وبلاگ دانتل

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ چه تاریخی آغاز می شود؟ دانشگاه صنعتی اراک هر ساله از میان داوطلبان واجدالشرایط، بر اساس سهمیه ارشد استعداد درخشان دانشجو می پذیرد. متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک در مهلت تعیین شده به سامانه جامع آموزشی دانشگاه مربوطه مراجعه و نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی و همینطور بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت دانتل با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری از ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ آشنا شویم.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲

هر ساله تعدادی از دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه صنعتی اراک ، در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند. دسته‌ ای از داوطلبان که دارای شرایط استعداد درخشان هستند، می توانند با استفاده از این سهمیه در فراخوان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک 1402 شرکت کنند.

بر این اساس، دانشگاه صنعتی اراک با هدف حمایت از دانشجویان برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بر اساس آئین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند.

دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که جزو دانشجویان 20 درصد برتر دانشگاه صنعتی اراک و همینطور دانشگاه های مشمول فراخوان ارشد بدون استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ باشند، می توانند در رشته‌ هایی که دانشگاه صنعتی اراک در آن ها دارای پذیرش از طریق کنکور سراسری است، به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام نمایند.

داوطلبان فقط می توانند در رشته دوره کارشناسی در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک شرکت نمایند و احازه تغییر رشته را ندارند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک 1402

تمامی متقاضیان بایستی که در صورت واجد الشرایط بودن، در بازه‌ های زمانی اعلام شده‌ به سامانه جامع آموزشی دانشگاه صنعتی اراک به نشانی اینترنتی “academics.ut.ac.ir” مراجعه کنند. سپس اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک خود نمایند. 

با توجه به فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک 1402، متقاضیان از تاریخ 10 لغایت 30 بهمن ماه 1401 فرصت دارند تا جهت ثبت نام در پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک اقدام نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ از طریق سایت این دانشگاه امکان پذیر می باشد. لذا داوطلبان فقط به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند و نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش نمی باشد.

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲

برای اینکه متقاضیان بتوانند نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک 1402 اقدام کنند، باید دارای شرایط لازم باشند. در ادامه شرایط مندرج در فراخون پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک را آورده‌ ایم.

 • دسته‌ ای از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته‌ ورودی سال 1398 دانشگاه صنعتی اراک ، که موفق شده‌ اند پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی و با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، از نظر میانگین جزو 20 درصد برتر دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود شوند.
 • دانشجویانی که جزو ورودی مقطع کارشناسی ارشد 1398 در دیگر دانشگاه ها هستند و مشمول فراخون ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ می باشند، باید پس از گذراندن شش نیمسال و حداقل سه چهارم واحدهای درسی در میان 20 درصد برتر در میان دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود قرار بگیرند.
 • بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک ، متقاضیان با مدرک رشته‌ های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی باید دارای حداقل معدل 16 و متقاضیان با مدرک رشته‌ های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و دیگر رشته‌ ها دارای حداقل معدل 17 باشند.
 • در محاسبه معدل و همینطور تعداد واحدهای درسی و نیمسال، صرفا رشته‌ تحصیلی اصلی در نظر گرفته‌ می شود. دوره های فرعی شامل کهاد و … محاسبه نمی گردد.
 • دانشجویانی که ورودی بهمن 1397 هستند، در صورت فارغ التحصیلی در 8 نیمسال می توانند نسبت به ثبت نام و همینطور ارائه مدارک اقدام کنند.
 • مدت مجاز برای متقاضیان خانم که در دوره کارشناسی پیوسته‌، فرزند دار شده‌ اند و با تائید دانشگاه از مرخصی بارداری بدون احتساب سنوات استفاده کرده‌ اند، ده نیمسال تحصیلی است.
 • متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ باید حتما در 8 نیمسال تحصیلی و حداکثر تا پایان 31 شهریور ماه 1402 فارغ التحصیل شوند.

سایر شرایط

 • در پذیرش بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ، انتخاب رشته‌ در رشته‌ های مرتبط با دوره کارشناسی امکان پذیر است.
 • افراد پس از پذیرفته‌ شدن‌ در دانشگاه صنعتی اراک ، مطابق با آئین نامه‌ پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد، مجاز به تغییر رشته‌ و یا تغییر محل تحصیل نمی باشند.
 • ارائه درخواست ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک 1402 و واجد الشرایط بودن، به معنای پذیرش نخواهد بود.
 • در زمان تکمیل ثبت نام الکترونیکی نیازی به وارد کردن مشخصات دوره تحصیلی دیپلم و همینطور ارسال رزومه پژوهشی نمی باشد.
 • اعلام نتایج اولیه به معنای قبولی نهایی داوطلبان نیست. پذیرش نهایی مشروط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و همینطور احراز صلاحیت عمومی و انظباطی دانشجویان خواهد بود.
 • پس از اتمام تکمیل ثبت نام الکترونیکی، لازم است که شناسه کاربری و گذرواژه خود را برای دیگر مراحل یادداشت کنید.
 • گواهی ثبت نام و تائیدیه به صورت پیش فرش در سامانه وجود دارد و نیازی به اخذ آن نمی باشد.
 • در فرم ثبت نام الکترونیکی در سامانه جامع آموزشی دانشگاه صنعتی اراک به نشانی اینترنتی “academics.ut.ac.ir” نیازی به تکمیل شماره مجوز نیست. به طوری که عدم ثبت آن نیز مشکلی در روند ثبت نام ایجاد نخواهد کرد.

مدارک کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲

برای تکمیل مراحل ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک 1402 لازم است که متقاضیان برخی مدارک را در سامانه جامع آموزش دانشگاه صنعتی اراک ارسالکنند. در ادامه به جزئیات بیشتری در این مورد اشاره کرده ایم:

 1. مدارک و مستندات مربوط به کسب رتبه اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای دانشجویی.
 2. یک قطعه عکس 4*3 پشت‌نویسی شده با مشخصات فردی.
 3. کپی کارت ملی.
 4. کپی شناسنامه.
 5. کپی کارت پایان خدمت برای آقایان (در صورت انجام خدمت ضرورت).
 6. کپی کارت دانشجویی (در صورتی که متقاضی، دانشجو می‌باشد).
 7. تکمیل و تائید(فرم شماره 1 (مختص متقاضیان کارشناسی ارشد به صورت تایپ شده و امضا شده و فرم شماره 2 به صورت تایپ شده (مختص متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری غیر از دانشگاه صنعتی اراک). 
 8. ارائه تصویر کارنامه کلی تا پایان ترم ششم با ذکر معدل کل که به تائید مدیر کل آموزش دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد.
 9. کپی گواهی فراغت از تحصیل دوره کارشناسی برای فارغ التحصیلان با ذکر معدل کل (چنانچه متقاضی به دلایلی قادر به ارائه گواهی فراغت از تحصیل نمی‌باشد، ارائه اصل آن در صورت پذیرفته شدن الزامی می‌باشد).

نحوه و سایت ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک

داوطلبان باید در مهلت مقرر مدارک خود از طریق پست به دانشگاه صنعتی اراک ارسال کنند. 

آدرس: استان مرکزی- اراک- خیابان دانشگاه-  دفتر تحصیلات تکمیلی (دانشگاه صنعتی اراک)

کد پستی: 41167- 38181                 صندوق پستی: 1177-38135                    تلفن: 33400322-086

دانلود فرم ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک

برای دانلود هر یک از فرم های لازم بر روی متن کلیک کنید.

🔽 آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک

🔽 لیست رشته های پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک

🔽 فرم شماره 1 (مختص متقاضیان کارشناسی ارشد)

🔽 فرم شماره 2 به صورت تایپ شده (مختص متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری غیر از دانشگاه صنعتی اراک)

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک

تقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ بایستی به برخی نکات توجه داشته باشند:

✅ پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک پس از فارغ التحصیلی و فقط برای یکبار امکان پذیر است.

✅ داوطلبانی که برنامه درسی‌ آن ها بر اساس مصوبه‌ شورای عالی برنامه‌ ریزی، در مقطع کارشناسی پیوسته، 9 نیمسال تحصیلی می باشد، می توانند از تسهیلات مربوطه‌ استفاده کنند.

✅ دانشگاه می تواند دسته‌‌ ای از متقاضیان را که در طول 6 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده‌‌ اند و از نظر میانگین کل در مقایسه‌ با میانگین کل دانشجویان هم رشته‌ و غیر هم ورودی خود در میان 20 درصد برتر قرار دارند را به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند.

✅در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۲ مدرک های دوره های کارشناسی ناپیوسته، مجازی، نیمه حضوری، پردیس خودگردان دیگر دانشگاه ها به جز دانشگاه صنعتی اراک ، دانشگاه غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد علمی کاربردی و همینطور مدارک فارغ التحصیلات کارشناسی در دانشگاه های خارج از کشور مورد پذیرش نمی باشد.

✅ لیست رشته‌ و گرایش های مورد پذیرش در سامانه ثبت نام اینترنتی قابل رویت است.

✅ داوطلبان مجاز هستند که در سه گرایش از یک رشته‌ و مرتبط با رشته‌ مقطع کارشناسی با الویت بندی درخواست خود را ثبت کنند.

✅ اسامی پذیرفته‌ شدگان پس از بررسی و در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام می گردد.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پیرامون ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک 1402 سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران دانتل دریافت کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اراک 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک چه تاریخی آغاز می گردد ؟

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک در بهمن ماه است. جزئیات آن را می توانید در متن مقاله فوق مطالعه کنید.

برای کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک به چه مدارکی نیاز است ؟

برای تکمیل ثبت نام با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک به برخی مدارک شامل فرم معدل نیاز می باشد.

شرایط ثبت نام شامل چه مواردی است ؟

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اراک 1402 به متن مقاله فوق مراجعه کنید. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره