آزمون های زبانسایر موضوعات

اعلام نتایج آزمون MHLE 99 | نحوه دریافت کارنامه امتحان زبان ۹۹

داوطلبانی که مایل به ورود به مقطع دکتری دانشگاه های تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور هستند و برای ورود به این مقطع و کسب مجوز برای آزمون دکتری جامع در آزمون زبان MHLE شرکت کنند می‌توانند پس از یک بازه زمانی ده روزه، نتایج خود را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، دریافت کنند و نسبت به اقدامات بعدی عمل کنند. به همین منظور در ادامه به ارائه اطلاعاتی پیرامون اعلام نتایج آزمون MHLE 99 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج آزمون MHLE 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

آزمون زبان MHLE

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور هرسال برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های پزشکی که قصد ورود به دانشگاه های علوم پزشکی و ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی را دارند، آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MHLE را برگزار می‌کند.

همانطور که گفته شد وزارت بهداشت مسئول برگزاری این آزمون می‌باشد. هرساله پس از برگزاری آزمون، نتایج را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌کند. به طوری که داوطلبان می‌توانند نتایج آزمون خود را از طریق سایت این مرکز و با  مراجعه به پروفایل خود  دریافت کنند، به طوری که داوطلبان باید پس از وارد شدن به صفحه کاربری خود، نتایج آزمون زبان MHLE مربوط به آزمون خود را رویت کنند.

کارنامه آزمون زبان MHLE شامل بخش‌های مختلفی می‌باشد و امتیازهای اکتسابی داوطلبان را در بخش‌های ساختار و واژگان، شنیداری و درک مطلب و همچنین امتیاز نهایی داوطلبان را در بر دارد.

لازم به ذکر است که حد نصاب نمره قبولی در آزمون MHLE، نمره 60 می‌باشد و داوطلبانی که طبق اعلام نتایج این آزمون بتوانند این امتیاز را کسب کنند، در ادامه می‌توانند از این مدرک که اعتبار آن دوسال می‌باشد، در مصاحبه آزمون ورودی دکتری تخصصی وزارت بهداشت و ورود به آزمون جامع دکتری استفاده کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99

داوطلبانی که در تاریخ‌های اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی، اقدام به ثبت نام در یکی از دوره های آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MHLE  وزارت بهداشت می‌کنند، می‌توانند پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند.

مرکز سنجش آموزش پزشکی، معمولا پس از گذشت یک بازه زمانی ده‌ روزه، نتایج آزمون زبان را از طریق سایت خود منتشر می‌کند که البته تاریخ های اعلام نتایج را نیز در یک تقویم از طریق سایت ” sanjeshp.ir ” منتشر می‌کند.

با توجه به این که در اواخر آبان سال 99 قرار داریم، در زمان باقی مانده تا اواخر سال 99، آزمون زبان MHLE وزارت بهداشت تنها در دوره های آذر و بهمن ماه برگزار می‌شود و امکان دریافت نتایج پس از برگزاری آزمون برای این دو دوره امکان پذیر است، که در ادامه به زمان اعلام نتایج این دو دوره اشاره کرده ایم.

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 | دوره 60

داوطلبانی که در 60 امین دوره برگزاری آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی که در تاریخ 20 آذر سال 99 برگزار خواهد شد، ثبت نام کرده اند، چنانچه در این تاریخ در جلسه آزمون حضور داشته باشند، می‌توانند نتایج خود را ده روز پس از برگزاری آزمون،یعنی 30 آذر ماه سال 99 دریافت کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون MHLE 99 | دوره 61

داوطلبانی که در 61 امین دوره برگزاری آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی که در تاریخ 16 بهمن سال 99 برگزار خواهد شد، ثبت نام کرده اند، چنانچه در این تاریخ در جلسه آزمون حضور داشته باشند، می‌توانند نتایج خود را ده روز پس از برگزاری آزمون، یعنی 26  بهمن ماه سال 99 دریافت کنند.

نحوه دریافت نتایج آزمون MHLE

داوطلبانی که طی زمان‌های مقرر در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MHLE ثبت نام کرده و در تاریخ‌های اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی، در جلسه این آزمون حضور داشته اند، می‌توانند پس از گذشته ده روز، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند.

تمامی شرکت کنندگان در آزمون زبان وزارت بهداشت، کافی است برای دریافت نتایج آزمون خود، طبق مراحل زیر پبش بروند و نتایج خود را در قالب کارنامه رویت کنند.

  • مرحله اول: به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی ” sanjeshp.ir ” مراجعه نمایید.
  • مرحله دوم: در این مرحله پس از ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، بایستی از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” زبان ” و سپس بر روی گزینه ” MHLE ” کلیک کنید.
  • مرحله سوم: درصفحه جدید برای دریافت نتایج خود، باید بر روی گزینه ” Show Exam Result ” کلیک نمایید.
  • مرحله چهارم: صفحه جدیدی برایتان نمایش داده می‌شود که باید مجددا بر روی گزینه ” Show Exam Results ” کلیک کنید و سپس در کادر پایین صفحه ” کد ثبت نام ” خود را وارد نمایید .
  • مرحله چهارم: وارد کردن کد ثبت نام به صورت ” Registration Code ” می‌توانید کارنامه خود را رویت و دریافت کنید.

توجه: همانطور که گفته شد داوطلبان برای دریافت مدرک زبان MHLE  بایستی حداقل نمره 60 را دریافت کنند و چنانچه پس از اعلام نتایج این آزمون داوطلبی موفق به کسب حداقل نمره قبولی نشد، می‌تواند در دوره بعدی این آزمون ثبت نام و شرکت کند.

تمامی متقاضیان آزمون MHLE، توجه داشته باشند که درحال حاضر در زمان اعلام نتایج این آزمون نیستیم و لینک مربوط به آن در زمان‌های گفته شده فعال خواهد شد. به همین دلیل راهنمای تصویری را پس از فعال شدن لینک مربوطه قرار خواهیم داد.

صحت کارنامه و مدرک زبان دریافتی

وقتی داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون زبان MSRT کارنامه خود را دریافت می‌کنند، در قسمت بالای کارنامه یک کد با عنوان ” کد ویژه ” و یا به عبارتی ” Certification Code Validity ” مشاهده می‌کنند.

چنانچه داوطلبی این مدرک زبان را برای شرکت در مصاحبه و یا کسب مجوز برای شرکت در آزمون جامع دکتری به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارائه کرده باشد، این دانشگاه ها به کمک این کد ویژه می‌توانند به صحت مدرک داوطلب پی ببرند به طوری که اگر این کد را در سامانه تایید کارنامه ازمون MHLE 99 وارد کنند، به صحت مدرک داوطلب پی می‌برند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج آزمون MHLE 99  می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا