کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه ریاضی را انتخاب کرده اند، می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. هر چه داوطلبان با آگاهی و اطلاعات الویت‌های خود را انتخاب کنند، نتیجه بهتری کسب خواهند کرد. یکی از روش هایی که به داوطلبان در انتخاب صحیح الویت ها کمک می‌کند، استفاده از رتبه‌های قبولی سال های گذشته است. به همین منظور در ادامه این مطلب آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ را برای داوطلبان کنکور سراسری 1401 ارائه کرده ایم.

 

رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰

رشته مهندسی مواد و متالورژی یکی از رشته های فنی و مهندسی است که در زیرگروه کنکور گروه آزمایشی ریاضی قرار دارد. این رشته در دوره های روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و همینطور دانشگاه های آزاد ارائه می‌گردد.

علاقه مندانی که قصد دارند در فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی خود، تعدادی از الویت هایشان را به رشته مهندسی مواد و متالوری دانشگاه های پردیس خودگردان اختصاص دهند، می‌توانند ابتدا از محدوده رتبه قبولی کنکور ریاضی دانشگاه های ارائه دهنده این رشته مطلع شوند و سپس با توجه به آن با رتبه اکتسابی خود مقایسه کنند و چنانچه شانس قبولی داشتند، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به همین منظور در ادامه آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس 1400 را برای داوطلبان کنکور سراسری ارائه کرده ایم. هر داوطلب باید توجه داشته باشد که ملاک قبول شدن در دانشگاه های پردیس خودگردان، رتبه او در سهمیه ای که با آن در کنکور سراسری شرکت کرده است، می باشد.

 

سهمیه 25 درصد ایثارگران

آخرین رتبه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ در این سهمیه به شرح زیر می‌باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2685

سهمیه 5 درصد ایثارگران

آخرین رتبه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس 1400 در این سهمیه به شرح زیر می‌باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3014
دانشگاه صنعتی شریف 3475
جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در قسمت سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

منطقه یک | رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس 1400

آخرین رتبه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ در این سهمیه به شرح زیر می‌باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3952
دانشگاه صنعتی شریف 3542

منطقه دو 

آخرین رتبه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ در این سهمیه به شرح زیر می‌باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3524
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 3625
دانشگاه صنعتی شریف 3245

منطقه سه | رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰

آخرین رتبه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس 1400 در این سهمیه به شرح زیر می‌باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2737
دانشگاه صنعتی شریف 2898
برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه قبولی کنکور 👉

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور

برخی از متقاضیان رشته مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه های پردیس خودگردان، به اشتباه گمان می کنند که دانشگاه های پردیس به دلیل اینکه به صورت شهریه پرداز اداره می شوند، با هر رتبه‌ای می توان در این دانشگاه ها، موفق به قبولی شوند.

در حالی که اینطور نیست و هر دانشگاه پردیس خودگردان با توجه به رتبه و جایگاه علمی که دارد، رتبه‌ی قبول شدن متفاوتی نیز دارد. هر داوطلب باید با توجه به رتبه‌ای که بدست آورده است، بهترین انتخاب رشته را انجام دهد.

برای اینکار داوطلبان می توانند از آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ استفاده کنند و در کنار آن با یک مشاوره انتخاب رشته کنکور  مشورت کنند تا الویت های خود را طوری بچینند که در نهایت منتهی به قبولی شود. بدین منظور داوطلبان می توانند با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو تماس بگیرند و برای انجام یک انتخاب رشته اصولی و آگاهانه با مشاوران ما مشورت کنند.

برای اطلاع از رتبه قبولی در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی ۱۴۰۰

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی ۹۹

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۹۹

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. از چه طریقی می‌توانند آخرین رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰ را بیابند؟

    متقاضیانی که قصد انتخاب این رشته را دارند، می‌توانند با استفاده از مطالب مندرج در این مقاله از سایت دانتل کو، آخرین رتبه‌های قبولی را بیایند.

  2. آیا رتبه‌های پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه های پردیس خودگردان و در سال‌های متوالی تغییر نمی‌کند؟ 

    رتبه‌های قبولی ممکن است در طول سال های متوالی به دلیل افزایش و یا کاهش ظرفیت در دانشگاه های پردیس خودگردان تغییر کند اما با این حال نیز استناد بر قبولی سالیان گذشته بهترین راه برای تخمین شانس قبولی پردیس می‌باشد.

  3. ظرفیت دانشگاه های پردیس خودگردان چقدر است؟

    از آن جایی که فقط دانشگاه های پردیس خودگردان صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر رشته مهندسی مواد و متالورژی را ارائه می‌دهند بنابراین ظرفیت آنها محدود است و داوطلبان باید یک انتخاب رشته اصولی و آگاهانه داشته باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره