تحصیل در خارجسایر موضوعات

ثبت شرکت در سوئد

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت شرکت در سوئد یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که جز ویزاهای سرمایه گذاری قرار می گیرد. افرادی که از سرمایه کافی برخوردارند و طرح تجاری قوی و نوآورانه ای دارند، می توانند برای ثبت شرکت اقدام کرده و در این کشور سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری همواره یک روش پرخطر است و برای کسب سود لازم است که سرمایه گذاران از تمامی جزییات مربوط به سرمایه کذاری مطلع شوند. با توجه به قوانین متفاوت کشور سوئد، اهمیت این مساله بیش از پیش افزایش می یابد. در این مطلب به بررسی کامل ثبت شرکت در سوئد پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

ثبت شرکت در سوئد

سوئد یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران است و با توجه به اینکه سیستم اقتصادی قدرتمند و ایمنی دارد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری روش بسیار مناسبی محسوب می شود. برای سرمایه گذاری در این کشور روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها ثبت شرکت می باشد.

ثبت شرکت نیز خود به چند نوع تقسیم می شود و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سوئد مزایا و معایب و مراحل مختلفی دارد که در این مطلب از سایت دانتل کو به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. 

 

مزایا و معایب ثبت شرکت در سوئد

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور سو‌ئد مزایا و معایبی دارد که اطلاع از آن ها از شرایط اصلی سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در صورت عدم اطلاع از این موارد ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شده و از کار خود پشیمان شوید. برخی از مهم ترین مزایا و معایب ثبت شرکت در سوئد به شرح موارد زیر می باشد. 

 

مزایا

✅ اقتصاد قوی و رو به رشد در سوئد

✅ تجارت آسان

‌✅ حمایت از طرف دولت

✅ خلاقیت و نوآوری سوئد در سرمایه گذاری

✅ مناطق تجاری آزاد در کشور از مزایای ثبت شرکت در سوئد

 

معایب

❌ بالا بودن هزینه های زندگی

‌❌ پیچیده بودن قوانین کار

❌ بالا بودن نرخ مالیات

 

شرایط ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد مستلزم داشتن شرایطی است و در غیر این صورت امکان سرمایه گذاری در این کشور وجود نخواهد داشت. در مرحله اول فرد باید تمکن مالی لازم برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت را داشته باشد. تمکن مالی برای سرمایه گذاری در سوئد به این صورت است که باید توانایی پرداخت هزینه های شرکت و زندگی برای دو تا سه سال در سوئد را داشته باشید و این مساله را با ارائه برگه بانک نشان دهید. تمکن مالی برای فرد 200 هزار کرون، برای همسر 100 هزار و برای فرزندان کمتر از 18 سال 50 هزار کرون می باشد. 

شرط دیگر ارائه ببیزینس پلان یا همان برنامه تجاری می باشد. شما باید یک برنامه مشخص و دقیق با تمامی جزییات در مورد تجارت خود و شرکت تان در سوئد آماده کرده و در کنار دیگر مدارک به اداره مهاجرت ارائه دهید. این طرح باید قوی و سودده باشد تا سوئد با سرمایه گذاری شما موافقت کند. 

برای ثبت شرکت لازم است که آن را در یک دفتر اسناد رسمی ثبت نمایید. داشتن حساب بانکی و پاسپورت دارای اعتبار از دیگر شروط اصلی ثبت‌شرکت در سوئد می باشد. فرد باید شخصا شرکت را مدیریت کرده و یک حسابدار سوئدی نیز استخدام کند.

تسلط به زبان انگلیسی یا سوئدی از دیگر شرایط ثبت شرکت می باشد. (البته که لزومی به ارائه مدرک زبان نیست.)فرد باید ثابت کند که توانایی و تجربه کافی در مورد اداره شرکت و تجارت را دارد و شرکت نیز باید طی دو سال به سوددهی مناسبی برسد. 

ثبت شرکت در سوئد

 

انواع ثبت شرکت در سوئد 

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت انواع مختلفی دارد. سرمایه گذاران می توانند با توجه به شرایط خود یکی از روش های ثبت‌شرکت در سوئد را انتخاب کرده و از این طریق سرمایه گذاری کنند. انواع روش های ثبت شرکت در سوئد به شرح زیر هستند. 

 

شرکت انحصاری 

در این روش همانطور که از نام آن مشخص است شرکت به صورت انحصاری در اختیار یک شخص قرار خواهد داشت. یک فرد به صورت شخصی برای ثبت شرکت اقدام می کند و تمامی هزینه ها و مسئولیت ها را نیز بر عهده خواهد گرفت. بیمه شرکت در انحصاری در سوئد 25 درصد کل درآمد شرکت خواهد بود.

 

شرکت تعاونی 

یکی دیگر از روش های ثبت شرکت در سوئد شرکت تعاونی است. در شرکت تعاونی حداقل دو شریک با یکدیگر اقدام به ثبت شرکت و سرمایه گذاری می کنند. سهام شرکت بین تمامی شرکا تقسیم خواهد شد و هر فرد باید مالیات مربوط به خود را بپردازد. داشتن سرمایه اولیه در شرکت تعاونی الزامی نیست. 

 

شرکت با مسئولیت محدود 

یکی دیگر از انواع روش های ثبت شرکت در سوئد شرکت با مسئولیت محدود است که جز محبوب ترین و پر تقاضا ترین روش های سرمایه گذاری نیز می باشد. برای ثبت این شرکت باید در ابتدای کار سرمایه ای در حدود 50 هزار کرون داشته باشید. پس از ثبت شرکت باید حتما یک مدیر و قائم مقام نیز در شرکت حضور داشته باشند. 

شرکت های مسئولیت محدود موظفند که در هر سال به به اداره ثبت شرکت مراجعه کرده و گزارش خود را تحویل دهند. میزان مالیات این شرکت ها در حدود 26 درصد می باشد و امکان ورود به بازار بورس نیز برای شان وجود نخواهد داشت. 

 

موسسه اقتصادی 

برای سرمایه گذاری و راه اندازی موسسه اقتصادی لازم است که حداقل 3 شریک برای راه اندازی شرکت سرمایه گذاری کنند. در این روش ثبت شرکت در سوئد تمامی این شرکا امکان رای دادن در شرکت را خواهند داشت. در موسسه اقتصادی نیازی نیست که حتما شرکت در اداره ثبت وارد شود. 

 

طرح تجاری نوآورانه

در صورتی که سرمایه گذار یک طرح تجاری نوآورانه و سودده داشته باشد، می تواند این طرح را به دولت ارائه کرده و در صورت موافقت شرکت خود را در سوئد راه اندازی کند. داشتن تجربه مدیریتی، ارتباط طرح با کار سرمایه گذار و تسلط به زبان انگلیسی یا سوئدی از شرایط اصلی ثبت شرکت در سوئد می باشد. 

 

شراکت در کسب و کار 

و در نهایت اگر طرح خلاقانه ای ندارید، می توانید به صرف داشتن تمکن مالی کافی و همچنین یافتن یک شریک مقیم سوئد، در این کشور سرمایه گذاری کرده و شرکت خود را ثبت نمایید. توانایی مالی فرد باید به حدی باشد که بتواند هزینه های شرکت و هزینه زندگی خود و خانواده را در سوئد پرداخت کند. 

 

مراحل ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در کشور سوئد مستلزم گذراندن مراحل مشخصی است تا شرکت در اداره ثبت وارد شده و امکان سرمایه گذاری برای متقاضیان به وجود آید. در ادامه به توضیح کامل مراحل ثبت شرکت در سوئد خواهیم پرداخت. 

1️⃣ در اولین مرحله باید نامی مناسب برای شرکت انتخاب شود. 

2️⃣ حساب بانکی در سوئد باز کرده و میزان سرمایه خود برای راه اندازی شرکت را به آن منتقل کنید. 

3️⃣ پیش نویس اساس نامه شرکت را با اطلاعاتی همچون تعداد سرمایه گذاران و مبلغ سرمایه هر یک آماده کنید. 

4️⃣ هزینه های لازم برای ثبت شرکت را پرداخت نمایید و فیش واریزی را همراه با سایر مدارک ارسال کنید. 

5️⃣ گواهی ثبت شرکت خود را به صورت حضوری و یا آنلاین دریافت نمایید. 

6️⃣ تا حداکثر دو ماه بعد ثبت شرکت، ثبت های مالیاتی را انجام دهید. 

7️⃣ بیزینس پلان خود را ارائه دهید و منتظر تاییدیه بمانید. 

8️⃣ پس از دریافت مجوز می توانید در کشور سوئد سرمایه گذاری خود را انجام دهید. 

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت

همانطور که در بالا گفته شد، یکی از مراحل ثبت شرکت در سوئد، ارسال مدارک مورد نیاز می باشد. کامل بودن مدارک در دریافت مجوز سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است و در غیر این صورت با درخواست شما موافقت نخواهد شد. مدارک لازم برای ثبت شرکت به شرح موارد زیر می باشد. 

👈 پاسپورت دارای اعتبار

👈 رزومه برای اثبات تجربه مدیریت کسب و کار

‌👈 مدارکی مبنی بر اثبات مهارت در زبان های انگلیسی یا سوئدی

👈 برگه بانک برای اثبات توانایی مالی

👈 اساسنامه از مدارک ثبت شرکت در سوئد

‌👈 آیین نامه داخلی هیت مدیره

👈 دفتر کل شرکت

👈 مصوبات هیت مدیره سازمانی

‌👈 فرم درخواست شماره 816e

👈 مدارک مربوط به مدیران اصلی

👈 قطعنامه وزارت خارجه

 

مدت زمان ثبت شرکت در سوئد

در بالا گفته شد که ثبت شرکت در سوئد مراحلی دارد که باید طی شوند. هر یک از این مراحل نیز مدتی زمان خواهند برد. این مدت زمان چندان طولانی نیست اما با این حال لازم است که سرمایه گذاران از مدت زمان آن اطلاع داشته باشند. مدت زمان ثبت شرکت در هر یک از مراحل به شرح زیر می باشد. 

‌👈 برنامه ریزی برای ثبت شرکت: 1 هفته

‌‌👈 روند تاسیس شرکت: 3 تا 4 هفته

👈 افتتاح حساب:  4 هفته

‌‌👈 تایید بانکداری اینترنتی: 2 تا 3 هفته

‌👈 تاییدیه ثبت شرکت: 1 هفته

👈 کل زمان ثبت شرکت: 11 تا 12 هفته

 

استاندارهای سرمایه گذاری در سوئد

در هنگام سرمایه گذاری بسیار مهم است که در مورد استاندارهای سرمایه گذاری در کشور سوئد که شامل قوانین برخورد با سرمایه گذاران خارجی، قوانین سرمایه گذاری در کشور، نرخ مصادره اموال و سیستم قضایی و سیاسی می شود، اطلاع کامل داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت که سوئد یک کشور ایمن برای سرمایه گذاری است چراکه دولت تفاوتی بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی قائل نیست و ریسک مصادره اموال نیز بسیار اندک می باشد. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد می توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو مشورت نمایید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

شاخص های اقتصادی مهم در هنگام ثبت شرکت در سوئد

حتما قبل از اقدام به سرمایه گذاری در مورد شاخص های اقتصادی مهم در سوئد تحقیق کنید. شاخص های اقتصادی مهم در هر کشور متفاوت است پس صرف آگاهی از شاخص های اقتصادی در ایران برای ثبت شرکت در سوئد کافی نیست. نرخ مالیات و نرخ بیکاری از شاخص های بسیار مهم اقتصادی در سوئد می باشند. 

 

 نرخ مالیات

یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی در تمامی کشور ها نرخ مالیات می باشد. سرمایه گذاران باید از نرخ مالیات اطلاع داشته باشند تا بر این اساس میزان سود خود را محاسبه کرده و برای سرمایه گذاری اقدام نمایند. میزان نرخ مالیات برای ثبت شرکت در سوئد انواع مختلفی دارد که از آن ها می توان به مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر سود و مالیات بر اموال اشاره کرد. 

 

نرخ بیکاری

 نرخ بیکاری یکی از مهم ترین شاخص ها است که به صورت مستقیم بر سود و زیان تجارت تاثیر می گذارد. پایین بودن نرخ بیکاری در کشور نشان می دهد که آن کشور رونق خوبی دارد و سرمایه گذاری سودده خواهد شد. نرخ بیکاری در کشور سوئد بسیار پایین است و شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد. 

 

هزینه ثبت شرکت

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد باید هزینه هایی را پرداخت کنید و با توجه به اینکه ثبت شرکت یک روش سرمایه گذاری است، مسلما هزینه آن زیاد خواهد بود. در مرحله اول شما باید هزینه های ثبت شرکت، احداث و روندهای اداری را بپردازید. این مبلغ به دولت سوئد پرداخت می شود و امکان بازپس‌گیری آن وجود نخواهد داشت. سرمایه اولیه ثبت شرکت حداقل 50 هزار کرون می باشد و از سوی دیگر هزینه خرید یا اجاره مکان برای احداث شرکت نیز جز سرمایه های مورد نیاز برای ثبت شرکت می باشد. 

در کنار هزینه های گفته شده در بالا که جز هزینه های مربوط به سرمایه گذاری هستند، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که از آن ها می توان به 150 هزار یورو باری دریافت ویزای سوئد، حقوق کارمندان، مالیات و هزینه های زندگی در کشور اشاره کرد. هر فرد برای تمکن مالی باید 20 هزار یورو برای خود، 10 هزار یورو برای همسر و 5 هزار یورو برای هر فرزند کمتر از 18 سال بپردازند. 

 

دریافت ویزا برای ثبت شرکت در سوئد

همانطور که در بالا گفته شد برای ثبت شرکت در سوئد لازم است که در ابتدای ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت نمایید. البته در مرحله اول می توانید ویزای تجاری دریافت کنید که اقامت کوتاه تری دارد و این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا کارها و تحقیقات اولیه را انجام دهید. اعتبار این ویزا برای 90 روز در یک دوره 180 روزه می باشد. 

برای دریافت ویزای تجاری لازم است مدارک مورد نیاز شامل فرم درخواست ویزا، عکس و پاسورت معتبر، مدرک مربوط به شرکت و تجارت، برگه بانک برای اثبات توانایی مالی، مدارک مربوط به محل اقامت و مدارک بیمه را ارائه دهید. 

پس از ورود به کشور و در صورت نیاز به ماندن در کشور سوئد و ثبت شرکت لازم است که اقامت موقت دریافت کنید. برای این منظور باید مدارک لازم شامل پاسپورت، و برگه بانک برای اثبات توانایی مالی را تحویل دهید. همچنین لازم است که در زمینه تجارت و کسب و کار تجربه کافی داشته و در زبان سوئدی یا انگلیسی نیز مهارت داشته باشید. (ارائه مدرک زبان الزامی نیست.)

 

اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در سوئد

اکثر افرادی که برای ثبت شرکت در سوئد اقدام می کنند، تصمیم می گیرند که اقامت دائم و شهروندی این کشور را دریافت کرده و برای همیشه به زندگی خود در سوئد ادامه دهند. در صورتی شرایط لازم را داشته باشید، اقامت دائم سوئد به شما تعلق خواهد گرفت. 

برای این منظور لازم است که در مرحله اول برای مدت حداقل دو سال در این کشور زندگی کنید. در هر سال باید حداقل 6 ماه حضور مداوم در کشور داشته باشید. همچنین باید در این مدت تجارت شما به سوددهی رسیده باشد و مالیات بر درآمد نیز پرداخت شده باشد. تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی، عدم سوسابقه و تسلط کامل بر زبان سوئدی یا انگلیسی از دیگر شرایط دریافت اقامت دائم سوئد می باشد. در صورت بروز مشکل در دریافت اقامت دائم می توانید از مشاوران و متخصصان مجموعه دانتل کو کمک بگیرید. 

 

مشاوره مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در این کشور ممکن است به دلیل داشتن سرمایه کافی و سهولت در دریافت ویزا کار راحتی به نظر برسد اما به هیچ عنوان اینطور نیست چراکه سرمایه گذاری و ثبت شرکت جزییات بسیار زیادی دارد که عدم آگاهی از آن ها منجر به ضرر و زیان فراوانی خواهد شد. برای سرمایه گذاری لازم است که ابتدا با متخصصان و مشاوران حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید تا تمامی نکات مهم را در اختیارتان قرار دهندو 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه ثبت شرکت در سوئد برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران و متخصصان مهاجرتی مشورت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند.  

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به سوئد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. هزینه ثبت شرکت در سوئد چقدر است؟

    برای ثبت شرکت در سوئد باید سرمایه اولیه به ارزش حداقل 50 هزار کرون داشته باشید و هزینه های جانبی مثل اجاره شرکت، مالیات، ویزا و غیره را نیز بپردازید. 

  2. شرایط ثبت شرکت در سوئد چیست؟

    در متن مقاله به صورت کامل در مورد شرایط ثبت‌شرکت در این کشور توضیح داده شده است. 

  3. آیا امکان دریافت اقامت دائم سوئد از روش ثبت‌شرکت وجود دارد؟

    در صورت داشتن شرایط کافی و سودده بودن تجارت، امکان دریافت اقامت دائم برای تان وجود خواهد داشت. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره