کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ روانشناسی یکی از رشته  های محبوب داوطلبین گروه آزمایشی علوم انسانی می باشد. هر ساله تعداد زیادی از افراد شرکت کننده در آزمون کنکور سراسری، در شاخه علوم انسانی، هدف خود را قبولی در این رشته تعریف می کنند . قطعا برای انتخاب درست و برنامه ریزی هدفمند، داوطلبین نیازمند بهره گیری از رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی سنوات پیشین می باشند. آیا می دانید رتبه و تراز قابل قبول برای پذیرش در رشته روانشناسی چند است؟ در این مقاله قصد داریم با توجه کارنامه پذیرفته شدگان سالهای گذشته بپردازیم.

رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی ۱۴۰۰

به دلیل نقش اساسی که انتخاب رشته در تعیین آینده هر فرد دارد، باید در مقطع زمانی انتخاب رشته، افراد بسیار حساس و دقیق عمل نمایند . هر فرد شرکت کننده در آزمون کنکور برای تصمیم گیری درست نیازمند اطلاعات معتبر است. یکی از منابع اطلاعاتی صحیح که در دسترس داوطلبان قرار دارد، رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی سال های قبل می باشد. برای مشاهده راهنما انتخاب رشته انسانی کلیک کنید.

داوطلبین با استفاده از این آمار و ارقام و همچنین درصدهای اکتسابی خود، قادر خواهند بود رتبه خود را در کنکور سراسری تخمین بزنند. البته این شیوه تنها برای ایجاد یک دید روشن برای داوزلب استفاده می شود و نتایج آن صد در صد نخواهد بود.

گرایش های رشته روانشناسی

  • روانشناسی کودکان استثنایی
  • روانشناسی بالینی
  • زیست روانشناسی
  • روانشناسی رشد
  • روانشناسی قانونی
  • روانشناسی مدرسه
  • روانشناسی صنعتی-سازمانی
  • روانشناسی اجتماعی
  • روانشناسی در ایران
برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه قبولی کنکور 👉

رتبه پذیرفته شدگان رواشناسی به تفکیک سهمیه مناطق

همانطور که ذکر شد پذیرفته شدگان در رشته روانشناسی از هر سه گروه آزمایشی می توانند باشند، در جدول زیر رتبه پذیرفته شدگان رواشناسی گروه آزمایشی علوم انسانی آورده شده است.

دانشگاه چارک پایین رتبه منطقه1 چارک پایین رتبه منطقه2 چارک پایین دتبه منطقه3
دانشگاه تهران 94 128 100
دانشگاه شهید بهشتی 72 221 80
دانشگاه شیراز 159 881 71
دانشگاه علامه طباطبایی 79 276 106
دانشگاه اصفهان 471 508 736
دانشگاه فردوسی مشهد 229 222 217

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

مشاوره انتخاب رشته انسانی

رشته روانشناسی در دسته علوم زیستی قرار می گیرد. کارشناسان این رشته به مطالعه رفتار عینی و قابل مشاهده مراجعین پرداخته و همچنین سعی در کشف رفتارهای ذهنی افراد که قابل مشاهده نمی باشد، می نمایند. همه ساله رشته روانشناسی جزء رشته های پر مخاطب کنکور می باشد.

داوطلبانی که به دنبال اطلاعات دقیق تر و کامل تری از کارنامه و رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی هستند می توانند با تیم مشاوره ،برنامه ریزی و انتخاب رشته مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل از طریق شماره تلفن 02191005066 تماس حاصل نمایند.

برای دریافت مشاوره در زمینه رتبه پذیرفته شدگان روانشناسی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره