انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتریدکتری

ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲ در چه زمانی امکان پذیر است؟ پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان در صورت مجاز بودن در کارنامه اولیه و رتبه ای که کسب کرده اند می توانند در در محله انتخاب رشته شرکت کنند. سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبان فراهم آورده که در صورت تمایل کدرشته محل های انتخابی خود را حذف یا اضافه کننند و حتی ترتیب اولویت بندی کدرشته ها تغییر دهند. در ادامه این مقاله به بررسی زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری 1402 خواهیم پرداخت.

 

ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲

داوطلبان آزمون دکتری پس از برگزاری آزمون و انتشار کارنامه اولیه این آزمون می توانند در مرحله انتخاب رشته شرکت کنند. داوطلبان می توانند در یکی از دوره های روزانه، شبانه، پیام نور و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد در صورت مجاز بودن انتخاب رشته کرده و کدرشته محل های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند. 

هر ساله تعدادی از داوطلبان پس از تکمیل فرم انتخاب رشته، درصدد ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲ می باشند و تمایل دارند یک کدرشته محل اضافه یا حذف کرده یا تغییراتی را در ترتیب بندی فرم فرم خود اعمال نمایند، می توانند در زمان ویرایش تغییرات مورد نیاز خود را اعمال نمایند.

 

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری 1402

زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری همزمان با مهلت انتخاب رشته می باشد. داوطلبان در بازه زمانی انتخاب رشته با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند فرم انتخاب رشته خود را در صورت تمایل ویرایش نمایند. در سال گذشته داوطلبان از 25 تا 30 فروردین ماه مجاز بودند با مراجعه به سایت سازمان سنجش فرم مربوطه را ویرایش نمایند. 

تاکنون زمان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲ اعلام نشده است. به محض اعلام زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

انتخاب رشته یکی از مهمترین مراحل آزمون دکتری می باشد و داوطلبان باید با آگاهی کامل این فرآیند را انجام دهند.در مقاله زیر به بررسی نکات کلیدی و مراحل انتخاب رشته آزمون دکتری پرداخته ایم. لذا پیشنهاد می کنیم حتما پیش از انتخاب رشته مقاله راهنما زیر با دقت مطالعه نمایید.

 

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲

ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری فقط از سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org فقط امکان پذیر می باشد. همه داوطلبان در بازه زمانی تعیین شده باید به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری مراجعه کرده و در صورت نیاز ویرایش انتخاب رشته دکتری خود را انجام دهند. در ادامه به شرح کلی مراحل ویرایش و سپس راهنما تصویری این مراحل برای شما متقاضیان گرامی شرح داده ایم. 

مراحل ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲:

✅مراجعه به سایت سنجش

✅انتخاب لینک فعال ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) phd سال ۱۴۰۲ ” 

✅ورود به سایت با استفاده از شماره پرونده و کدرهگیری انتخاب رشته

✅ویرایش فرم انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲ (حذف و اضافه کردن کدرشته محل جدید یا تغییر در اولویت بندی کدرشته محل ها)

✅تایید اطلاعات و پرینت جدید فایل انتخاب رشته

 

راهنما تصویری

در این بخش راهنما تصویری مراحل ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری را شرح می دهیم.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید. از طریق منوی پایین بر روی ” دکترای تخصصی ” کلیک کنید.

ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری

2️⃣ از طریق منوی سمت راست بر روی گزینه ” انتخاب رشته ” کلیک کنید.

ویرایش فرم انتخاب رشته دکتری

3️⃣ در صورتی که در بازه زمانی تعیین شده به سایت مراجعه کنید، گزینه ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) phd سال ۱۴۰۲ ” را مشاهده خواهید کرد. بر روی گزنه مورد نظر کلیک کنید.

ویرایش انتخاب رشته دکتری

4️⃣ در این مرحله ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری بر روی گزینه ” ویرایش انتخاب رشته ” در منوی بالا سمت راست کلیک کنید. 

5️⃣ حال با استفاده از شماره پرونده و کدرهگیری انتخاب رشته خود وارد شوید. 

6️⃣ در این مرحله فرم انتخاب رشته آزمون دکتری و کدرشته محل های انتخابی برای شما نمایش داده خواهد شد. در صورت تمایل می توانید ترتیب اولیت بندی خود را تغییر دهید و حتی می توانید کدرشته محل جدید اضافه کرده و یا حذف کنید. 

7️⃣ در نهایت بر روی تایید کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده برای شما ثبت شده و اعمال شود.

8️⃣ در این مرحله رسید انتخاب رشته خود با ویرایش کدرشته محل های جدید را باید دریافت کنید. این رسید به منزله موفقیت آمیز بودن ویرایش انتخاب رشته دکتری می باشد. رسید را ذخیره کنید و در صورت تمایل از آن پرینت بگیرید.

 

تعداد دفعات مجاز ویرایش فرم انتخاب رشته دکتری

سازمان سنجش برای تعداد دفعات ویرایش فرم انتخاب‌رشته یک سقف تعیین کرده است. چنانچه داوطلبی بیش از حد مجاز فرم انتخاب‌رشته را ویرایش نمایند سیستم قفل خواهد شد و دیگر امکان ویرایش را نخواهد داشت. بسیاری از داوطلبان بدون توجه با نا آگاهی به محدود بودن تعداد دفعات مجاز برای ویرایش فرم خود مکررا به تغییر این فرم اقدام می کنند. 

تعداد دفعات مجاز ویرایش فرم انتخاب رشته دکتری حداکثر 5 مرتبه می باشد.

لذا توصیه اکید می کنیم فقط در صورت نیاز و مطمئن بودن از تغییرات اعمالی فرم انتخاب‌رشته را ویرایش کنید. در سال گذشته تعداد دفعات مجاز ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ۵ مرتبه بود و داوطلبان پس از این تعداد ویرایش اجازه تغییر را نداشته و تغییراتی اعمال نمی شد.

 

مراحل پس از انتخاب رشته

همانگونه که میدانید پذیرش در مقطع دکتری به صورت نمیه متمرکز می باشد. پس از اتمام مهلت انتخاب رشته نتایج در بازه زمانی یک ماهه منتشر می شود. نتایج انتخاب رشته در قالب کارنامه ای منتشر خواهد شد و داوطلبان که دارای رتبه مناسب بوده اند به مرحله مصاحبه دکتری دعوت خواهند شد.

داوطلبان در زمان مقرری که از سوی دانشگاه دعوت شده اعلام می شود باید به صورت حضوری مراجعه کرده و در جلسه مصاحبه حضور یابند. توجه داشته باشید در صورتی در رشته و دانشگاه مورد نظر قبول خواهید شد که در مصاحبه آزمون دکتری نیز امتیاز لازم را کسب کنید. پس دعوت به مصاحبه به منزله قبولی در مقطع دکتری نمی باشد.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

مشاوره ویرایش انتخاب رشته دکتری 1402

بسیاری از داوطلبان دوره دکتری به دلیل داشتن تجربی قبلی از مرحله انتخاب رشته در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد توجه کافی به آن ندارند. به این دلیل بسیاری از داوطلبان دچار اشتباه در انتخاب رشته خود می شوند. لذا توصیه می کنیم حتما از مشاورین و متخصصین در این حوزه مشاوره بگیرید. 

چنانچه پیرامون ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری ابهاماتی برایتان وجود داشت، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل راهنمایی های لازم را از مشاوران تحصیلی این مجموعه دریافت کنید تا بتوانید انتخاب‌‌رشته صحیحی داشته باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ در چه بازه زمانی می باشد؟

داوطلبان در مهلت انتخاب رشته که معمولا در فروردین ماه می باشد می توانند فرم خود را ویرایش نمایند.

ویرایش فرم انتخاب رشته آزمون دکتری از چه سایتی امکان پذیر می باشد؟

داوطلبان از طریق سایت سنجش می توانند فرم خود را ویرایش کنند. در متن مقاله نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری را شرح داده ایم.

آیا تعداد دفعات ویرایش فرم محددی می باشد؟

بله، داوطلبان مجاز می باشند حداکثر پنج بار فرم انتخاب رشته ویرایش نمایند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره