دسته‌بندی نشده

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

آزمون تیزهوشان علاوه بر شرکت کنندگان زیادی که دارد، نسبت به سال های قبل رشد زیادی داشته است. ماهیت سوالات این آزمون از سال تحصیلی  97-98 به هوش، استعداد و خلاقیت تغییر پیداکرد. با این حال، هنوز منبع درستی برای آزمون تیزهوشان ارائه نشده است. با توجه به این نکته نیازی به مطالعه کتب درسی نیست ، به همین دلیل بسیاری از والدین و دانش آموزان به دنبال منبعی برای مطالعه درس های آزمون تیزهوشان هستند. منابع زیادی از جمله سی دی های آموزشی، جزوات آموزشی و . . . برای مطالعه بیشتر آزمون تیزهوشان موجود است ولی بهترین آنها، آزمونهای سالهای پیش است. طبق تجربیات سنوات گذشته در این آزمون 60 الی 100 سوال تستی و چندگزینه ای در فرصتی 50 تا 80  دقیقه ای در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. برهمین اساس میشود گفت تعداد و زمان آزمون قابل پیش بینی نیست. دانتل با توجه به تجربه هایی که در این زمینه دارد، در این مقاله سعی کرده بهترین منابع را انتخاب کرده و به شما ارائه دهد.

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

پرسش های این آزمون بر مبنای شکل های هندسی ، استدلال های تحلیلی ، تصویری و فضایی ، عبارت های کلامی ، روابط ریاضی و درک منطقی شکل می گیرد..

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم را دارند ، با مطالعه و حل سوالات این آزمون در سال های گذشته ، می توانند با دید وسیع تری در زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم حاضر شوند.

 

معرفی منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

سوالات هوش ، بسیار گسترده است بهمین خاطر نمی توان کتابی را معرفی کرد که قبولی دانش آموز را در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ، تضمین کند. تنها می توان با تهیه کتاب های متنوع در این زمینه و حل سوالات هر چه بیشتر ، با نوع سوالات هوش آشنا شد و به یک شناخت کلی از آن ها رسید. از همین رو در ادامه چند کتاب معروف از انتشارات های معتبر را معرفی می کنیم که هر یک به نوبه خود می توانند در تقویت هوش و استعداد دانش آموزان ، تاثیرگذار باشند :

  1. کتاب 100 تست استعداد تحصیلی تیزهوشان ششم ؛ انتشارات مهروماه
  2. آزمون تیزهوشان سوالات ورودی سمپاد ششم سری دلفین ؛ انتشارات واله
  3. هوش و استعداد تحصیلی ششم ؛ انتشارات اندیشمند
  4. آزمون جامع تیزهوشان ششم ؛ انتشارات گامی تا فرزانگان
  5. آموزش هوش و استعداد غیرکلامی ؛ انتشارات مهروماه
  6. سنجش هوش و استعداد ششم سری iQ ؛ انتشارات گاج
  7. آزمون تفکر و پژوهش تیزهوشان ششم ؛ انتشارات خیلی سبز
  8. هوش مالتیپل تیزهوشان ششم به هفتم ؛ انتشارات خیلی سبز
  9. آزمون تیزهوشان ورودی ششم به هفتم ؛ انتشارات نارنجی
  10. آزمون دقت و تمرکز ؛ انتشارات پویش

 

جمع بندی منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در آزمون تستی تیزهوشان پایه ششم ، هر پاسخ نادرست یک سوم از نمره کل آزمون کم می کند و در صورتی که بیش از یک گزینه را برای تستی انتخاب کرده باشید ، به آن سوال نمره منفی تعلق می گیرد. توجه داشته باشید که پرسش های تشریحی (در صورت وجود داشتن) معمولا نمره منفی ندارند ، بنابراین سعی کنید که به بهترین نحو ممکن آن ها را پاسخ دهید.

برای دریافت مشاوره در زمینه منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره