هایی است که تا به حال برگزار شده است و داوطلبان برای ورود به دوره ی تحصیلات تکمیلی از طریق این آزمون راه متفاوت تری را طی می کنند. پس از برگزاری آزمون در اواخر آذرماه کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سال 99 شرکت کرده بودند می توانند از طریق سایت سازمان سنجش نتیجه عملکرد خود را مشاهده کنند.

داوطلبان در نظر داشته باشند علاوه بر معدل دروس امتحانی در دانشگاه پیام نور، معدل دوره ی کارشناسی برای داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی پیوسته هستند و معدل دوره ی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته هستند نیز تاثیر گذار است بدین صورت که 20 درصد معدل دوره ی کارشناسی پیوسته و یا کارشناسی ناپیوسته و 80 درصد معدل دروس امتحانی در قبولی داوطلب تاثیر خواهد گذاشت.

نکته ی قابل توجه دیگر اینست که داوطلبان باید برای گرفتن حداکثر نمره قبولی در آزمون تلاش کنند چراکه با توجه به درخواست بالا و ظرفیت کم رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، افرادی موفق به قبولی میشوند که نمرات بالاتری کسب کرده باشند.

زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر

با توجه به اینکه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از اواخر مهر ماه و اوایل بهمن ماه شروع می شود و آزمون داوطلبان نیز در اواخر آذرماه برگزار می شود. داوطلبان یا در واقع دانش پذیران می توانند در اواخر دی ماه نتیجه ی عملکرد خود را در تقریبا یک ترم تحصیلی ببینند و از آنجا که دانشگاه پیام نور طی آزمون فراگیر پیام نور برای ورودی بهمن دانشجو جذب می کند دانش پذیران پذیرفته شده می توانتد از بهمن وارد ترم دوم مقطع کارشناسی ارشد خود بشوند.

لازم به ذکر است داوطلبان در اواخر دی ماه پس از ورود به سایت سنجش و رویت کارنامه خود در صورت قبولی باید اقدام به ثبت نام کنند.

نحوه دریافت نتایج

داوطلبان و یا بهتر است بگوییم دانش پذیران کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای دریافت نتایج ارشد فراگیر خود پس از اینکه سازمان سنجش اطلاعیه ای مبنی بر اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 زد، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و کارنامه شان را رویت کنند.

مرحله ی اول: وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید.

مرحله ی دوم: لینک پیام نور را از منوی رنگی سمت راست سایت سازمان سنجش انتخاب کنید.

مرحله ی سوم:  بخش ” اعلام نتایج کارنامه آزمون دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور – کارشناسی ارشد 99 ( نوبت بیست و یکم ) ” از صفحه ی پیش رو را انتخاب کنید.

مرحله ی چهارم: پس از انتخاب لینک گفته شده در مرحله ی قبل سه کادر پیش روی شما قرار می گیرد. در کادر اول نیاز به شماره داوطلبی و شماره شناسنامه داوطلب، در کادر دوم نیاز به شماره پرونده کارت اصلی و شماره شناسنامه داوطلب و در کادر سوم نیاز به شماره پرونده کارت اصلی و شماره داوطلبیه داوطلب می باشد. توجه داشته باشید تنها یکی از کادر ها را پرکرده و با تکمیل بخش کد امنیتی وارد سایت شوید و کارنامه خود را دریافت کنید.

تذکرات مهم

گاها در فرایند ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری داوطلبانی هستند که تمامی اطلاعات مربوط به ثبت نام خود را یا بخشی از آن را فراموش می کنند. این افراد می توانتد با مراجعه به سیستم پاسخگویی موجود در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات شخصی خود اقدام کنند.

همانطور که گقته شد قبولی در این آزمون چندان کار راحتی نخواهد بود و داوطلبانی موفق به قبولی خواهند شد که که با برنامه ریزی تمامی دروس و منابع مرتبط را مطالعه کنند و سعی کنند نسبت به بقیه ی دانش پذیران نمره ی بیشتری کسب کنند.

امکان اعتراض به نتایج کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه های پیام نور وجود دارد و داوطلبانی که پس از اعلام نتیج ارشد فراگیر و رویت کارنامه خود، گمان می کنند نتیجه کارنامه آن ها طور دیگری باید رقم میخورده می توانند تا یک هفته پس ار اعلام نتایج ارشد فراگیر پیام نور، با مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اعتراض بزنند و یا سوال خود در مورد کارنامه شان را مطرح کنند در صورتی که مجدد نیز وفق نشدید می توانید در تکمیل ظرفیت رشته های ارشد فراگیر پیام نور شکرت کنید و شانس خود را امتحان کنید.

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه که به نتایج آزمون ارشد فراگیر پیام نور مرتبط می شود را بررسی کنیم، چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتری هستید و همینطور سوالاتی دارید که به دنبال پاسخ آنها می باشید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره ی تحصیلی دانتل تماس حاصل بفرمایید، مشاوران مجرب ما آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارشد فراگیر پیام نور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره