سایر موضوعات

شرایط دریافت امریه آستان قدس رضوی

کانال تلگرام تحصیلی     

امریه آستان قدس رضوی یکی از امریه‌های خدمت سربازی است که داوطلبان واجد شرایط می‌توانند برای ثبت‌نام در آن اقدام کنند. داوطلبان برای ثبت‌نام باید در بازه زمانی تعیین شده به سایت مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات و مدارک خود را بارگزاری نمایند. با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش این امریه، شرایط ویژه‌ای برای ثبت‌نام در نظر گرفته شده است که داوطلبان باید به طور کامل از آن آگاه باشند. در این مقاله به بررسی کامل امریه استان قدس رضوی پرداخته‌ایم. برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

امریه آستان قدس رضوی ‍

مشمولان خدمت نظام وظیفه می توانند با پیگیری امریه های مختلف، از شرایط پذیرش امریه سربازی مطلع شوند و در زمان تعیین شده اقدامات لازم را انجام دهند. یکی از امریه هایی که مشمولان امکان ثبت نام در آن را دارند، امریه آستان قدس رضوی است. 

بر اساس این امریه فارغ التحصیلان از دانشگاه های برتر و همچنین حوزه علمیه در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند در رشته های مختلف خدمت وظیفه خود را انجام دهند. داوطلبانی که قصد خدمت در آستان قدس رضوی را دارند، باید ضمن اطلاع کامل از شرایط و نحوه ثبت نام، در بازه زمانی تعیین شده اقدامات لازم برای نام نویسی را انجام دهند. 

توجه داشته باشید که پذیرش سرباز امریه بسیار محدود است و به همین دلیل پذیرش در آستان قدس رضوی بر اساس امتیاز داوطلبان از مقطع تحصیلی، دانشگاه، معدل، وضعیت تاهل و غیره مورد بررسی قرار می‌گیرد. داوطلبان با امتیاز بالا در اولویت بالاتری نسبت به سایر داوطلبان قرار خواهند گرفت. 

 

زمان ثبت نام امریه آستان قدس رضوی ۱۴۰۲

تعداد فارغ التحصیلان در مقاطع بالای تحصیلی رو به افزایش است و سازمان نظام وظیفه قصد بکارگیری این دانش و مهارت در ارگان ها و نهادهای دولتی را دارد. آستان قدس رضوی نیز یکی از نهادهایی است که در هر سال نیروهای مورد نیاز خود را از فارغ التحصیلان برتر انتخاب کرده و می‌پذیرد. 

داوطلبان برای ثبت نام امریه آستان قدس رضوی باید در زمان تعیین شده نسبت به نام نویسی اقدام نمایند. طبق اطلاعیه های منتشر شده، زمان ثبت نام امریه آستان قدس‌رضوی از ۱ شهریور تا ۱۰ شهریور می‌باشد و داوطلبان در این مدت باید به سایت ثبت نام مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. بر اساس اطلاعیه ها تاریخ اعزام داوطبان امریه آستان قدس رضوی ۱ دی ماه می‌باشد. 

 

شرایط دریافت امریه آستان قدس رضوی

آستان قدس رضوی یک نهاد شبه دولتی است که در شهر مشهد و در جوار بارگاه امام رضا (ع) قرار گرفته است. با توجه به به ارادت مردم به حرم مطهر اما رضا و افزایش تقاضا برای ثبت نام در امریه آستان قدس رضوی، شرایط خاصی برای پذیرش داوطلبان در نظر گرفته شده است.

شرایط ثبت نام امریه آستان قدس‌رضوی نسبت به دیگر ارگان ها متفاوت است. داوطلبان باید به طور کامل از شرایط ثبت نام و پذیرش اطلاع داشته باشند تا در زمان ثبت نام با آگاهی کامل نام نویسی خود را انجام دهند. شرایط ثبت نام امریه استان قدس رضوی به شرح زیر است. 

✅داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری (در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه های برتر و با معدل الف، امتیاز داوطلب بیشتر خواهد شد.)

✅عدم آشنایی و وابستگی درجه یک با کارکنان و مسئولان آستان قدس رضوی

✅عدم سابقه خدمت درنیروهای مسلح و نداشتن غیبت در خدمت سربازی

✅افراد متاهل و دارای فرزند، کسر خدمت دریافت خواهند کرد. 

✅عدم ثبت درخواست امریه در دیگر سازمان ها در زمان ثبت نام امریه آستان قدس رضوی

✅متقاضیان بومی در اولویت بالاتری برای پذیرش هستند اما در صورت پذیرش افراد غیر بومی، فرد باید هزینه های زندگی در طول مدت سربازی را پرداخت نمایند. 

✅داوطلبان باید یکی از شرایط تاهل، خانواده ایثارگران و یا فرزندن رزمنده با حداقل ۶ ماه سابقه خدمت، عضویت در بسیج و سابقه خدمت برای حداقل ۶ ماه، ایتام و تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی را داشته باشند. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام امریه آستان قدس رضوی

داوطلبان برای ثبت نام در امریه آستان قدس‌رضوی باید مدارکی را داشته باشند. ارائه مدرک تحصیلی ارشد و یا دکتری برای تمامی داوطلبان الزامی است. مدارک هویتی و ارائه تسویه حساب با دانشگاه فارغ التحصیلی از دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام هستند. علاوه بر این موارد داوطلبان باید با توجه به شرایط خود حداقل یکی از مدارک زیر را تحویل دهند. 

✅ارائه شناسنامه، سند ازدواج و کارت ملی زن و شوهر برای داوطلبان متاهل

✅گواهی تحت پوشش بهزیستی و یا کمیته امداد با کد و شماره مددجو برای داوطلبان واجد شرایط 

✅ارائه مدرک مبنی بر فوت پدر برای داوطلبان واجد شرایط ایتام

نکته: در ابتدا ثبت نام به صورت اینترنتی است و باید مدارک خود را اسکن کرده و در سامانه بارگزاری کنید. در مراحل بعدی نیز باید چهار سری کپی از مدارک داشته باشید. 

 

معدل مدرک تحصیلی برای ثبت نام امریه آستان قدس رضوی

حداقل معدل مدرک تحصیلی برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف به شرح زیر می‌باشد.

رشته دانشگاه معدل کارشناسی معدل کارشناسی ارشد
رشته های مهندسی دانشگاه دولتی و آزاد مرکز استان

15

14.5
سایر رشته ها دانشگاه دولتی و آزاد مراکز استان ها 15.5 15
رشته های مهندسی دانشگاه های غیر دولتی، پیام نور و آزاد مراکز استان ها 15 14.5
سایر رشته ها دانشگاه های غیر دولتی، پیام نور و آزاد مراکز استان ها 15.5 15
رشته های مهندسی دانشگاه های غیر دولتی، پیام نور و آزاد شهرستان ها 15.5 15
سایر رشته ها دانشگاه های غیر دولتی، پیام نور و آزاد شهرستان ها 16 15.5

 

سایت ثبت نام امریه آستان قدس رضوی

داوطلبان برای ثبت نام امریه آستان قدس رضوی باید در زمان تعیین شده به صورت اینترنتی اقدام کرده و به سامانه Khedmat.Razavi.ir مراجعه نمایند. داوطلبان واجد شرایط باید وارد سایت شده و مدارک خود را در سامانه بارگزاری کنند. در هنگام ثبت نام اینترنتی توجه داشته باشید که حتما اطلاعات خود را با دقت وارد کنید تا با مشکلی در نام نویسی و پذیرش مواجه نشوید. 

همانطور که گفته شد زمان ثبت نام از ۱ تا ۱۰ شهریور می‌باشد. در حال حاضر لینک ثبت نام در سامانه فعال نیست. برای ثبت نام باید در بازه زمانی تعیین شده وارد سایت شده و نام نویسی خود را انجام دهید. 

 

نحوه ثبت نام امریه آستان قدس رضوی

همانطور که گفته شد ثبت نام امریه آستان قدس‌رضوی به صورت اینترنتی انجام می‌شود. لینک ثبت نام در ۱ شهریور فعال شده و داوطلبان تا ۱۰ شهریور برای ثبت نام مهلت دارند. توجه داشته باشید که ثبت نام در سایر ارگان ها و نهادها برای داوطلبان امریه آستان قدس رضوی امکان پذیر نیست و در این صورت دیگر شرایط ثبت نام در این امریه را نخواهند داشت. داوطلبان امریه آستان قدس رضوی برای ثبت نام باید طبق مراحل زیر عمل کنند. 

1️⃣با جستجو آدرس Khedmat.Razavi.ir در مرورگر خود وارد سایت ثبت نام شوید. 

2️⃣بر روی گزینه ثبت نام با شرایط مورد نظر خود کلیک کنید. 

امریه آستان قدس رضوی

3️⃣شرایط و ضوابط را مطالعه کرده و در انتهای صفحه تیک گزینه واجد شرایط را فعال کنید و گزینه مرحله بعد را انتخاب نمایید. 

امریه آستان قدس رضوی

4️⃣مرحل ثبت نام را که شامل اعتبار سنجی، اطلاعات شخصی، شرایط امریه، ارسال مدارک و بازبینی نهایی می‌شود را طی کرده و ثبت نام خود را انجام دهید.

توجه: لینک ثبت نام هنوز فعال نشده است و به همین دلیل امکان توضیح راهنمای تصویری مراحل فوق وجود ندارد. به محض فعال شدن لینک ثبت نام این مطلب بروزرسانی خواهد شد. 

 

رشته های مورد نیاز امریه آستان قدس رضوی

امریه آستان قدس رضوی به برخی رشته های خاص نیاز دارد و در نتیجه داوطلبان فارغ التحصیل در این رشته ها را پذیرش می‌کند. رشته های مورد نیاز امریه آستان قدس رضوی به شرح زیر هستند. 

🔵مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی (محل خدمت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات)

🔵مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (محل خدمت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات)

🔵رشته مهندسی صنایع و سیستم در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت شرکت سامان داروی هشتم)

🔵مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت بیمارستان رضوی)

🔵مهندسی صنایع برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها (محل خدمت فتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی)

🔵برق الکترونیک در مقطع کارشناسی (محل خدمت مدیریت روستایی آستان قدس رضوی)

🔵علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی (محل خدمت دفتر مدیریت مرکز امور خادمین)

🔵علوم صنایع در مقطع کارشناسی (محل خدمت دفتر مدیریت مرکز امور خادمین)

🔵مکانیک تبدیل انرژی در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت موسسه فرهنگی قدس)

🔵روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت دفتر مدیریت مرکز جامع مشاوره)

🔵مترجمی زبان عربی در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت اداره زائرین غیر ایرانی)

🔵عمران سنجش از راه دور در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت معاونت علمی)

🔵علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت معاونت ارتباطات و رسانه یا مدیریت مرکز امور خادمین)

🔵الهیات و معارف اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت نمایندگی آستان قدس رضوی در بیرجند)

🔵علوم و صنایع غذایی گرایش کنترل کیفی و بهداشت در مقطع کارشناسی ارشد (محل خدمت ادراه مهمانسرا آستان)

🔵عمران در مقطع کارشناسی و بالاتر (محل خدمت موقوفات ملک)

🔵علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی و بالاتر  (محل خدمت موسسه درمانی دارالشفا)

 

مشاوره امریه آستان قدس‌رضوی

مشمولان خدمت سربازی می‌توانند برای ثبت نام امریه آستان قدس‌رضوی اقدام کنند. این امریه شرایط خاصی دارد که داوطلبان باید تمامی آن ها را دارا باشند. ثبت نام امریه آستان قدس رضوی از اول شهریور شروع شده و تا ۱۰ شهریور ادامه خواهد داشت. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه امریه آستان قدس رضوی برای تان وجود دارد و یا در فرایند ثبت نام با مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید با متخصصان این حوزه صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه امریه آستان قدس رضوی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. شرایط ثبت نام امریه آستان قدس رضوی چیست؟

    ثبت نام این امریه شرایط خاص و ویژه ای دارد که در طول مطلب به آن پرداخته شده است. 

  2. زمان ثبت نام امریه آستان قدس رضوی چه تاریخی می باشد؟

    زمان ثبت نام از ۱ شهریور شروع و تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ نیز ادامه خواهد داشت. 

  3. برای ثبت نام امریه آستان قدس‌رضوی چه باید کرد؟

    ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان باید به سامانه Khedmat.Razavi.ir مراجعه کنند. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره