انتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 98

رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته های کنکور سراسری تجربی و از شاخه های علوم پزشکی است. این رشته در میان داوطلبان کنکور تجربی، علاقه مندان بسیاری دارد. تمامی داوطلبان می‎‌توانند برای کسب قبولی در فرآیند انتخاب رشته کنکور تجربی رتبه‌های پذیرفته شدگان از آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور سالهای گذشته استفاده کنند تا بدانند با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده اند، در چه کد رشته محل هایی می‌توانند موفق به کسب قبولی شوند. به همین منظور در جهت راهنمایی داوطلبان در ادامه این مطلب آخرین رتبه و تراز قبولی رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 98 را در دانشگاه های سراسری و دولتی ارائه کرده ایم. 

 

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 98 | روزانه

رشته علوم آزمایشگاهی فقط در دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری ارائه می‌شود. بدیهی است داوطلبان باید چند انتخاب اول خود را حتی اگر خوش بینانه باشد از میان کد رشته محل های روزانه دانشگاه های سراسری انتخاب کنند. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

هر داوطلب که متقاضی رشته علوم آزمایشگاه است، باید بداند با توجه به عملکردش و رتبه‌ای که بدست آورده در چه کد رشته محل هایی شانس قبولی دارد و چه انتخاب هایی برای او خوش بینانه و چه انتخاب هایی نرمال و یا بدبینانه است. یکی از روش هایی که داوطلبان می‌توانند به کمک آن تشخیص دهند که در کدام انتخاب ها شانس قبولی دارند، استفاده از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم آزمایشگاه در سال های گذشته است. ملاک و معیار قبولی در رشته علوم آزمایشگاه در دوره روزانه دانشگاه های سراسری، رتبه‌ی داوطلب در سهمیه می‎‌باشد که به همین منظور در ادامه آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم آزمایشگاه را به تفکیک سهمیه ارائه کرده ایم.

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2506

 

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2017

 

منطقه یک  

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی مشهد 4499
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 8712
دانشگاه لرستان – خرم آباد 9815

 

منطقه دو | رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی مشهد 3540
دانشگاه لرستان – خرم آباد 5298
دانشگاه علوم پزشکی ایران 3920
دانشگاه رازی- کرمانشاه 5316
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 7814

 

منطقه سه | رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی ایران 2645
دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد 4815
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 6215

 

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 98 | دانشگاه آزاد

رشته علوم آزمایشگاهی علاوه بر دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری، در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود. متقاضیان رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد، می‌توانند جهت تخمین شانس قبولی خود از آخرین رتبه‌های رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 98 دانشگاه آزاد به شرح جدول زیر، استفاده کنند.

دانشگاه محل قبولی رتبه سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 5612 23799 عادی
دانشگاه آزاد واحد مشهد 16253 36912 عادی
دانشگاه آزاد واحد تبریز 27499 65000 عادی
دانشگاه آزاد واحد ساری 24316 56189 عادی
دانشگاه آزاد واحد ارومیه 22209 79370 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته علوم آزمایشگاهی 

اگر جزو دسته ای از داوطلبان کنکور تجربی هستید که علاقه مند به رشته علوم آزمایشگاهی هستید، بایستی به چند نکته توجه کنید تا بتوانید موفق به کسب قبولی شوید. اولین نکته اینکه حتما برای چینش الویت‌هایتان از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم آزمایشگاهی سالهای گذشته مثل کنکور سراسری 98 استفاده کنید، این کار به شما دید خوبی از محدوده رتبه‌های پذیرفته شدگان هر دانشگاه خواهد داد. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

و نکته بعدی اینکه برای اینکه الویت های خود را به درستی بچینید بایستی به تمامی جوانب یک کد رشته محل توجه کنید تا بتوانید تشخیص دهید کدام انتخاب باید در الویت بالاتر قرار گیرد. برای این منظور می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون انتخاب رشته می‌باشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته علوم آزمایشگاهی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

رشته علوم آزمایشگاهی در چه دانشگاه هایی ارائه می‌شود؟

رشته علوم آزمایشگاهی در دوره روزانه دانشگاه های سراسری و دوره پردیس خودگردان و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌گردد.

آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 98 به چه صورت است؟

آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 98 برای هر دانشگاه متفاوت است که در متن مقاله به آخرین رتبه‌ها این رشته در دانشگاه های مختلف اشاره کردیم.

آیا در قبول شدن رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه های سراسری، سهمیه داوطلب مهم است؟  

بله، متقاضیان رشته علوم آزمایشگاهی بر اساس رتبه‌شان در سهمیه سنجیده می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره