کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 98

رشته دندانپزشکی از رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری تجربی می‌باشد که هرسال علاقه مندان بسیاری برای دست یابی به این رشته در کنکور سراسری شرکت می‌کنند. رشته دندانپزشکی در دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور دانشگاه آزاد ارائه می‌گردد. تمامی کسانی که قصد انتخاب رشته دندانپزشکی را در یکی از این دانشگاه ها دارند، می‌توانند از آخرین رتبه قبولی، جهت تخمین شانس قبولی‌شان استفاده کنند. بدین صورت که رتبه اکتسابی خود را با آخرین رتبه قبولی این رشته مقایسه کنند و چنانچه ارقام بهم نزدیک بود در انتخاب های نرمال خود قرار دهند. به منظور راهنمایی داوطلبان در ادامه این مطلب، آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دندانپزشکی کنکور 98 را ارائه کرده ایم.

 

رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 98 | روزانه

حتی اگر داوطلبان رتبه مناسبی جهت انتخاب رشته دندانپزشکی در دوره روزانه دانشگاه های سراسری نیز کسب نکرده باشند، بایستی انتخاب های اول خود را از میان کد رشته محل های روزانه انتخاب کنند. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

نکته ای که قابل ذکر است این است که داوطلبان برای قبولی در رشته دندانپزشکی دوره روزانه دانشگاه های سراسری براساس رتبه‌ای که در سهمیه کسب کرده اند، سنجیده می‌شوند به همین دلیل در ادامه آخرین رتبه قبولی  کنکور 98 را به تفکیک سهمیه ارائه کرده ایم.

 

منطقه یک | رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 35
دانشگاه علوم پزشکی قم 1064
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 1123
دانشگاه علوم پزشکی قزوین 904

 

منطقه دو | رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 35
دانشگاه علوم پزشکی تهران 164
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 1229
دانشگاه علوم پزشکی قم 1569

 

منطقه سه 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 27
دانشگاه علوم پزشکی تهران 78
دانشگاه علوم پزشکی قزوین 698
دانشگاه علوم پزشکی کرمان 578
دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان 596

 

رتبه قبولی دندانپزشکی کنکور 98 | دانشگاه آزاد

رشته دندانپزشکی در دانشگاه های آزاد نیز ارائه می‌گردد، اما هرسال به دلایل مختلفی رتبه‌های قبولی داوطلبان تغییر می‌کند. داوطلبانی که قصد دارند رشته دندانپزشکی را در دانشگاه های آزاد انتخاب کنند، بایستی توجه داشته باشند می‌توانند از رتبه‌های قبولی کنکور 98 در دانشگاه آزاد استفاده کنند اما باید حدوده 10 تا 15 درصد رتبه‌های جدول زیر را کاهش دهند تا به رتبه‌های واقعی قبولی رشته دندانپزشکی در سال جاری نزدیک شوند.

دانشگاه رتبه در سهمیه رتبه کشوری
دانشگاه آزاد واحد تهران 2037 4367
دانشگاه آزاد واحد تبریز 2451 5208
دانشگاه آزاد واحد تبریز 2490 5410

 

مشاوره انتخاب رشته دندانپزشکی 

رشته دندانپزشکی از بهترین و پرمتقاضی ترین رشته های زیرمجموعه کنکور سراسری تجربی می‌باشد که در میان شرکت کنندگان این آزمون طرفداران بسیاری دارد اما ظرفیت های کمی در مقابل این تقاضا در دانشگاه های مختلف وجود دارد. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

همین دلیل باعث می‌شود که داوطلبان محتاطانه تر عمل کنند و سعی کنند کد رشته محل های استخراجی خود را از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی، به گونه ای الویت بندی کنند که با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، بهترین نتیجه را کسب کنند.

متقاضیان رشته دندانپزشکی می‌توانند علاوه بر استفاده از آخرین رتبه‌های قبولی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف، از یک مشاور که بتواند تمامی جوانب یک انتخاب را بسنجد نیز کمک بگیرند که در این زمینه مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل از تجربه بالایی برخوردارند و می‌توانند شما را در انجام یک انتخاب رشته بی نقص یاری کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دندانپزشکی پردیس کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان رشته دندانپزشکی از چه طریقی می‌توانند به آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان دندانپزشکی کنکور 98 دست پیدا کنند؟

در این مقاله از سایت دانتل آخرین رتبه‌های پذیرفته شده دندانپزشکی کنکور 98 را ارائه کرده ایم که داوطلبان از این طریق می‌توانند به آخرین رتبه‌ها دسترسی داشته باشند.

آیا رتبه قبولی رشته دندانپزشکی در طول سال‍‌های مختلف تغییر می‌کند؟

بله، رتبه قبولی رشته دندانپزشکی در طول سال‌های مختلف به دلیل افزایش و یا کاهش ظرفیت ها و همینطور تغییر انتخاب داوطلبان، تغییر می‌کند اما با این حال نیز آخرین رتبه قبولی رشته دندانپزشکی بهترین منبع برای انتخاب رشته می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره