کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۹۹

رتبه قبولی مهندسی شیمی کنکور ۹۹ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. داوطلبان کنکور ریاضی و علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی مکانیک، پس از دریافت کارنامه اولیه خود برای انتخاب رشته، نیاز به اطلاع از رتبه های قبولی سال های گذشته دارند تا دید بهتری نسبت به قبولی با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده اند، پیدا کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم آخرین رتبه و تراز قبولی رشته مهندسی مکانیک 99 را در دانشگاه های سراسری و آزاد بررسی کنیم.

 

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۹۹ | روزانه

بسیاری از داوطلبان کنکور ریاضی، برای تخمین شانس قبول شدن خود، به دنبال رتبه‌های پذیرفته شده در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های سراسری در سال های گذشته هستند. خوشبختانه رشته مهندسی مکانیک از ظرفیت خوبی برخوردار است و در اکثر دانشگاه های دولتی، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور ارائه می شود. در این قسمت از مطلب قبولی‌های رشته مهندسی مکانیک را در سال گذشته آورده ایم چرا که با وجود تغییرات جزئی در دفترچه بازهم استناد بر قبولی‌های گذشته، منبع خوبی برای انتخاب رشته می باشد. برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
 دانشگاه صنعتی شريف 245
دانشگاه تهران 485
دانشگاه فردوسی مشهد 3968
دانشگاه شهيدچمران – اهواز 11545
دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) – قزوين 4397

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران – روزانه 337
دانشگاه صنعتی شريف – تهران – روزانه 121
دانشگاه علم و صنعت ايران – تهران – روزانه 689
دانشگاه صنعتی اميرکبير – تهران – روزانه 460
دانشگاه صنعتی خواجه نصيرالدين طوسی – تهران – روزانه 1118

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه تهران 164
دانشگاه صنعتی شريف 58
دانشگاه صنعتی خواجه نصيرالدين طوسی 524
دانشگاه شهيد چمران – اهواز 4997
دانشگاه بوعلی سينا – همدان 4130

 

رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۹۹ | دانشگاه آزاد

بسیاری از داوطلبان که رتبه نیاز برای قبولی در دانشگاه های دولتی را ندارند اولویت بعدیشان دانشگاه آزاد می باشد. هر ساله دانشگاه آزاد ظرفیت خوبی در رشته مهندسی مکانیک ارائه می دهد. جدول زیر تعدادی از قبولی های رشته مهندسی مکانیک را در دانشگاه آزاد نشان می دهد.

دانشگاه سهمیه رتبه در سهمیه رتبه کشوری
دانشگاه آزاد واحد تهران شمال سهمیه مناطق 24517 107619
دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب سهمیه مناطق 24150 57986
دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی سهمیه مناطق 11411 74222
دانشگاه آزاد واحد مشهد سهمیه مناطق  30245 129438
دانشگاه آزاد واحد تبریز سهمیه مناطق 52225 126488

 

مشواره انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱

بررسی آخرین رتبه‌های قبولی کنکور در گام اول برای تنظیم برنامه ریزی برای مطالعه انجام می‌گیرد. در این گام داوطلبان مطابق با رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی مکانیک نیاز دارند، برای مطالعه قبل از کنکور برنامه ریزی می‌کنند. در گام دوم نیز داوطلبان با توجه به آخرین رتبه‌های قبولی اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۱ می‌کنند. در این گام نیز این رتبه‌ها کمک می کنند تا یک انتخاب رشته رقیق و درست انجام گیرد تا داوطلب در رشته و در دانشگاه دلخواه خود قبول شود.

در مطلب بالا تلاش مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در جهت ارائه تعدادی از رتبه و تراز قبول شدن رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه های سراسری و آزاد در سهمیه های منطقه یک، دو، سه و ایثارگری، بوده است.با توجه به اهمیتی که بررسی آخرین رتبه‌های قبولی، بهتر است از این بررسی غافل نشد. یکی از راهکارهای استفاده از تاثیرات مثبت آخرین رتبه‌های قبولی مهندسی مکانیک، استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ است

برای اطلاع از رتبه قبولی در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مکانیک ۱۴۰۰

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس ۱۴۰۰

برای دریافت مشاوره در زمینه قبولی مکانیک می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره