کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی رشته مامایی کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی مامایی کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه تجربی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. بررسی سرفصل‌های درسی کنکور علوم تجربی و همچنین شناخت آخرین رتبه‌های قبولی رشته مامایی می‌توانند تا میزان قابل توجهی در نتیجه آزمون کنکور تاثیر داشته باشند. آخرین رتبه‌های قبولی مامایی کنکور با توجه به سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 به سه دسته تقسیم می‌شود. سهمیه منطقه 1 متعلق به افرادی است که دوره سه سال دبیرستان خود را در کلان‌شهرها تحصیل کرده‌اند. سهمیه مناطق 2 و 3 نیز به ترتیب متعلق به افرادی است که دوره دبیرستان خود را در مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک یا محروم تحصیل کرده‌اند. در این مقاله آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 1400 با توجه به سهمیه هر منطقه ارائه شده است. 

رتبه قبولی رشته مامایی کنکور ۱۴۰۰ 

دانشگاه‌های روزانه به طور مداوم از نخستین اولویت‌های انتخابی داوطلبان در فرم انتخاب رشته محسوب می‌شوند. در هر حال، داوطلبان مطابق با عملکرد خود در کنکور سراسری قادر خواهند بود تا وارد دانشگاه سراسری و دوره‌های روزانه شده و مشغول به تحصیل شوند. برای اطلاع از رتبه قبولی تجربی در سایر رشته های گروه تجربی کلیک کنید.

در ادامه آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 1400 دوره روزانه برای سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 ارائه شده است. این رتبه‌ها می‌توانند داوطلبان را در داشتن یک برنامه‌ریزی منسجم برای مطالعه راهنمایی کنند. علاوه بر این، توجه به آخرین رتبه‌های قبولی هر رشته خاص، موجب می‌شد تا انتخاب رشته‌ای با کیفیت داشت.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور
 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1345
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 2314
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 4159
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 2585
دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت 3625
دانشگاه علوم پزشکی کاشان 3696
دانشگاه علوم پزشکی یزد 4666

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1752
دانشگاه علوم پزشکی یزد 4735
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل 6328
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 3520
دانشگاه علوم پزشکی شاهرود 5510
دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان 4028

منطقه یک | رتبه قبولی مامایی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران 5752
دانشگاه علوم پزشکی تهران 3012
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 7276
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز 8132
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 7959
دانشگاه علوم پزشکی همدان 13857

منطقه دو | رتبه قبولی مامایی کنکور 1400

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 2514
دانشگاه علوم پزشکی کردستان – سنندج 12547
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 4938
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 11025
دانشگاه علوم پزشکی اراک 14982

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3785
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان 8954

برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه قبولی کنکور👉

آخرین رتبه قبولی رشته مامایی کنکور 1400 | دانشگاه آزاد

به طور معمول بعد از دانشگاه‌های سراسری، دانشگاه‌های آزاد زمینه خوبی در جذب دانشجو برای گروه‌های علوم پزشکی فراهم کرده است. اخذ قبولی در رشته مامایی دانشگاه آزاد به مراتب ساده از دانشگاه‌های آزاد است. اما به دلیل رقابت گرمی که بین متقاضیان رشته مامایی دانشگاه آزاد وجود دارد، لازم است به آخرین رتبه‌های قبولی مربوط  توجه داشت. در ادامه آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد ارائه شده است.

دانشگاه محل قبولی رتبه کشوری رتبه سهمیه سهمیه قبولی
 واحد پزشکی تهران 29425 15201 عادی
دانشگاه آزاد واحد کرج 51685 21714 عادی
بخوانید: راهنما انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته مامایی

رشته مامایی از جمله رشته‌های پرطرفدار گروه علوم پزشکی می‌باشد. بنابراین تحصیل در این رشته نیازمند آمادگی کافی داوطلب است. بررسی آخرین رتبه قبولی مامایی می‌تواند یک راهنمای کلی برای متقاضیان باشد تا به نتیجه مطلوب مورد نظر خود دست یابند.

اولین مرحله‌ای که بررسی آخرین رتبه‌های مامایی را ضرورت می‌بخشد، مرحله آمادگی برای شرکت در کنکور است. در این مرحله داوطلبان باید آگاه شوند که جهت رسیدن به رتبه مورد نظر خود تا چه اندازه باید تلاش کنند. این آگاهی کمک می کند تا برنامه ریزی درستی برای مطالعه سرفصل‌های کنکور سراسری تنظیم شود. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

دومین مرحله از ضرورت بررسی آخرین رتبه قبولی مامایی، مرحله انتخاب رشته است. مرحله انتخاب رشته از حساسیت بالایی برخوردار است و هر اندازه با دقت بالایی انجام گیرد، نتیجه بهتری دریافت خواهد شد. داوطلبان می‌توانند برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه خود، از مشاوره انتخاب رشته کنکور استفاده کنند. این نوع مشاوره داوطلبان را در تنظیم یک برنامه ریزی درسی و همچنین در داشتن یک انتخاب رشته دقیق راهنمایی خواهد کرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمین رشته مامایی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای تخمین شانس قبولی در رشته مامایی دانشگاه روزانه چه راهکاری وجود دارد؟

هر داوطلبی می‌تواند با توجه به رتبه‌های قبولی مامایی سال‌های گذشته، میزان شانس پذیرش خود را تخمین بزند. در متن مقاله ارائه شده است.

آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور دانشگاه آزاد چند است؟

آخرین رتبه قبولی برای واحدهای مختلف دانشگاه آزاد متفاوت است. در متن مقاله به برخی از آخرین رتبه‌ها دانشگاه آزاد اشاره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره