کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ در بازه زمانی ۱۵ بهمن تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ انجام می شود و تمامی داوطلبان کنکور می توانند برای شرکت در آن اقدام نمایند. با توجه به افزایش تاثیر سوابق تحصیلی و محاسبه آن به صورت قطعی، اهمیت آن بسیار زیاد شده است و داوطلبان برای بهبود آن باید اقدامات لازم را انجام دهند. در این مطلب به بررسی کامل ثبت نام امتحان ترمیم معدل می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳

در سال 1402 کنکور سراسری دستخوش تغییرات بسیار زیادی شد که از آن ها می توان به حذف دروس عمومی، حذف زیر گروه ها، برگزاری آزمون در دو نوبت و افزایش تاثیر سوابق تحصیلی اشاره کرد. از سوی دیگر تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی محاسبه می شود یعنی در صورت پایین بودن معدل نیز بر رتبه کنکور تاثیر گذاشته و باعث پسرفت رتبه می گردد.

داوطلبانی که در سال گذشته در امتحانات ترمیم معدل شرکت کرده اند نیز می تواند در ترمیم معدل سال ۱۴۰۳ شرکت نمایند.

در نتیجه این تغییر در کنکور سراسری، اهمیت سوابق تحصیلی و معدل داوطلبان بیش از پیش افزایش یافته است و به همین دلیل داوطلبانی که معدل پایینی دارند باید به دنبال راهی برای بهبود سوابق تحصیلی خود باشند. ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ راهکار بهبود سوابق تحصیلی می باشد که در این مطلب به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

 

زمان ثبت نام آزمون ترمیم معدل 1403

همانطور که گفته شد یکی از تغییرات کنکور سراسری برگزاری آزمون در دو نوبت می باشد. در سال 1403 داوطلبان می توانند در اردیبهشت ماه و تیرماه در آزمون شرکت نمایند. داوطلبانی که قصد شرکت در هر یک از دو نوبت کنکور سراسری را دارند باید در یک آزمون ترمیم معدل شرکت کنند. ثبت نام ترمیم معدل در بهمن تا اسفند ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون ترمیم معدل از 15 بهمن تا 29 اسفند ۱۴۰۲ در سامانه مای مدیو می باشد.

زمان ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ مشخص شده است و از 15 بهمن آغاز شده تا 29 اسفند در سامانه مای مدیو ادامه خواهد داشت.  داوطلبان گرامی برای کسب اطلاع از آخرین اخبار آزمون ترمیم معدل می توانید در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

سایت ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳

در سال های گذشته ثبت نام ترمیم معدل 1403 هیچ سایت اختصاصی نداشت و روند نام نویسی نیز به صورت حضوری بود. داوطلبان باید در زمان تعیین شده به مراکز مشخصی مثل مدرسه محل تحصیل مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام می دادند. 

اما در سال جاری ثبت نام به صورت حضوری انجام نمی شود و داوطلبان باید به سایت ثبت نام آزمون ترمیم معدل 1403 یعنی سامانه مای مدیو مراجعه نمایند. همانطور که گفته شد ثبت نام در سال جاری از 15 بهمن تا 29 اسفند می باشد و داوطلبان برای نام نویسی باید در این بازه زمانی به سایت مای مدیو مراجعه کنند. 

ثبت نام آزمون ترمیم معدل

 

چه کسانی می توانند در امتحانات ترمیم معدل شرکت نمایند؟

سازمان سنجش اعلام کرده است که داوطلبان بدون سابقه تحصیلی باید حتما این سابقه را ایجاد کنند و در غیر این صورت نمره آن دروس برای شان لحاظ نخواهد شد. در حال حاضر تمامی داوطلبان کنکور دارای سابقه تحصیلی یا بدون سابقه تحصیلی مشمول ثبت نام آزمون ترمیم معدل 1403 می باشند. به طور کلی شرایط ترمیم معدل به شرح زیر است. 

✅ داوطلبان نظام آموزشی جدید 6-3-3 که دیپلم نظری و یا فنی حرفه ای و کاردانش دریافت کرده باشند. 

✅ افراد فارغ التحصیل نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی با مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی (با حداقل 4 درس نهایی)

✅ تمامی داوطلبانی که قبلا سابقه تحصیلی داشته اند و قصد بهبود معدل خود را دارند. 

 

مدارک لازم برای ثبت نام

داوطلبان برای شرکت در آزمون ترمیم معدل باید مدارک خود را به طور کامل آماده کرده و آن ها را در هنگام ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳ و در صورت نیاز در هنگام آزمون با خود بهه همراه داشته باشند. مهم مدارک ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ به شرح موارد زیر می باشد. 

✅ عکس 4*3

✅ عکس صفحه اول شناسنامه

✅ مدرک موقت

✅ کارنامه تحصیلی

✅ تاییدیه تحصیلی

✅ فرم های انتخاب درس

✅ فیش واریز هزینه

✅ پوشه

 

نحوه ثبت نام آزمون ترمیم معدل

در سال های گذشته نام نویسی آزمون ترمیم معدل به صورت حضوری بود و امکان نام نویسی به صورت اینترنتی وجود نداشت. روند ثبت نام آزمون ترمیم معدل 1403 هر ساله به این صورت بود که داوطلبان فارغ التحصیل نظام آموزشی جدید باید به مدارس دولتی بزرگسالان مراجعه کرده و برای آزمون نام‌نویسی می کردند. 

داوطلبان فارغ التحصیل نظام آموزشی قدیم نیز باید به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کرده و برای ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳ درخواست می دادند. اما در سال جاری ثبت نام دیگر به صورت حضوری انجام نمی شود و تمام فرایند آن به صورت اینترنتی خواهد بود. تمامی داوطلبان باید در زمان تعیین شده به سایت مای مدیو مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را در این سایت انجام دهند. 

 

مشاوره ترمیم معدل

داوطلبان ثبت نام ترمیم معدل 1403 باید توجه داشته باشند بر اساس مصوبات جدید از این پس داوطلبان تنها یکبار امکان شرکت در آز‌مون ترمیم ‌معدل را دارند. داوطلبانی که قبلا در این آزمون شرکت کرده اند، مجددا می توانند در آزمون شرکت کنند اما شانس دیگری برای شان وجود نخواهد داشت. همچنین در صورتی که نمره آزمون ترمیم معدل کمتر شود، همان نمره قبلی لحاظ خواهد شد. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون ترمیم معدل 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. زمان ثبت نام آزمون ترمیم معدل ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

    ثبت نام ترمیم معدل در حدود یک ماه قبل از امتحانات نهایی شروع می شود.

  2. آیا ثبت نام ترمیم معدل 1403 به صورت اینترنتی انجام می شود؟

    بله ثبت نام در سایت مای مدیو انجام خواهد شد.

  3. در صورت کم تر شدن نمره آزمون ترمیم معدل چه باید کرد؟

    در این صورت همان نمره قبلی که بهتر بوده است به عنوان سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره