کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ پس از انتخاب‌رشته در یک بازه یک ماهه معمولا در اواخر شهریور ماه می باشد. با اعلام جواب انتخاب رشته تمامی متقاضیان می توانند از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع گردند. دریافت نتایج نهایی توسط متقاضیان مستلزم این است که از زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ مطلع باشند. در ادامه این مطلب پیرامون تاریخ اعلام جواب نهایی کنکور 1401 خواهیم پرداخت.

نتیجه نهایی کنکور سراسری 1401 هم اکنون در 28 شهریور ماه اعلام شد. 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

پس از اتمام مهلت انتخاب‌رشته، سازمان سنجش، یک بازه زمانی یک ماهه را به بررسی فرم های انتخاب‌رشته متقاضیان و شرکت کنندگان در مرحله انتخاب رشته را بر اساس الویت هایی که انتخاب کرده اند، اختصاص می دهد و سپس نتایج نهایی را از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می کند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد. داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش می توانند کارنامه خود را دریافت کنند.

طبق روال سال های گذشته نتایج کنکور معمولا در اواخر شهریور ماه منتشر می گردد، تا داوطلبانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، بتوانند قبل از شروع نیمسال تحصیلی در مهرماه نسبت به ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی خود اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

تمامی داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای دریافت نتایج خود طبق مراحل زیر عمل کنند و از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

2️⃣ پس از ورود به سایت، از منوی سمت راست، بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایند.

سراسری

3️⃣ در صفحه پیش رو بر روی گزینه فعال ” نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته های با آزمون) سال 1401 ” کلیک کنید.

نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری

4️⃣ برای دریافت نتایج هر داوطلب بایستی یکی از روش های فوق را انتخاب کرده و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، نتایج را دریافت نماید.

           روش اول: شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

           روش دوم: شماره پرونده و شماره شناسنامه 

شماره داوطلبی پرونده نتایج نهایی انتخاب رشته

 

اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ | زمان اعلام

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1401 کنکور، دسته ای از متقاضیان به نتیجه بدست آمده اعتراض دارند. سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان شرایطی را فراهم کرده است که متقاضیان بتوانند درخواست اعتراض خود را ثبت کنند. برای مشاهده نتایج رشته های شرایط خاص کنکور کلیک کنید.

برای ثبت درخواست اعتراضی که مطمئن باشید درست است، می توانید از کارنامه سبز استفاده کنید. کارنامه سبز کارنامه ای است که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. کارنامه سبز شامل فرم انتخاب‌رشته هر داوطلب به همراه آخرین رتبه قبولی در هر کدام از الویت ها می باشد.

متقاضیان پس از بررسی کارنامه سبز خود در زمان اعلام نتایج انتخاب‌رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و از طریق سیستم پاسخگویی این سایت درخواست اعتراض خود را ثبت کنند.

البته متقاضیان بایستی که توجه داشته باشند امکان اعتراض به مواردی که در سایت سازمان سنجش تعریف شده است شامل درخواست بررسی انتخاب رشته اشتباه و درخواست رفع محرومیت از کنکور سال آینده و … وجود دارد و چنانچه درخواست اعتراض به نتایج کنکور متقاضیان درست و منطقی باشد، از سوی کارشناسان مربوطه، نتایج اعتراض از طریق همان سیستم اطلاع رسانی خواهد شد.

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 و همینطور نحوه ثبت اعتراض به نتایج انتخاب‌رشته، می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل مشاوره لازم را دریافت کنید.

بخوانید: نحوه اعتراض به نتایج کنکور

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور چه تاریخی است؟

زمان اعلام نتایج نهایی انتخاب‌رشته معمولا در شهریور ماه می باشد.

داوطلبان برای دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق چه سایتی باید اقدام کرد؟

نتایج انتخاب‌رشته از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی ” sanjesh ” منتشر می گردد.

آیا متقاضیان می توانند اعتراض به نتایج نهایی اعتراض کنند؟

بله امکان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری وجود دارد و داوطلبان می توانند ا طریق سایت سنجش اعتراض خود را ثبت کنند.

‫2 دیدگاه ها

  1. من انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد کلیه رشته های علوم پزشکی شهریه پرداز و پردیس و غیره را انجام داده ام ولی هنوز جوابش نیامده در سایت سنجش هم شماره داوطلبی و کد ملی را وارد میکنم یک جدولی میاره که زده مردود
    نتایج رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد و غیره چه موقع می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره