دکتریانتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه آزاد

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400 | زمان و نحوه دریافت جواب آزمون دکترا ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

هرسال داوطلبان بسیاری در آزمون دکتری ثبت نام می‌کنند اما در میان این داوطلبان نیز هستند افرادی که با انگیزه قبولی در کدرشته محلی از دانشگاه آزاد پا به عرصه رقابت می‌گذارند. پس از یک بازه زمانی کوتاه از برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری یعنی مصاحبه تخصصی، نتایج نهایی این آزمون به صورت یکپارچه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده و دراختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. در ادامه این مطالب به ارائه اطلاعاتی پیرامون زمان اعلام و نحوه دریافت نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400

مسئول برگزاری آزمون دکتری، سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد که هرسال اقدام به برگزاری این آزمون می‌نماید. داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد بایستی برای ورود به مقطع دکتری در این آزمون ثبت نام کنند. مراحل این آزمون تا زمان اعلام نتایج اولیه به صورت مشترک می‌باشد. اما مسیر انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد از مسیر دانشگاه های سراسری جدا شده و از طریق سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” انجام می‌شود.

تا سال 1398 نتایج نهایی دانشگاه سراسری و آزاد هم به صورت مستقل از هم اعلام می‌شد، اما از سال گذشته نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری به صورت یکپارچه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” منتشر می‌شود.

داوطلبان که طبق نتایج نهایی آزمون دکتری در کد رشته محلی از دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشند، بایستی برای تکمیل مراحل ثبت نام به دانشگاه آزاد محل قبولی خود مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400

برگزاری آزمون دکتری در سال 99 چندین بار به تعویق افتاد، به طوری که نتایج نهایی این آزمون در روز سه شنبه ششم آبان ماه به صورت یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، منتشر شد.

با توجه به  نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در کدرشته محلی از دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشند، بایستی برای تکمیل مراحل ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند.

داوطلبانی هم که در آزمون دکتری 1400 ثبت نام کرده اند، درنظر داشته باشند که دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد نیز طی اوایل شهریورماه سال 1400 امکان پذیر خواهد بود و داوطلبان در این بازه زمانی از وضعیت قبولی خود مطلع خواهند شد.

نحوه دریافت نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که طبق فرم انتخاب رشته شان، در یک یا چندین کدرشته از محل‌های انتخابی در دانشگاه آزاد دعوت به مصاحبه شوند، می‌توانند برای دریافت نتایج نهایی خود که آیا در کدرشته محلی موفق به کسب قبولی شده اند یا خیر طبق مراحل زیر پیش بروند و نتایج نهایی خود را دریافت کنند.

لازم است اشاره کنیم که نتایج نهایی آزمون دکتری 99 چند ماه پیش اعلام شده است. نتایج نهایی آزمون دکتری 1400 نیز در شهریور 1400 اعلام خواهد شد، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 1400 این مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد و راهنمای تصویری را قرار خواهیم داد.

  • مرحله اول: نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه از سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود؛ بنابراین شرکت کنندگان در مصاحبه تخصصی آزمون دکتری دانشگاه آزاد بایستی برای دریافت نتایج نهایی خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.
  • مرحله دوم: پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش باید بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” از منوی رنگی سمت راست سایت کلیک نمایند.

دکتری-تخصصی

  • مرحله سوم: چنانچه در زمان دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری 1400 باشیم لینک ” نتایج نهایی آزمون دوره دکتری سال 1400 ” فعال خواهد بود که بایستی بر روی آن کلیک نمایند.
  • مرحله چهارم: در این مرحله، صفحه جدیدی شامل سه کادر برای داوطلب نمایش داده می‌شود. در کادر اول نیاز به شماره داوطلبی و شماره شناسنامه، در کادر دوم نیاز به  شماره پرونده و شماره شناسنامه و در کادر سوم نیاز به شماره پرونده و شماره داوطلبی می‌باشد. داوطلبان باید یکی از این سه کادر را انتخاب کنند و پس از تکمیل آن، عبارت امنیتی را وارد و نتایج نهایی خود را رویت کنند.

نکات

  • نکته اول: پس از اعلام نتایج نهایی، برای داوطلبان کارنامه ای با عنوان کارنامه نهایی منتشر خواهد شد.
  • نکته دوم: اگر داوطلبی طبق نتایج نهایی آزمون دکتری در کد رشته محلی از دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشد اما در موعد مقرر نسبت به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام در دانشگاه محل قبولی و یا مراجعه حضوری برای ثبت نام اقدام نکند، به منزله انصراف او از تحصیل در این دانشگاه خواهد بود.
  • نکته سوم: چنانچه داوطلبی در کدرشته محلی از دانشگاه آزاد پذیرفته شده باشد اما اقدام به ثبت نام در این دانشگاه نکند و در واقع انصراف دهد، از شرکت در آزمون دکتری سال آینده محروم نخواهد بود.
  • نکته چهارم: دانشگاه های آزاد در مقطع دکتری دارای شهریه های نسبتا بالایی هستند، بهتر است داوطلبان پیش از ثبت نام از شهریه کد رشته محل قبولی خود اطلاع داشته باشند و  پس از بررسی های لازم و نسبت به توان مالی خود، اقدامات لازم را انجام دهند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره