کنکور سراسریانتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 99

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۹۹ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه تجربی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. علاقه مندان به تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی حتما باید در کنکور تجربی شرکت کنند و رتبه مناسبی نیز به دست آورند تا شانس پذیرش داشته باشند. با توجه به اینکه اطلاع از رتبه قبولی رشته‌ها در انجام انتخاب رشته دقیق‌تر موثر است، در ادامه این مطلب به بررسی آخرین رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 99 در دانشگاه های سراسری و آزاد می‌پردازیم. 

آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۹۹

دانشگاه روزانه علاوه بر ارائه رشته های پیراپزشکی همچون رشته پرستاری، مامایی، اتاق عمل، هوشبری و … رشته علوم آزمایشگاهی را نیز ارائه می‌دهد و بیشتر داوطلبان نیز به دلیل تحصیل رایگان دانشگاه روزانه، این دانشگاه را در انتخاب های اول فرم انتخاب رشته خود قرار می‌دهند. از همین رو در ادامه آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور ۹۹ را گرد آوری کرده ایم. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

در دانشگاه روزانه داوطلبان با توجه به رتبه در سهمیه ای که کسب کرده اند پذیرش می‌شوند یعنی دانشگاه روزانه برخلاف دانشگاه آزاد که با توجه به رتبه کشوری دانشجو پذیرش می‌کند، سهمیه های مناطق و ایثارگری را ملاک ارزیابی داوطلبان قرار داده است.

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی مشهد 2198
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2524
دانشگاه علوم پزشکی کرمان 2459

منطقه یک | رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 8528
دانشگاه علوم پزشکی بم 10612
دانشگاه لرستان – خرم آباد 11389

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی ایران 3920
دانشگاه علوم پزشکی بم 12512

منطقه سه | رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی ایران 2564
دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس 6098
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 7078
دانشگاه ایلام 7415

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد همچون دانشگاه روزانه رشته علوم آزمایشگاهی را ارائه می‌دهد و همانطورکه پیش تر نیز اشاره شد، ملاک سنجش و ارزیابی داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، رتبه‌ی کشوری و تراز اکتسابی آنهاست. بنابراین شما برای بررسی رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد در رشته علوم آزمایشگاهی در کنکور 99 باید رتبه کشوری و تراز آنها را بررسی کنید.

دانشگاه محل قبولی تراز قبولی رتبه سهمیه رتبه کشوری
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 8570 6995 21867
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 8388 7514 28489
دانشگاه آزاد واحد مشهد 7817 16068 36900
دانشگاه آزاد واحد تبریز 7585 18589 64695
دانشگاه آزاد واحد ساری 7376 24315 56428

مشاوره انتخاب رشته تجربی

در این مطلب رتبه قبولی رشته علوم ازمایشگاهی را در دانشگاه روزانه و آزاد مشاهده کردید و لازم است بدانید که دانشگاه شبانه نه تنها در رشته علوم ازمایشگاهی بلکه در تمام رشته های پیراپزشکی و پزشکی ظرفیت پذیرش ندارد به همین دلیل در این مطلب رتبه قبولی این دانشگاه را قرار ندادیم. 

برای انتخاب رشته کنکور تجربی باید اطلاعات بسیار زیادی داشته باشید تا فرم انتخاب رشته را به گونه ای تنظیم کنید که بیشترین شانس قبولی را داشته باشید. با توجه به اینکه شما نیز مثل خیلی از داوطلبان کنکوری برای اولین بار است فضای کنکور و انتخاب رشته را تجربه می‌کنید، طبیعی است که اطلاعات زیادی راجب انتخاب رشته کردن نداشته باشید. آگاهی از شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف، ظرفیت رشته ها، آشنایی با دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، ظرفیت خودگردان و تفاوتی که با یکدیگر دارند و …. از مواردی هستند که باید برای انتخاب رشته در نظر داشته باشید.

اگر شما نیز مثل داوطلبان کنکوری به دنبال مشاوره انتخاب رشته هستید که شما را در امر انتخاب رشته یاری کند، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تخصصی دانتل آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند. با راه اندازی بخش مشاوره تلفنی این مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ، این امکان برای داوطلبان عزیز فراهم شده است که به راحتی و بدون محدودیت از هر جای کشور به برترین مشاوران دسترسی داشته باشند و با خیالی راحت انتخاب رشته خود را به آنها بسپارند. 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی کنکور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کدام دانشگاه‌ها رشته علوم آزمایشگاهی را ارائه می دهند؟

رشته علوم ازمایشگاهی در دانشگاه‌های روزانه، آزاد و پردیس خودگردان ارائه می شود.

آخرین رتبه قبولی رشته علوم ازمایشگاهی در دانشگاه روزانه چقدر است؟

رتبه های قبولی در سهمیه های مختلف در این مقاله بررسی شده است.

برای انتخاب رشته کنکور تجربی رتبه در سهمیه مهم است یا رتبه کشوری؟

دانشگاه های سراسری با توجه به رتبه در سهمیه و دانشگاه آزاد با رتبه کشوری دانشجو می پذیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره