دکتریانتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته باشند و فرآیند انتخاب رشته خود را به پایان رسانده اند، منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری می‌باشند تا از نتیجه عملکرد خود آگاه شوند. سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری این آزمون می‌باشد نتایج را پس از یک بازه کوتاه پس از اتمام مهلت انتخاب رشته، منتشر می‌کند. در ادامه به زمان اعلام نتایج انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه دکتری 1400 می‌پردازیم.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

آزمون دکتری نیز همانند آزمون سراسری و کارشناسی ارشد، برای دانشگاه های سراسری و آزاد بصورت یکپارچه و در قالب یک آزمون برگزار می‌شود و تمامی متقاضیانی که مایل به تحصیل در مقطع دکتری هستند باید در آزمونی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، شرکت کنند.

داوطلبانی که در آزمون دکتری ثبت نام کرده و در جلسه آزمون حضور داشتند، چنانچه پس از رویت کارنامه اولیه خود، مجاز به انتخاب رشته بودند، بایستی پس از مطالعه دفترچه، فرآیند انتخاب رشته خود را تکمیل می‌کردند.

داوطلبانی که طبق مراحل بالا پیش رفته اند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته، وارد سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شده و نتایج انتخاب رشته دکتری خود را دریافت کنند.

نتایج انتخاب رشته، به معنای قبولی داوطلبان در آزمون دکتری نیست و باید در مصاحبه کدرشته محل‌هایی که دعوت به مصاحبه شده اند، شرکت کنند.

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری دکتری 1400 وابسته به زمان انتشار کارنامه اولیه است. اعلام نتایج انتخاب رشته با در تاریخ 20 اردیبهشت ماه در بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. داوطلبان از امروز می توانند نتیجه انتخاب رشته خود را در مشاهده کنند.

 

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری از طریق سایت سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

  • داوطلبان باید به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند.

دکتری تخصصی

  • بر روی لینک ” کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1400 ” کلیک کنید.

  • داوطلبان جهت مشاهده نتايج خود مي‌توانند از يكي از دو روش مشخص شده در تصویر زیر استفاده كنند.

روش مشاهده نتایج دکتری

در روش اول جستجو براساس شماره داوطلبی و در روش دوم براساس شماره پرونده است.

  • با وارد کردن اطلاعات فوق، کارنامه در دسترس داوطلب قرار می‌گیرد.

کارنامه-دکتری-انتخاب-رشته

 

زمان مصاحبه

داوطلبان باید پس از رویت نتایج انتخاب رشته خود، درصورتی که حداقل در یکی از انتخاب‌هایشان دعوت به مصاحبه شدند، خود را برای مصاحبه دکتری آماده کنند. تاریخ‌های شرکت در مصاحبه آزمون دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام می‌شود و داوطلبانی که در حداقل یکی از کدرشته انتخابی‌شان، دعوت به مصاحبه شده اند، بایستی در تاریخ های اعلام شده، وارد سایت سنجش به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” شده و کارت اعتباری ورود به مصاحبه را دریافت کنند.

بنابراین داوطلبان برای حضور در جلسه مصاحبه، ابتدا باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و با استفاده از اطلاعات ثبت نامی خود که بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری نیز ثبت شده است، کارت اعتباری مربوط به حضور در جلسه مصاحبه را خریداری کنند و همینطور فرم صلاحیت عمومی دکتری را نیز تکمیل نمایند.

لازم به ذکر است چنانچه داوطلبی در چند کدرشته محل دعوت به مصاحبه شده باشد باید برای هرکدام هزینه جداگانه پرداخت کرده و کارت اعتباری هرکدام را دریافت کند و خود را برای مصاحبه آن دانشگاه یا دانشگاه ها آماده نماید.

 

نکات پایانی

قبولی نهایی داوطلبان در آزمون دکتری در گرو قبولی در مصاحبه می‌باشد بنابراین داوطلبان پس از شرکت در مصاحبه باید منتظر اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری بمانند و چنانچه داوطلبی در مصاحبه کد رشته محلی پذیرفته نشود، باید سال دیگر در یک فرصت مجدد شانس خود را امتحان کند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

داوطلبانی که با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته آزمون دکتری در دانشگاه آزاد اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کرده بودند، بایستی برای اطلاع از قبولی در مصاحبه کد رشته محل های انتخابی در دانشگاه آزاد به  سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مصاحبه آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره