کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. مهندسی پزشکی تلفیقی از مهندسی و پزشکی است که هدفش برطرف ساختن نیازهای پزشکی جهت ساخت و نگهداری ابزارهای جدید پزشکی که با هدف پیشگیری ، درمان و تشخیص بیماری های مختلف می باشد. بسیاری از داوطلبین متقاضی تحصیل در این رشته هستند. در این مقاله قصد داریم به آخرین رتبه پذیرفته شدگان رشته مهندسی پزشکی کنکور 1400 بپردازیم.

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰

بسیاری از افرادی که در کنکور گروه ریاضی شرکت می کنند علاقمند به ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی هستند. رشته مهندسی پزشکی از رشته های پرطرفدار گروه علوم ریاضی است. بسیاری از داوطلبان هر ساله به رقابت با یکدیگر می پردازند تا بتوانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. موفقیت در کنکور نیازمند برنامه ریزی دقیق و پشتکار و همت است و در صورتی که از نحوه مطالعه کنکوری و روش صحیح تست زدن مطلع باشیم مقادر خواهیم بود تا حدود زیادی در راه موفقیت گام برداریم. به طور کلی می توان گفت رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور در دانشگاه های دولتی تهران، کافی است به طور میانگین 50 درصد  دروس عمومی و 20 درصد دروس اختصاصی را کسب نماییم. برای اطلاع از رتبه قبولی کنکور ریاضی در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

بخوانید: راهنما جامع انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

معرفی رشته مهندسی پزشکی

لازم است قبل از انتخاب این رشته برای ادامه تحصیل اطلاعات کافی در رابطه با این رشته و همچنین رتبه لازم برای قبولی مهندسی پزشکی کنکور را کسب نماییم. نام این رشته بسیار زیبا انتخاب شده است چرا که این رشته ترکیبی درست از هر دو رشته ی ریاضی و تجربی است و به دنبال ایجاد یک رابطه بین دانش پزشکی و علوم مهندسی می باشد.

مهندسی پزشکی به منظور هدایت و همراهی پزشکان در تشخیص و درمان صحیح بیماری شکل گرفته است. این رشته تنوع و دقت را در تشخیص بیماری های گوناگون افزایش داده است به گونه ای که تشخیص بدون استفاده از دستگاه های موجود امکان پذیر نخواهد بود.

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی در سهمیه مناطق مختلف به صورت زیر می باشد.

دانشگاه منطقه 1 منطقه 2 منطقه 3
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 1058 2618 606
دانشگاه اصفهان 5138 3584 2792
دانشگاه شهید بهشتی 1170 1057 906
دانشگاه قزوین 33491 25559 3047
دانشگاه همدان 9232 8443 3329
دانشگاه صنعتی همدان 8124 9074 3520
دانشگاه صنعتی سهند – تبريز 7095 7245 3561
دانشگاه صنعتي شاهرود​ 9152 8679 3924

گرایش های رشته مهندسی پزشکی

نکته قابل توجه اینکه رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی بدون گرایش است و بعد از گذراندن چند ترم می توانید براساس علاقه و امتیازات بدست آمده ، یکی از گرایش های رشته مهندسی پزشکی را انتخاب و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تعیین کنید.

  • بیومکانیک
  • بیوالکتریک
  • بیومواد
  • بالینی

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی

رشته مهندسی پزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور در دانشگاه آزاد ارائه می‌شود اما در این میان همه داوطلبان به دنبال این هستند که بهترین کد رشته محل را از بین کد رشته محل های ارائه شده با توجه به کیفیت علمی دانشگاه ها و همینطور با توجه به شرایط خودشان انتخاب کنند.

اطلاع  از آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور 1400 در دانشگاه های مختلف یکی از بهترین روش ها برای تخمین شانس قبول شدن می‌باشد، اما با توجه به اینکه انتخاب های زیادی وجود دارد، داوطلبان می‌توانند به کمک یک مشاور انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی را انجام دهند و بهترین نتیجه را با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده اند، کسب کنند.جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای اطلاع از رتبه پذیرفته شدگان در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی پزشکی ۱۴۰۱

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی پزشکی پردیس ۱۴۰۱

بخوانید: رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس ۱۴۰۰

برای دریافت مشاوره در زمینه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره