انتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98

رشته دامپزشکی از رشته های دکتری حرفه ای کنکور سراسری تجربی است که دستیابی به آن به صورت با آزمون و از طریق کنکور سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌گردد، امکان پذیر است. رشته دامپزشکی در دوره روزانه و نوبت دوم دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد دارای صندلی خالی برای علاقه مندان است، اما قبولی در آن مسلتزم کسب رتبه و تراز مناسب می‌باشد. علاقه مندان به رشته دامپزشکی می‌توانند از آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دامپزشکی کنکور 98 ، جهت انجام انتخاب رشته خود کمک بگیرند که در ادامه به آن می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98 | روزانه

اولین دوره ای که مورد توجه اغلب داوطلبان کنکور تجربی و متقاضی رشته دامپزشکی است، دوره روزانه دانشگاه های سراسری می‌باشد.  آخرین رتبه قبولی رشته دامپزشکی در دوره روزانه دانشگاه های سراسری در وهله اول به دانشگاه ارائه دهنده و در وهله دوم به رتبه ای که داوطلب در سهمیه کسب کرده است، بستگی دارد.

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98 دوره روزانه دانشگاه های سراسری را در پنج سهمیه موثر در کنکور سراسری و قبولی رشته دامپزشکی ارائه کرده ایم.

بخوانید: انتخاب رشته کنکور 1400

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه رازی کرمانشاه 2378
دانشگاه شیراز 1287

 

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 619
دانشگاه شیراز 1407

 

منطقه یک 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 1460
دانشگاه شیراز 1578
دانشگاه رازی کرمانشاه 2910

 

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 1412
دانشگاه شهید باهنر – کرمان 2982
دانشگاه شیراز 1985

 

منطقه سه | رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 1376
دانشگاه شیراز 2002
دانشگاه فردوسی – مشهد 3422

 

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98 | نوبت دوم

در میان رشته های دکتری حرفه ای کنکور تجربی فقط رشته دامپزشکی است که در دوره نوبت دوم نیز ارائه می‌شود. آخرین رتبه قبولی دامپزشکی دوره نویت دوم دانشگاه های سراسری در سهمیه های موثر از جمله سهمیه ایثارگری و مناطق را در ادامه مشاهده می‌کنید.

بخوانید: رتبه قبولی در انتخاب رشته

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 2419

 

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 1967
دانشگاه فردوسی – مشهد 3954
دانشگاه رازی کرمانشاه 2108

 

منطقه دو | رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه شهید باهنر – کرمان 3169

 

منطقه سه | رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه شهید باهنر – کرمان 2889

 

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98 | آزاد

رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد نیز طرفدارن زیادی دارد، اما نوع پذیرش رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد کمی متفاوت با دانشگاه های سراسری است، بدین صورت که چندین سال است که سهمیه مناطق در دانشگاه آزاد حذف گردیده و سهمیه عادی جایگزین آن می‌باشد و سهمیه مناطق داوطلبان در قبولی رشته دامپزشکی در دانشگاه های آزاد تاثیری ندارد اما سهمیه های ایثارگران، خانواده شهدا، ازادگان و بسیج فعال برای متقاصیان واجد شرایط در نظر گرفته خواهد شد.

داوطلبان رشته دامپزشکی در دانشگاه های آزاد توجه کنند که بر اساس رتبه کشوری و  تراز سنجش خواهند شد. در این قسمت جدول زیر را که شامل آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98 است، را مشاهده می‌کنید.

بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه محل قبولی رتبه در سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات 5022 18022 عادی
دانشگاه آزاد واحد کرج 7917 31678 عادی
دانشگاه آزاد واحد تبریز 8427 18352 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته دامپزشکی

برخی داوطلبان کنکور سراسری تجربی گمان می‌کنند که مرحله انتخاب رشته یعنی باید کدرشته محل های مدنظرشان را از دفترچه انتخاب رشته استخراج کنند و در فرم انتخاب رشته خود درج کنند. اما باید گفت انتخاب رشته به این آسانی نخواهد بود و نیازمند ارزیابی و بررسی دقیق است.

مثلا می‌توان گفت پذیرش رشته دامپزشکی به صورت بومی قطبی است بدین معنا که این رشته در همه نواحی وجود ندارد اما در چند ناحیه بومی که می‌توان به آن قطب بومی نیز گفت وجود دارد در واقع شانس قبولی داوطلبان با توجه به استان محل زندگیشان در استان هایی که تشکیل یک قطب را داده اند بیشتر است.

بنابراین انجام انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی و انتخاب کد رشته محل های مربوط به رشته دامپزشکی چندان هم کار راحتی نیست و نیازمند این است که داوطلب تمامی جوانب را بسنجد و آگاهانه عمل کند. بهتر است متقاضی رشته دامپزشکی در دانشگاه های سراسری و آزاد با مشاور تحصیلی در ارتباط باشد و بی گدار به آن نزند.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند، می توانید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400

 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دامپزشکی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

  • آیا رشته دامپزشکی در دوره نوبت دوم دانشگاه های سراسری نیز ارائه می‌شود؟

بله، در برخی از دانشگاه های سراسری رشته دامپزشکی در دوره نوبت دوم نیز ارائه می‌گردد که در متن مقاله به آنها اشاره کردیم.

  • آیا متقاضیان رشته دامپزشکی در دانشگاه های آزاد می‌توانند برای تخمین شانس قبولی‌شان از آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 98 در دانشگاه آزاد استفاده کنند؟

بله، تمامی داوطلبان می‌توانند از آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور 99، جهت تخمین شانس قبولی خود استفاده کنند فقط بایستی رتبه ها را تا 15 درصد بهبود ببخشند، چراکه هر ساله رتبه های قبولی بهتر از سال های گذشته است.

  • کدام داوطلبان می توانند رشته دامپزشکی را در فرم انتخاب رشته  دانشگاه های سراسری خود قرار دهند؟

داوطلبانی که در کنکور سراسری تجربی شرکت کرده باشند و پس از دریافت نتایج اولیه، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری باشند، می‌توانند کد رشته محل های رشته دامپزشکی را در فرم انتخاب رشته خود قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره