ثبت نام آزمون دکتریدکتری

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱ در تاریخ ۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ می باشد تمامی مراحل آزمون دکترا از جمله زمان ثبت نام، تاریخ برگزاری آزمون دکتری و مواردی مربوط به آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود. طبق اخرین اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور که از طریق سایت این سازمان به نشانی اینترنتی sanjesh.org منتشر می گردد. با توجه به اهمیت تاریخ آزمون دکتری برای تمامی متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا ، در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون زمان آزمون دکتری 1401 می‌پردازیم.

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱

شرکت کنندگان ابتدا بایستی در مرحله اول کنکور دکترا 1401 یعنی آزمون کتبی، شرکت کنند که لازمه آن، اطلاع از زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱ می‌باشد. آزمون دکترا هرسال به صورت متفاوت از دیگر آزمونها برگزار می‌گردد، چراکه پذیرش در مقطع دکترا به صورت نیمه متمرکز انجام می‌شود. یعنی این آزمون طی دو مرحله اجرا می‌شود.

آزمون کتبی دکترا در تاریخ 6 اسفند 1400 برگزاری خواهد شد.

مرحله اول آزمون کتبی می‌باشد و داوطلبانی که در زمان‌های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام آزمون دکترا 1401 در سایت سازمان سنجش اقدام کرده باشند، می‌توانند در روز برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

مرحله دوم آزمون دکترا مرحله مصاحبه است. داوطلبانی که پس از اعلام نتایج آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته بوده و پس از اعلام نتابج انتخاب رشته حدنصاب لازم برای دعوت به مصاحبه را در کدرشته محل‌های انتخابی‌شان کسب کرده باشند، می‌توانند نسبت به شرکت در جلسات مصاحبه اقدام کنند.

لازم به تاکید است که قبولی نهایی داوطلبان در گرو قبولی در مرحله مصاحبه است. داوطلبانی که در آزمون کتبی نمره لازم را کسب کنند، دعوت به مصاحبه می‌شوند و چنانجه در مصاحبه نیز پذیرفته شوند، وارد دانشگاه خواهند شد.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۱

از مدارک لازم برای شرکت در جلسه، کارت آزمون دکتری ۱۴۰۱ می‌باشد به طوری که اگر داوطلبان کارت ورود به جلسه را به همراه نداشته باشند از ورود آنها به جلسه آزمون ممانعت خواهد شد. زمان کارت ورود به جلسه دکتری ۱۴۰۱ در یک بازه زمانی چند روزه و تا یک هفته پیش از زمان آزمون دکتری قابل دریافت می‌باشد که تاریخ دقیق دریافت آن از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند در تاریخ های اعلام شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند و پس از وارد کردن شماره پرونده و کد ملی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

نحوه دریافت کارت ورور به جلسه آزمون دکتری 1401

در تاریخ های اعلام شده در اسفندماه، لینک مربوط دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۱ فعال خواهد شد و تمامی کسانی که در این آزمون ثبت نام کرده اند، می‌توانند در ادامه نحوه دریافت کارت ورود به جلسه دکتری ۱۴۰۱ را شرح داده ایم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ گزینه ” دکتری تخصصی ” را از منوی رنگی سمت راست سایت انتخاب نمایید.

دکتری تخصصی

3️⃣ بر روی لینک فعال ” دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D)، سال 1401 ” کیلک نمایند.

4️⃣ با کلیک بر روی لینک فعال، صفحه جدیدی ایجاد می‌شود که در این صفحه، امکان دریافت کارت آزمون دکتری 1401 به چهار روش فراهم است و با انتخاب یکی از چهار روشی که شرح دادیم و تکمیل آن، امکان دریافت کارت وجود دارد.

          ✅ روش اول: شماره پرونده و سریال ثبت نامی،

          ✅ روش دوم: شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام، در

          ✅ روش سوم: شماره پروند و کد ملی

          ✅ روش چهارم: شماره پرونده و شماره داوطلبی

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

رفع نقص کارت ورود به جلسه 

توصیه می کنیم داوطلبان در روزهای آغازین انتشار کارت ورود به جلسه نسبت به دریافت آن اقدام کنند تا چنانچه کارت ورود به جلسه دارای ایراداتی باشد زمانی برای رفع نقص آن وجود داشته باشد. رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون از طریق لینک ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکترا که در تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه فعال می‌شود و همینطور از طریق باجه رفع نقص آزمون دکتری ۱۴۰۱ امکان پذیر می باشد.

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱ | نحوه برگزاری

داوطلبانی که در زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱ شرکت می‌کنند باید از تاریخ آزمون دکتری اطلاع داشته باشند تا بتوانند در این روز و در ساعات تعیین شده در آزمون شرکت کنند.

آنچه که باید داوطلبان فراموش نکنند این است که کارت شناسایی شامل کارت ملی و یا شناسنامه و همینطور کارت ورود به جلسه آزمون دکترا را بایستی همراه خود داشته باشند چرا که این مدارک از ملزومات ورود به جلسه آزمون دکترا است و از آنها جهت شناسایی داوطلبان استفاده می‌شود. برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور دکترا ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا آزمون دکترا برای دانشگاه های سراسری و آزاد در یک روز برگزار می‌گردد؟

همانطورکه اشاره کردیم آزمون دکترا برای دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده و به صورت یکپارچه برگزار می‌گردد.

آزمون دکترا 1401 چه زمانی برگزار خواهد شد؟

کنکور دکترا 1401 در روز جمعه، 6 اسفند ماه 1400 برگزار می‌گردد.

کارت ورود به جلسه دکتری 1401 چه زمانی قابل دریافت می‌باشد؟

کارت ورود به جلسه دکتری 1401 در تاریخ ۳ افند منتشر شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره