انتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی رشته مامایی کنکور 98

در بین داوطلبان کنکور سراسری گروه علوم تجربی، افرادی زیادی علاقه‌مند به تحصیل در رشته مامایی هستند. قبولی در رشته مامایی به شرطی امکان‌پذیر خواهد بود که فرد به رتبه و تراز مناسبی دست یابد. بررسی سرفصل‌های درسی کنکور علوم تجربی و همچنین شناخت آخرین رتبه‌های قبولی رشته مامایی می‌توانند تا میزان قابل توجهی در نتیجه آزمون کنکور تاثیر داشته باشند. آخرین رتبه‌های قبولی مامایی کنکور با توجه به سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 به سه دسته تقسیم می‌شود. سهمیه منطقه 1 متعلق به افرادی است که دوره سه سال دبیرستان خود را در کلان‌شهرها تحصیل کرده‌اند. سهمیه مناطق 2 و 3 نیز به ترتیب متعلق به افرادی است که دوره دبیرستان خود را در مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک یا محروم تحصیل کرده‌اند. در این مقاله آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 98 با توجه به سهمیه هر منطقه ارائه شده است. 

 

رتبه قبولی رشته مامایی کنکور 98 | روزانه

دانشگاه‌های روزانه به طور مداوم از نخستین اولویت‌های انتخابی داوطلبان در فرم انتخاب رشته محسوب می‌شوند. در هر حال، داوطلبان مطابق با عملکرد خود در کنکور سراسری قادر خواهند بود تا وارد دانشگاه سراسری و دوره‌های روزانه شده و مشغول به تحصیل شوند. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

در ادامه آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 98 دوره روزانه برای سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 ارائه شده است. این رتبه‌ها می‌توانند داوطلبان را در داشتن یک برنامه‌ریزی منسجم برای مطالعه راهنمایی کنند. علاوه بر این، توجه به آخرین رتبه‌های قبولی هر رشته خاص، موجب می‌شد تا انتخاب رشته‌ای با کیفیت داشت.

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1345
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 2314
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 4159
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 2585
دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت 3625
دانشگاه علوم پزشکی کاشان 3696
دانشگاه علوم پزشکی یزد 4666

 

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1752
دانشگاه علوم پزشکی یزد 4735
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل 6328
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 3520
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود 5510
دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان 4028

 

 

منطقه یک | رتبه قبولی مامایی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران 5752
دانشگاه علوم پزشکی تهران 3012
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 7276
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز 8132
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 7959
دانشگاه علوم پزشکی همدان 13857

 

منطقه دو | رتبه قبولی مامایی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 2514
دانشگاه علوم پزشکی کردستان – سنندج 12547
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 4938
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 11025
دانشگاه علوم پزشکی اراک 14982

 

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3785
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان 8954

 

آخرین رتبه قبولی رشته مامایی کنکور 98 | دانشگاه آزاد

به طور معمول بعد از دانشگاه‌های سراسری، دانشگاه‌های آزاد زمینه خوبی در جذب دانشجو برای گروه‌های علوم پزشکی فراهم کرده است. اخذ قبولی در رشته مامایی دانشگاه آزاد به مراتب ساده از دانشگاه‌های آزاد است. اما به دلیل رقابت گرمی که بین متقاضیان رشته مامایی دانشگاه آزاد وجود دارد، لازم است به آخرین رتبه‌های قبولی مربوط  توجه داشت. در ادامه آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 98 دانشگاه آزاد ارائه شده است.

دانشگاه محل قبولی رتبه کشوری رتبه سهمیه سهمیه قبولی
 واحد پزشکی تهران 29425 15201 عادی
دانشگاه آزاد واحد کرج 51685 21714 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته مامایی

رشته مامایی از جمله رشته‌های پرطرفدار گروه علوم پزشکی می‌باشد. بنابراین تحصیل در این رشته نیازمند آمادگی کافی داوطلب است. بررسی آخرین رتبه‌های رشته مامایی می‌تواند یک راهنمای کلی برای متقاضیان باشد تا به نتیجه مطلوب مورد نظر خود دست یابند.

اولین مرحله‌ای که بررسی آخرین رتبه‌های مامایی را ضرورت می‌بخشد، مرحله آمادگی برای شرکت در کنکور است. در این مرحله داوطلبان باید آگاه شوند که جهت رسیدن به رتبه مورد نظر خود تا چه اندازه باید تلاش کنند. این آگاهی کمک می کند تا برنامه ریزی درستی برای مطالعه سرفصل‌های کنکور سراسری تنظیم شود. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

دومین مرحله از ضرورت بررسی آخرین رتبه‌های رشته مامایی، مرحله انتخاب رشته است. مرحله انتخاب رشته از حساسیت بالایی برخوردار است و هر اندازه با دقت بالایی انجام گیرد، نتیجه بهتری دریافت خواهد شد. داوطلبان می‌توانند برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه خود، از مشاوره در رشته مامایی استفاده کنند. این نوع مشاوره داوطلبان را در تنظیم یک برنامه ریزی درسی و همچنین در داشتن یک انتخاب رشته دقیق راهنمایی خواهد کرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمین رشته مامایی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

برای تخمین شانس قبولی در رشته مامایی دانشگاه روزانه چه راهکاری وجود دارد؟

هر داوطلبی می‌تواند با توجه به رتبه‌های قبولی مامایی سال‌های گذشته، میزان شانس پذیرش خود را تخمین بزند. در متن مقاله ارائه شده است.

آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 98 برای دانشگاه آزاد چند است؟

آخرین رتبه قبول مامایی کنکور 98 برای واحدهای مختلف دانشگاه آزاد متفاوت است. در متن مقاله به برخی از آخرین رتبه‌های مامایی کنکور 98 دانشگاه آزاد اشاره شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره