کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس خودگردان کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. داوطلبانی که پس از دریافت نتایج اولیه خود، رتبه خود را رویت کرده و قصد انتخاب رشته مهندسی‌پزشکی را دارند، بایستی ابتدا نسبت به این موصوع آگاهی داشته باشند که با رتبه‌ای که بدست آورده اند، در چه کد رشته محل هایی شانس قبولی دارند و سپس به سراغ تکمیل فرم انتخاب رشته خود بروند.  برای این منظور می‌توانند از آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس خودگردان بین الملل کنکور 1400 مطلع شوند و سپس از طریق مقایسه رتبه‌ها، الویت بندی خود را مشخص کنند. 

 

رتبه قبولی مهندسی پزشکی پردیس کنکور ۱۴۰۰

برخی داوطلبان گمان می‌کنند که برای قبولی در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه های پردیس خودگردان به دلیل شهریه پرداز بودن، نیازی به کسب رتبه مناسب نخواهند داشت، در حالی که اینطور نیست و دانشگاه هایی که در ظرفیت پردیس خودگردان دانشجو می‌پذیرند، از دانشگاه های مطرح کشور می‌باشند که برای ورود به این دانشگاه ها، داوطلب باید رتبه مناسبی کسب کند. برای اطلاع از رتبه قبولی کنکور ریاضی در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

ملاک و معیار قبولی داوطلبان این رشته در دانشگاه های پردیس خودگردان، رتبه داوطلب در سهمیه می‌باشد که از مهم‌ترین سهمیه های موثر در کنکور سراسری، سهمیه ایثارگران و سهمیه مناطق می‌باشد که در ادامه آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس کنکور ۱۴۰۰ را به تفکیک در جداولی ارائه کرده ایم.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

 

سهمیه ایثارگران 

سهمیه ایثارگران از دو سهمیه ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد تشکیل شده است و بدین صورت اعمال می‌شود که در هر دانشگاه پردیس خود گردان 25  درصد از ظرفیت رشته مهندسی پزشکی به داوطلبان با سهمیه ایثارگران 25 درصدی و 5 درصد از ظرفیت نیز به داوطلبان با سهمیه ایثارگران 5 درصدی اختصاص دارد.

دانشگاه رتبه در سهمیه سهمیه
پردیس خودگردان | دانشگاه صنعتی امیرکبیر 1452 ایثارگران | 25 درصد ظرفیت
پردیس خودگردان | دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3125 ایثارگران | 5 درصد ظرفیت

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

سهمیه مناطق | رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس ۱۴۰۰

سهمیه مناطق مهم ترین سهمیه و در واقع پرجمعیت ترین سهمیه کنکور سراسری می‌باشد که داوطلبان با توجه به محل اخذ مدرک‌شان در یکی از سهمیه های منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه تقسیم بندی می‌شوند. جدول زیر، تعدادی از آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس را در سهمیه مناطق شامل منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه نشان می‌دهد که داوطلبان با این سهمیه می‌توانند از رتبه‌های زیر جهت تخمین شانس قبولی‌شان استفاده کنند.

دانشگاه رتبه در سهمیه سهمیه
پردیس خودگردان | دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2190 منطقه یک
پردیس خودگردان | دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3865 منطقه دو
پردیس خودگردان | دانشگاه صنعتی امیرکبیر 4965 منطقه سه

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

رشته مهندسی پزشکی در یکی از دانشگاه های برجسته کشور یعنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می‌شود، بدین معنی که متقاضیان این رشته بایستی ضمن کسب رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس بایستی در انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۱ نیز نهایت دقت را داشته و با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، الویت های خود را آگاهانه بچینند.

چینش آگاهانه الویت های مربوط به انتخاب رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان، نیازمند داشتن آگاهی است که برای این منظور داوطلبان می‌توانند از یک مشاور باتجربه در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ کمک بگیرند. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل می‌توانند به شما داوطلبان عزیز برای یک انتخاب رشته اصولی در دانشگاه های پردیس خودگردان کمک می‌کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. آیا متقاضیان می‌توانند از آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس جهت تخمین شانس قبولی خود استفاده کنند؟

    در سال های مختلف، به دلایل مختلفی همچون انتخاب داوطلبان و افزایش و کاهش ظرفیت ها، ممکن است رتبه‌های پذیرهته شدگان دانشگاه های پردیس خودگردان تغییر کند، اما با این حال نیز بله، متقاضیان می‌توانند از آخرین رتبه‌های قبولی استفاده کنند و الویت های خود را مشخص کنند.

  2. رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان چه میزان ظرفیت دارد؟

    رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان دارای ظرفیت محدودی هستند.

  3. کدام دانشگاه های پردیس خودگردان، رشته مهندسی پزشکی را ارائه می‌دهند؟

    از جمله دانشگاه های پردیس که رشته مهندسی پزشکی را ارائه می‌کند، دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که در متن مقاله به آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان این رشته در کنکور ارائه کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره