کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲

دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ پس از اعلام نتایج اولیه در مرداد ماه منتشر می شود. در ادامه مطلب می توانید این دفترچه را دانلود نمایید. سازمان سنجش به منظور اطلاع رسانی شرایط و کد رشته محل های ارائه شده به همراه ظرفیت و جنسیت پذیرش و … را در دفترچه‌ای را با عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1402 را منتشر می کند. داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود، مجاز به انتخاب‌رشته هستند، می توانند با دانلود دفترچه کنکور انسانی اقدام به درج کد رشته محل های مورد علاقه خود در فرم انتخاب‌رشته کنند. در ادامه ضمن ارائه اطلاعاتی پیرامون دفترچه راهنما، لینک دانلود آن را نیز قرار داده ایم.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه و در زمان انتخاب رشته امکان پذیر می باشد. دفترچه راهنما در 15 مرداد ماه در اختیار متقاضیان قرار گرفت. در ادامه لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی سال گذشته را قرار داده ایم. به محض انتشار دفترچه جدید لینک دانلود آن فعال خواهد شد.

دفترچه راهنما لینک دانلود
دفترچه سال گذشته برای دانلود کلیک کنید
دفترچه سال 1402 به محض انتشار فعال خواهد شد

معمولا دفترچه انتخاب رشته انسانی و کدرشته محل ها تغییر زیادی نسبت به سال گذشته ندارد و تقریبا همه رشته هایی که در سال گذشته ارائه شده اند در سال جاری نیز دانشجو پذیرش خواهند کرد. از این دفترچه سال گذشته منبع خوبی برای  دریافت اطلاعات کافی و بررسی رشته ها در همه دانشگاه ها می باشد. از این رو می توانید دفترچه کنکور انسانی سال گذشته که لینک دنلود آن را قرار داده‌ایم را دانلود نمایید.

تمامی حاضرین در جلسه کنکور سراسری انسانی که مطابق با عملکرد خود در جلسه آزمون، مجاز به انتخاب حداقل یکی از دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان هستند، باید در تاریخ هایی که از سوی سازمان سنجش اعلام می گردد، در گام اول دفترچه کنکور انسانی 1402 را دریافت و مطالعه کنند و سپس فرآیند انتخاب‌رشته خود را تکمیل نمایند. 

انتخاب رشته مهم ترین مرحله در قبولی در دانشگاه می باشد و یک اشتباه کوچک می توانید مسیر زندگی یک فرد را تغییر دهد. از این توصیه اکید می کنیم حتما پیش از انتخاب رشته با مشاوران و کارشناسان این حوزه مشاوره بگیرید. در مقاله زیر نکات کلیدی و نحوه انتخاب رشته که طی سالیان کسب کرده ایم پرداخته ایم. از این حتما پیش از انتخاب رشته مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته

 

چه کسانی می توانند در انتخاب رشته ۱۴۰۲ شرکت کنند؟

با توجه به تغییرات اعمالی در آزمون سراسری و برگزاری کنکور سراسری در دو مرحله، تمامی داوطلبانی که در نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و یا نوبت تیر ماه ۱۴۰۲ و یا هر دو نوبت شرکت کرده اند، می توانند در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ که در مرداد ماه برگزار می شود انتخاب رشته کنند. این داوطلبان با دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ کدرشته محل های انتخابی را استخراج کرده و در فرم مربوطه در سایت سنجش وارد می کنند.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1402

پس از برگزاری کنکور سراسری انسانی برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد، نتایج اولیه در قالب کارنامه ای برای شرکت کنندگان در این زیرگروه منتشر می گردد. متقاضیان کنکور سراسری انسانی می توانند با توجه به رتبه و ترازی که مطابق کارنامه اولیه خود وارد فرآیند انتخاب رشته کنکور شوند.

دفترچه کنکور انسانی ۱۴۰۲ معمولا در مرداد ماه پس از اعلام نتایج اولیه کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد. 

تمامی علاقه مندان به انتخاب رشته در دانشگاه های مورد علاقه شان، لازم است که کدرشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ را به همراه میزان ظرفیت و همینطور جنسیت پذیرش بررسی کنند و در نهایت 150 الویت را استخراج کرده و در فرم انتخاب رشته الویت بندی نمایند. 

 

جزئیات دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲

مهم ترین موردی که اغلب متقاضیان کنکور انسانی با در دست گرفتن دفترچه انتخاب رشته انسانی به سراغ آن می روند و بقیه قسمت های دفترچه‌ی راهنما را مطالعه نمی کنند، بخش کد رشته محل های ارائه می شده می باشد که هر رشته ای که در دانشگاه های مختلف و دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، نیمه حضوری، مجازی، پیام نور و غیرانتفاعی ارائه شده همراه با ظرفیت و جنسیت پذیرش در این قسمت درج شده است. اما دفترچه انتخاب رشته انسانی علاوه بر این قسمت دارای بخش های مهم دیگری نیز می باشد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

 

فصل اول

فصل اول دفترچه انتخاب رشته انسانی 1402 در بردارنده اطلاعاتی شامل موارد توضيحات، شرايط و ضوابط كلی پذيرش دانشجو در دانشگاه های مختلف، مسير انتخاب رشته و … می باشد که در دو بخش شامل موارد زیر ارائه شده است:

بخش اول راهنمای عملی انتخاب رشته

ضمن اینکه متقاضیان از نحوه دریافت کارنامه اولیه خود در این بخش دفترچه انتخاب رشته انسانی مطلع می شوند، یاد می گیرند که چگونه کارنامه خود را تحلیل کنند و از اطلاعات آن برای انتخاب‌رشته کمک بگیرند. این بخش کمک بسیاری به شرکت کنندگان می کند که توصیه می شود حتما زمان کافی را برای آن اختصاص بدهند.

بخش دوم: آشنایی با مقررات انتخاب رشته

در این بخش دفترچه انتخاب رشته انسانی ابتدا به شرایط لازم پرداخته شده است و سپس نحوه گزینش دانشجو در هر سهمیه بررسی شده است. متقاضیان با مطالعه بخش دوم فصل اول با نحوه گزینش هر کدام از رشته ها و همینطور رشته های دارای شرایط خاص آشنا می شوند.

 

فصل دوم

فصل دوم دفترچه انتخاب رشته انسانی 1402 در بردارنده توضيحات و جداول كد رشته محل های ارائه شده در این زیر گروه آزمایشی می باشد. 

در بخش آخر دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی نیز اطلاعات و توضیحات پیوست مندرج است. شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و دیگر دانشگاه هایی که در رشته های زیرمجموعه کنکور انسانی پذیرش نیمه متمرکز دارند و دارای شرایط خاصی هسنتد و همینطور توضیحاتی پیرامون امکانات رفاهی دانشگاه ها و تعهد دانشگاه ها در قبال خوابگاه از دیگر موارد مهمی است که در این بخش ارائه شده است. برای مشاهده کارنامه قبولی کنکور انسانی داوطلبان سالهای گذشته کلیک کنید. لازم است اشاره کنیم که در انتهای دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ نیز موارد زیر درج گردیده است:

❌ فرم پیش نویس انتخاب رشته

❌ فرم مرتبط با سهمیه وقوع بلايای طبيعی مانند سیل و زلزله

 

انتخاب رشته انسانی 1402

داوطلبان کنکور انسانی، چنانچه پس از مطالعه دفترچه کنکور انسانی واجد الشرایط ورود به مرحله انتخاب رشته بودند، بایستی که انتخاب های خود را با در نظر گرفتن کارنامه اولیه خود و مندرجات دفترچه انتخاب رشته انسانی در 150 کد رشته محل الویت بندی نمایند.

هر کدام از شرکت کنندگان که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود، مجاز به شرکت در این مرحله هستند، باید زمان کافی را برای مطالعه بند بند دفترچه‌ی نامبرده اختصاص دهند تا ضمن اطلاع از شرایط انتخاب رشته، نحوه تاثیر سهمیه های مختلف در پذیرش دانشجویان، ظرفیت پذیرش در دوره های روزانه و غیرروزانه دانشگاه های سراسری، بتوانند الویت های مورد علاقه خود را نیز از آن استخراج کنند. 

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته آزمون سراسری انسانی

 

مشاوره دانلود دفترچه کنکور انسانی ۱۴۰۲

از نکات مهم که لازم است به آن اشاره کنیم این است که انتخاب‌رشته با آزمون با بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی، ادغام شده است و دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ علاوه بر اینکه در بردارنده کد رشته محل های با آزمون است، دارای کد رشته محل های بدون آزمون که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است نیز می باشد. لازم است اشاره کنیم داوطلبانی که مایل به انتخاب‌رشته با آزمون و بدون آزمون کنکور ‌به صورت همزمان هستند، پس از استخراج الویت های خود از فرم انتخاب‌رشته، مجاز به درج حداکثر و مجموعا 150 کد رشته محل برای هر دو نوع پذیرش می باشند.

علاقه مندان به انتخاب‌رشته در دانشگاه آزاد که دارای کد دسترسی انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه شان می باشند، می توانند برای تکمیل فرم انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد، به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه نمایند. 

در صورتی که پیرامون دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1402 سوالی دارید و یا برای استخراج و الویت بندی کد رشته محل های مورد علاقه تان، نیازمند راهنمایی می باشید، می توانید از مشاوره تخصصی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل و از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته انسانی ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

سوالات متداول

زمان انتشار دفترچه کنکور انسانی ۱۴۰۲ چه زمانی می باشد؟

دفترچه انتخاب رشته انسانی معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه منتشر خواهد شد.

متقاضیان برای دریافت دفترچه انتخاب رشته انسانی باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. البته می توانید در این مقاله نیز دفترچه‌ی راهنما را دانلود و دریافت نمایید.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا منتشر می گردد؟

بله، متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره