کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان

کانال تلگرام تحصیلی     

معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان یکی از مراحل مهم در مصاحبه این دانشگاه است. داوطلبان باید از سلامت جسمی و روانی کافی برای انجام وظیفه معلمی برخوردار باشند و به همین دلیل در هنگام پذیرش داوطلبان معاینات پزشکی به طور دقیق انجام می شود. داوطلبانی که در این مرحله رد شوند، به طور کامل از فرایند گزینش دانشگاه فرهنگیان کنار گذاشته خواهند شد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان در این مطلب به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاع بیشتر می توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان

پذیرش دانشگاه فرهنگیان در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه انجام می شود. معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان بخشی از روند در زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است و افراد باید از نظر سلامت جسمانی و روانی توانایی لازم برای پذیرش در این دانشگاه را داشته باشند. این موارد در حین معاینات پزشکی مشخص می شود. 

در سایر مراحل پذیرش دانشگاه فرهنگیان، در صورت حذف شدن از روند پذیرش می توان در تکمیل ظرفیت مجددا برای پذیرش اقدام کرد. اما چنانچه داوطلبی در مرحله معاینات پزشکی رد شود، به طور کامل از گزینش کنار گذاشته می شود و صلاحیت تحصیل در این دانشگاه را نخواهد داشت. مهم ترین موارد در معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان به شرح موارد زیر می باشد. 

 

موارد معاینه

👈 نداشتن مشکل در تکلم مثل لکنت زبان

‌👈 نداشتن مشکلات بینایی مثل دید کمتر از 10/10 پس از اصلاح با عینک، نبود دید کمتر از 10+16/10 بعد اصلاح با عینک، انواع نقص های بینایی در هر یک از چشم ها، دروبینی، نیستاگموس، کوررنگی و نابینایی شدید و غیر قابل درمان

👈 توانایی شنوایی بیشتر از 40 دسی بل و قدرت تشخیص صداهای آرام از فاصله 6 متری

‌👈 قد و وزن مناسب با توجه به دستورالعمل های اداره آموزش و پرورش در هر استان

👈 نداشتن مشکلات مادرزادی

‌‌👈 نبود مشکلات جسمانی به دلیلی سوختگی یا سایر آسیب ها و مشکل در ظاهر 

‌👈 نداشتن مشکلات جسمانی شدید و غیرقابل درمان مثل بیماری های قلبی، کم خونی شدید مقاوم به درمان و تالاسمی ماژور، دیابت، آسم، سیروز کبدی، نارسایی کلیه و غیره

معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان

 

مراحل معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان

به طور کلی برای معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان نمی توان مراحل کاملا دقیق و مشخصی را تعیین کرد چراکه هر پزشک در هر استان ممکن است به صورت متفاوتی معاینات را انجام دهد. اما در اکثر مواقع معاینات پزشکی طبق مراحل زیر انجام می شود. 

✅ شنوایی سنجی

‌✅ بینایی سنجی

✅ فشار خوان

‌✅ گروه خونی

✅ اندازه گیری قد و وزن

‌✅ بررسی پوست و مو

✅ بررسی اعصاب و روان

‌✅ معاینه جراحی های عمومی و غیره

 

فرم معاینه پزشکی فرهنگیان

تمامی داوطلبانی که برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده اند، باید در معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. معاینات پزشکی در بخش صلاحیت عمومی قرار می گیرد و داوطلبان برای انجام آن باید فرم های معاینه پزشکی را تکمیل کنند. 

این فرم جز مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه فرهنگیان می باشد که قسمتی از آن توسط داوطلب و قسمت های دیگری نیز توسط پزشک تکمیل خواهد شد. مواردی همچون سابقه بیماری، فرم خود اظهاری و آمادگی برای انجام آزمایش سلامت تریبت معلم جز فرم هایی هستند که باید توسط شخص داوطلب کامل گردد.

 

تجربیات داوطلبان از معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان

بسیاری از داوطلبانی که قصد شرکت در مصاحبه فرهنگیان را دارند، نسبت به معاینات پزشکی نگرانی زیادی دارند و بسیار مضطرب می شوند. این در حالیست که با اطلاع از تجربیات سایر داوطلبان از معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان می توان تا حد زیادی این استرس و اضطراب را کاهش داد. 

تجربیات داوطلبان در سال های گذشته نشان داده است که روند معاینه در تمامی استان ها متفاوت است اما به طور کلی همگی اظهار داشته اند که معاینات بسیار ساده و راحت بوده و بخش هایی همچون معاینه پوست و مو نیز انجام نمی شود.

انجام بینایی سنجی، شنوایی سنجی، اندازه گیری قد و وزن و معاینه دندان ها جز مواردی است که تقریبا در تمامی استان ها انجام می شود. در صورتی که در مورد مصاحبه فرهنگیان سوالی برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو مشورت نمایید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

مشاوره دانشگاه فرهنگیان

پذیرفته شدگان در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان برای مصاحبه دعوت خواهند شد. در جریان مصاحبه صلاحیت افراد برای تحصیل در این دانشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. معاینات پزشکی نیز در طول مصاحبه توسط پزشک معتمد انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که داوطلبان توانایی جسمانی و روانی کافی برای ورود به رشته معلمی و فعالیت در این حوزه را خواهند داشت. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان به چه صورت انجام می شود؟

    در متن مقاله به طور کامل در مورد معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان توضیح داده شده است. 

  2. ارائه فرم معاینه پزشکی الزامی است؟

    برای فرم های معاینه پزشکی جز مدارک مهم در مصاحبه فرهنگیان می باشند. 

  3. در چه صورتی داوطلبان در معاینه پزشکی فرهنگیان رد خواهند شد؟

    مواردی همچون بینایی و شنوایی بسیار ضعیف، بیماری های صعب العلاج و غیره منجر به رد شدن در معاینات پزشکی می گردد. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره