انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مامایی پردیس خودگردان بین الملل کنکور 99

رشته مامایی از شاخه های علوم پزشکی و از رشته های پیراپزشکی زیرمجموعه کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی می‌باشد که هرسال در دوره روزانه دانشگاه های دولتی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان و همین طور در دانشگاه آزاد دانشجو می‌پذیرد. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته مامایی را در دانشگاه های پردیس خودگردان دارند، بایستی توجه داشته باشند که کد رشته محل های مدنظر خود را از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی استخراج کنند و طبق رتبه شان الویت بندی نمایند. تمامی داوطلبان می‌توانند برای الویت بندی انتخاب هایشان از آخرین رتبه قبولی رشته مامایی پردیس کنکور سالهای گذشته استفاده کنند. در همین راستا در ادامه این مطلب تعدادی از آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مامایی پردیس خودگردان بین الملل کنکور 99 ارائه کرده ایم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته مامایی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس کنکور 99

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس خودگردان کنکور 99 به داوطلبان کمک می‌کند تا به یک موضوع پی ببرند، اینکه در فرم انتخاب رشته ای که پر کرده اند، کدام انتخاب خوش بینانه (شانس قبولی کم)، نرمال (شانس قبولی متناسب با رتبه) و بدبینانه (شانس قبولی بالا) می‌باشد تا بتوانند بهترین چیدمان را انجام دهند.

در قبولی متقاصیان رشته مامایی در دانشگاه های پردیس خودگردان، داوطلبان براساس سهمیه ای که در آن شرکت کرده اند، سنجیده می‌شوند. بنابراین برای تخمین رتبه قبولی در رشته مامایی هر داوطلب بایستی به رتبه ای که در سهمیه بدست آورده است توجه کند و البته رشته مامایی از رشته های مقطع کارشناسی زیرگروه یک کنکور تجربی است، بنابراین رتبه در سهمیه و زیرگروه یک در قبولی داوطلب در دانشگاه پردیس خودگردان حائز اهمیت می‌باشد.

 

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس کنکور 99 | سهمیه ایثارگران

از مهم ترین سهمیه های موثر در کنکور سراسری تجربی و قبولی در رشته مامایی، سهمیه ایثارگران می باشد. سهمیه ایثارگران نیز با توجه به برخی شرایط در دو دسته سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت و سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت می باشد.

دانشگاه محل قبولیآخرین رتبه قبولیسهمیه
دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت5115ایثارگران | 25 درصد ظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی یزد5826ایثارگران | 5 درصد ظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان5991ایثارگران | 5 درصد ظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری6121ایثارگران | 5 درصد ظرفیت
دانشگاه علوم پزشکی قزوین6089ایثارگران | 5 درصد ظرفیت

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس کنکور 99 | سهمیه مناطق

سهمیه دیگر که با توجه به تعداد شرکت کنندگان پرجمعیت ترین سهمیه کنکور سراسری محسوب می‌شود، سهمیه مناطق است که شامل سه سهمیه منطقه یک، دو و سه می‌باشد که سهمیه منطقه هر داوطلب با توجه به محل اخذ مدرک او مشخص می‌گردد.

در ادامه سه جدول ارائه کرده ایم که  آخرین رتبه قبولی رشته مامایی پردیس کنکور 99 را در سه سهمیه منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه نشان می‌دهد.

 

منطقه یک

دانشگاهرتبه در سهمیه
 دانشگاه علوم پزشکی قم8328

 

منطقه دو

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی یزد7766

 

سهمیه منطقه سه

تیم مشاوره تحصیلی مرکز مشاوره دانتل تا به امروز سعی کرده است که آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 99 را جمع آوری کرده و برای شما داوطلبان عزیز که علاقه مند به رشته مامایی هستید ارائه دهد. چنانچه اطلاعات مربوط به آخرین رتبه قبولی رشته مامایی در دانشگاه های پردیس خودگردان و در سهمیه منطقه سه تکمیل گردد در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

 

مشاوره انتخاب رشته مامایی

همانطورکه پیش تر اشاره کردیم، رشته مامایی فقط در دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌گردد و در مجموع اگر بخواهیم یک نگاه کلی داشته باشیم ظرفیت رشته مامایی در مقابل با تعداد شرکت کنندگان و متقاضیان این رشته بسیار کم است و البته نباید فراموش هم کرد که رشته مامایی فقط به صورت با آزمون دانشجو جذب می‌نماید، بنابراین تنها راه ورود به رشته مامایی اول درس خواندن برای کسب رتبه مناسب و سپس انجام یک انتخاب رشته درست است.

بنابراین چنانچه داوطلبی مایل است کد رشته محل های رشته مامایی را در دانشگاه های پردیس خودگردان انتخاب کند، بایستی با در نطر گرفتن نکات گفته شده، بی گدار به آب نزند و الویت‌های خود را به بهترین نحو بچیند. داوطلب می‌تواند از آخرین رتبه های قبولی رشته مامایی جهت تخمین شانس قبولی خود استفاده کند، اما کمک گرفتن ازیک مشاور با تجربه در زمینه انتخاب رشته می‌تواند دید داوطلب را باز تر کند و داوطلب تمامی جوانب یک کد رشته محل همچون ظرفیت، شهریه و … را نیز بسنجد.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با چندین سال تجربه در زمینه مشاوره و انتخاب رشته آماده پاسخگویی به سوالات شما و کمک در انجام یک انتخاب رشته اصولی می‌باشند.

 

سوالات متداول

  • رشته مامایی در چه دوره هایی ارائه می‌گردد؟

طبق متن مقاله رشته مامایی، در دوره روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه می‌گردد.

  • آیا داوطلبان کنکور تجربی که قصد انتخاب رشته مامایی را دارند، می‌توانند از آخرین رتبه قبولی مامایی کنکور 99، برای انتخاب رشته استفاده کنند؟

بله، هر متقاضی رشته مامایی می‌تواند برای تخمین شانس قبولی و چینش الویت ها در فرم انتخاب رشته خود از آخرین رتبه قبولی رشته مامایی استفاده کند.

  • اگر داوطلبی در رشته مامایی دانشگاه های پردیس خودگردان، پذیرفته شود، بایستی شهریه بپردازد؟

بله، از آنجایی که دانشگاه های پردیس خودگردان به صورت شهریه پرداز اداره می‌شوند، دانشجو رشته مامایی در دانشگاه های پردیس خودگردان، ملزم به پرداخت شهریه است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مامایی پردیس خودگردان بین الملل کنکور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا