انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی نفت پردیس کنکور 98

دانشگاه های پردیس خودگردان همانند دانشگاه های روزانه در رشته مهندسی نفت دانشجو پذیرش می‌کنند. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند در صورتی که از نظر توانمندی مالی مشکلی در پرداخت شهریه ندارند، باید با اطلاع از رتبه قبولی داوطلبان سال های گذشته و مقایسه رتبه پذیرفته شدگان و رتبه ای که کسب کرده اند، شانس پذیرش خود را تخمین بزنند. در ادامه این مطلب، به بررسی آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی نفت پردیس خودگردان کنکور 98 می‌پردازیم تا به سوالات شما عزیزان در این خصوص پاسخ دهیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

رتبه قبولی مهندسی نفت پردیس کنکور 98

ظرفیت پذیرش رشته مهندسی نفت در دانشگاه پردیس خودگردان بسیار کم است به طوری که در کنکور سال 98 فقط دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و صنعتی شریف با ظرفیت پذیرش 70 نفر این رشته را ارائه داده بودند. همچنین در کنکور ریاضی 99 نیز ظرفیت پذیرش رشته مهندسی نفت در دانشگاه پردیس خودگردان مجموعا 13 نفر بود که 10 نفر دانشگاه صنعتی امیرکبیر و 3 نفر نیز دانشگاه شریف ارائه داده بود. برای اطلاع از رتبه و تراز قبولی کنکور ریاضی سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

با توجه به کم بودن ظرفیت پذیرش رشته مهندسی نفت در دانشگاه پردیس خودگردان، داوطلبانی که رتبه و تراز بهتری را کسب کنند شانس پذیرش بیشتری خواهند داشت زیرا همانطورکه می‌دانید ظرفیت یک رشته با تعداد قبولی های آن رابطه مستقیم دارد و هر چقدر که میزان ظرفیت اختصاص داده شده به رشته ای بیشتر باشد، داوطلبان بیشتری نیز شانس قبولی خواهند داشت.

بخوانید: زمان انتخاب رشته کنکور 1400

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 800
دانشگاه تهران 1950
دانشگاه تهران 2517
 

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 4437
دانشگاه تهران 5560
 

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2960
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 4122
دانشگاه تهران 7383
 

 

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی نفت پردیس کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 6270
دانشگاه تهران 7978

 

منطقه سه | رتبه قبولی مهندسی نفت پردیس 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 4037
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 5029
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 6071
دانشگاه تهران 7035

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی

بیشتر داوطلبان کنکوری که قصد انتخاب رشته دارند برای اولین بار است که این فضا را تجربه می کنند و با بسیاری از موارد مثل نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، رتبه قبولی دقیق هر یک از رشته محل ها و … آشنایی زیادی ندارند  و همانطور که می دانید انجام انتخاب رشته بدون اطلاعات دقیق نتیجه قابل قبولی نخواهد داشت و ممکن است زحمات داوطلب را هدر دهد. برای مشاهده راهنما انتخاب رشته ریاضی 1400 کلیک کنید.

با توجه به ناشی بودن داوطلبان در امر انتخاب رشته، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل علاوه بر مشاوره حضوری بخش مشاوره تلفنی را نیز راه اندازی کرده اند تا داوطلبان از سراسر کشور امکان دسترسی به مشاوران برتر را داشته باشند و با خیالی آسوده انتخاب رشته خود را به مشاوران بسپارند.

بخوانید: رتبه قبولی در انتخاب رشته

 

شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی و فقط از طریق تماس تلفنی با مشاور خود تماس بگیرید و با در اختیار قرار دادن اطلاعاتی از خود مثل کارنامه کنکورتان، رشته هایی که به آنها علاقه دارید، شهر و استان محل سکونت، علایق و …. انتخاب رشته خود را توسط مشاوران انجام دهید و مطمئن باشید که شانس پذیرش شما در انتخاب رشته ای که توسط مشاوران انجام میگیرد، بسیار بالاست.

بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400

 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی نفت پردیس خودگردان بین الملل کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتلبا شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

  • برای قبول شدن در رشته مهندسی نفت دانشگاه پردیس خودگردان حداقل باید چه رتبه‌ای را کسب کنیم؟

رتبه‌های پذیرفته شدگان در هر یک از سهمیه های مناطق و ایثارگری متفاوت است که در این مطلب بررسی کردیم.

  • رشته مهندسی نفت در کدام یک از دانشگاه های پردیس خودگردان ارائه می‌شود؟

معمولا دو دانشگاه تهران و صنعتی امیرکبیر رشته مهندسی نفت را در واحد های پردیس خودگردان خود ارائه می‌دهند.

  • ظرفیت پذیرش رشته مهندسی نفت در دانشگاه پردیس خودگردان چقدر است؟

ظرفیت پذیرش رشته مهندسی نفت دانشگاه پردیس خودگردان در کنکور 98، 70 نفر و در کنکور 99، 13 نفر بوده است.

 
برای دریافت مشاوره در زمینه رشته مهندسی نفت پردیس می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره