کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی گفتار درمانی کنکور 99

با توجه به این که ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته گفتار درمانی در مقایسه با بسیاری از رشته‌های علوم پزشکی دیگر محدود است، قبولی در این رشته تنها برای افرادی امکان‌پذیر خواهد بود که رتبه و تراز مناسبی کسب کنند. طبیعی است که دستیابی به رتبه مناسب در کنکور 99 نیازمند یک برنامه ریزی منسجم و دقیق است. یکی از راه‌هایی که با به کارگیری آن می‌توان شانس کسب قبولی در رشته گفتار درمانی را افزایش داد، اطلاع از آخرین رتبه قبولی است. با توجه به اهمیت و تاثیر این موضوع، در این مقاله به معرفی آخرین رتبه قبولی گفتار درمانی کنکور 99 پرداخته شده است.

 

رتبه قبولی گفتار درمانی کنکور 99 | روزانه

دوره‌های روزانه همیشه جز نخستین انتخاب‌های داوطلبان در انتخاب رشته است. متقاضیان رشته گفتار درمانی نیز انتظار دارند تا رتبه‌ای را به دست آورند که توسط آن شرایط تحصیل در دوره‌های روزانه را داشته باشند. در ادامه اطلاعات مربوط به آخرین رتبه قبولی گفتار درمانی کنکور 99 دانشگاه روزانه برای سه سهمیه منطقه 1، 2 و 3 ارائه شده است. لازم به ذکر است که سهمیه مناطق برای هر داوطلب با توجه به محل تحصیل دوران سه سال آخر دبیرستان وی تعیین می‌شود. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی کلیک کنید.

 

منطقه یک | رتبه قبولی گفتار درمانی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 4203
دانشگاه علوم پزشکی ايران  3224
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران 4836
دانشگاه علوم پزشکی تبريز  5179
دانشگاه علوم پزشکی مشهد  5842
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور- اهواز 5202

 

منطقه دو | رتبه قبولی گفتار درمانی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران  3924
دانشگاه علوم پزشکی ايران  6824
دانشگاه علوم علوم بهزيستي وتوانبخشي تهران  7218
دانشگاه علوم پزشکی مشهد  9275
دانشگاه علوم پزشکي اصفهان 9724
دانشگاه علوم پزشکي همدان 10748
دانشگاه علوم پزشکي اراک 11495

 

منطقه سه 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکي تهران 4972
دانشگاه علوم پزشکی مشهد  7214
دانشگاه علوم پزشکی ايران  5821
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  6874
دانشگاه علوم پزشکی شيراز  6714
دانشگاه علوم پزشکی اراک  8145
دانشگاه علوم پزشکي تبريز | 7824

 

مشاوره انتخاب رشته گفتار درمانی

گفتار درمانی یکی از علموم پزشکی مهم و با ارزشی است که حضور متخصصان این علم در هر جامعه‌ای ضروری است. ویژگی‌های منحصر به فرد علم گفتار درمانی موجب شده تا زمینه شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم شود. از طرفی ظرفیت محدود پذیرش در رشته گفتار درمانی تنها در دانشگاه روزانه و پردیس، رقابت تنگاتنگی بین داوطلبان ایجاد کرده است. برای مشاهده رتبه قبولی کنکور سراسری تجربی کلیک کنید.

دستیابی به رتبه قبول شدن دانشگاه روزانه تنها به شرط عملکرد خوب داوطلب امکان‌پذیر خواهد شد. عملکرد خوب هر داوطلبی نیزابتدا  نیاز به پیش مطالعه مناسب و سپس انتخاب رشته با کیفیت دارد. بررسی آخرین رتبه‌های رشته گفتار درمانی کنکور سال‌های گذشته می‌توانند معیار و مبنایی برای راهنمایی داوطلبان باشند.

به طور معمول ابهامات و سوالات مکرری در رابطه با فرایند برنامه ریزی و انتخاب رشته و چکونگی بهره گرفتن از آخرین رتبه‌های قبولی بین داوطلبان ایجاد می‌شود. یکی از توصیه‌های مهم به داوطلبان این است که برای داشتن عملکردی قابل قبول در تمام مراحل کنکور، از راهنمایی مشاوران و کارشناسان بهره بگیرند. در این راستا، داوطلبان می‌توانند راهنمایی‌های مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل را در اختیار گرفته و مطابق با این مشاوره به بهترین نتیجه ممکن دست یابند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه گفتار درمانی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آخرین رتبه‌های قبول شدگان گفتار درمانی کنکور 99 برای دانشگاه‌های سراسری چند است؟

در حال حاضر امکان تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه روزانه و پردیس امکان‌پذیر است. در متن مقاله آخرین رتبه‌های قبول شدگان بر اساس سهمیه مناطق ارائه شده است.

اطلاع از رتبه‌های قبول شدگان گفتار درمانی کنکور 99 چه تاثیری در فرایند انتخاب رشته خواهد داشت؟

اطلاع از رتبه‌های قبول شدگان گفتار درمانی به داوطلب کمک می‌کند تا کد رشته‌های مربوط به گفتار درمانی را به شکلی بچیند که بیشترین شانس قبولی در آن را داشته باشد. این رتبه‌ها به داوطلب نشان می‌دهد که آیا شانس قبولی در رشته گفتار درمانی را دارد یا نه.

سهمیه مناطق چه تاثیری در رتبه کنکوری داوطلبان دارند؟

سهمیه مناطق برای هر داوطلب با توجه به محل تحصیل او در سه سال آخر دبیرستان تعیین می‌شوند. ارزیابی رتبه نهایی داوطلبان نیز بر اساس این سهمیه‌ها تعیین می‌شود و می‌تواند تا میزان قابل توجهی در رتبه داوطلب تاثیر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره