کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 99

فیزیوتراپی یکی از زیر شاخه های پیراپزشکی در گروه آزمایشی علوم تجربی محسوب می شود. این رشته از نظر توجه داوطلبین کنکور سراسری، بعد از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قرار دارد. همه ساله داوطبین زیادی سعی در رقابت برای پذیرفته شدن  در این رشته را دارند. علاقه مندان به این رشته لازم است از رتبه و تراز قبولی پذیرفته شذگان سال های قبل رشته فیزیوتراپی مطلع شوند. آیا قبول شدن در رشته فیزیوتراپی با رتبه های پایین نیز امکان پذیر است؟

 

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 99

فیزیوتراپی شاخه ای از علم پزشکی و یکی از  رشته های توانبخشی می باشد.کارشناسان این رشته برای دستیابی به هدف جلوگیری از زمین‌ گیر شدن و ناتوان ماندن اقشار مختلف جامعه فعالیت می‌کنند.علی رقم دید برخی از افراد جامعه، پذیرفته شدن در این رشته نیازمند رتبه ی بالا در کنکور سراسری است. داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور و پذیرفته شدن در رشته فیزیوتراپی را دارند می بایست با اطلاعات کافی و دقیق به برنامه ریزی برای کنکور بپردازند.افراد برای انتخاب رشته صحیح نیازمند ملاکی  برای تخمین رتبه خود هستند. بهره گیری از اطلاعات رتبه وتراز پذیرفته شدگان سنوات گذشته می تواند در این خصوص بسیار راهگشا باشد.

همان طور که همگان می دانند  اتکا به درصدها و رتبه های قبولی سال گذشته نمی تواند معیار کامل و کافی برای تصمیم گیری باشد. ارقام و آمار سال گذشته تنها می تواند یک دید کلی برای داوطلبین ایجاد نماید. برای مشاهده انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

لازم است هر فرد داوطلب با توجه به توانمندی های خود اقدام به انتخاب رشته نماید. و برای انتخاب دقیق تر علاوه بر شناخت خصوصیات فرد داوطلب، نیازمند کسب اطلاع درباره ر شته مورد نظر هستیم. به همین علت ذیلا به معرفی رشته فیزیوتراپی می پردازیم.

 

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1024
علوم پزشکی اصفهان 1359
علوم پزشکی شیراز 1581
علوم پزشکی تبریز 1619
علوم پزشکی رشت 4982

 

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1438
علوم پزشکی شیراز 1612
علوم پزشکی تبریز 2968
علوم پزشکی مشهد 1869

 

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 835
علوم پزشکی شیراز 1418
علوم پزشکی تبریز 1339
علوم پزشکی اصفهان 1181

 

مشاوره انتخاب رشته فیزیوتراپی

ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته فیزیوتراپی بسیار کمتر از تقاضا برای این رشته است. ظرفیت پذیرش برای این رشته حتی از سه رشته برتر گروه آزمایشی علوم تجربی کمتر است اما پذیرفته شدن در این رشته از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی آسانتر است. در سال ۹۷ برای  داوطلبان گروه تجربی فقط ۴۳۹ نفر ظرفیت پذیرش فیزوتراپی وجود داشت. در ادامه رتبه داوطلبان مناطق 1، 2 و 3 در دانشگاه های پرطرفدار ارائه می شود تا برای برنامه ریزی صحیح داوطلبین مورد استفاده قرار گیرد. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

دریافت مشاوره قبولی در رشته فیزیوتراپی یکی از راهکارهای اصلی رسیدن به رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مورد نظر است. در حال حاضر مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل این زمینه را فراهم کرده‌اند که تمام راهنمایی‌های لازم در رابطه با برنامه‌ریزی برای مطالعه و نحوه انتخاب رشته جهت رسیدن به رشته فیزیوتراپی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته فیزیوتراپی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره