کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه تجربی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. تمامی داوطلبان می‎‌توانند برای کسب پذیرش در فرآیند انتخاب رشته کنکور تجربی رتبه‌های پذیرفته شدگان از آخرین رتبه‌ی علوم‌آزمایشگاهی کنکور سالهای گذشته استفاده کنند تا بدانند با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده اند، در چه کدرشته محل هایی می‌توانند موفق به پذیرش شوند. به همین منظور در جهت راهنمایی داوطلبان در ادامه این مطلب آخرین رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 1400را در دانشگاه های سراسری و دولتی ارائه کرده ایم. 

آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۱۴۰۰

رشته علوم‌آزمایشگاهی فقط در دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری ارائه می‌شود. بدیهی است داوطلبان باید چند انتخاب اول خود را حتی اگر خوش بینانه باشد از میان کد رشته محل های روزانه دانشگاه های سراسری انتخاب کنند. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

هر داوطلب که متقاضی رشته علوم‌آزمایشگاه است، باید بداند با توجه به عملکردش و رتبه‌ای که بدست آورده در چه کد رشته محل هایی شانس پذیرفته شدن دارد و چه انتخاب هایی برای او خوش بینانه و چه انتخاب هایی نرمال و یا بدبینانه است. یکی از روش هایی که داوطلبان می‌توانند به کمک آن تشخیص دهند که در کدام انتخاب ها شانس قبول شدن دارند، استفاده از آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی در سال های گذشته است. ملاک و معیار قبولی در رشته علوم‌آزمایشگاه در دوره روزانه دانشگاه های سراسری، رتبه‌ی داوطلب در سهمیه می‎‌باشد که به همین منظور در ادامه آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم‌آزمایشگاه را به تفکیک سهمیه ارائه کرده ایم.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2506

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2017

منطقه یک | رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 1400

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی مشهد 4499
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 8712
دانشگاه لرستان – خرم آباد 9815

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی مشهد 3540
دانشگاه لرستان – خرم آباد 5298
دانشگاه علوم پزشکی ایران 3920
دانشگاه رازی- کرمانشاه 5316
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 7814

منطقه سه | رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی ایران 2645
دانشگاه پزشکی لرستان – خرم آباد 4815
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 6215

برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه قبولی کنکور👉

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 1401 | دانشگاه آزاد

رشته علوم‌آزمایشگاهی علاوه بر دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری، در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌شود. متقاضیان دانشگاه آزاد، می‌توانند جهت تخمین شانس قبول شدن خود از آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد به شرح جدول زیر، استفاده کنند.

دانشگاه محل قبولی رتبه سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 5612 23799 عادی
دانشگاه آزاد واحد مشهد 16253 36912 عادی
دانشگاه آزاد واحد تبریز 27499 65000 عادی
دانشگاه آزاد واحد ساری 24316 56189 عادی
دانشگاه آزاد واحد ارومیه 22209 79370 عادی

مشاوره انتخاب رشته علوم آزمایشگاهی 

اگر جزو دسته ای از داوطلبان کنکور تجربی هستید که علاقه مند هستید، بایستی به چند نکته توجه کنید تا بتوانید موفق به کسب قبولی شوید. اولین نکته اینکه حتما برای چینش الویت‌هایتان از آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی سالهای گذشته مثل کنکور سراسری 1400 استفاده کنید، این کار به شما دید خوبی از محدوده رتبه‌های پذیرفته شدگان هر دانشگاه خواهد داد. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته تجربی کلیک کنید.

و نکته بعدی اینکه برای اینکه الویت های خود را به درستی بچینید بایستی به تمامی جوانب یک کد رشته محل توجه کنید تا بتوانید تشخیص دهید کدام انتخاب باید در الویت بالاتر قرار گیرد. برای این منظور می‌توانید از یک مشاوره انتخاب رشته کنکور کمک بگیرید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون انتخاب رشته می‌باشند.

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته علوم آزمایشگاهی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

رشته علوم آزمایشگاهی در چه دانشگاه هایی ارائه می‌شود؟

رشته علوم آزمایشگاهی در دوره روزانه دانشگاه های سراسری و دوره پردیس خودگردان و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌گردد.

آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۱۴۰۰ به چه صورت است؟

آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان رشته علوم آزمایشگاهی کنکور برای هر دانشگاه متفاوت است که در متن مقاله به آخرین رتبه‌ها این رشته در دانشگاه های مختلف اشاره کردیم.

آیا در قبول شدن رشته علوم‌آزمایشگاهی در دانشگاه های سراسری، سهمیه داوطلب مهم است؟  

بله، متقاضیان رشته علوم آزمایشگاهی بر اساس رتبه‌شان در سهمیه سنجیده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره