سایر آزمون هاسایر موضوعات

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان این آزمون می‌باشد. آزمون لیسانس به پزشکی طرفیت بسیار محدودی دارد و تنها افراد برتر در این آزمون موفق به کسب قبولی در هر دو مرحله خواهند شد. داوطلبان برای اطلاع از وضعیت قبولی خود باید در زمان تعیین شده به سایت مربوطه مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. در این مطلب به بررسی کامل نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403 می‌پردازیم. برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳

هر ساله افراد بسیار زیادی متقاضی شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی می‌شوند و برای قبولی و ادامه تحصیل در رشته پزشکی وارد رقابت سنگین این آزمون می‌شوند. با توجه به ظرفیت محدود رشته پزشکی در کنکور سراسری، بسیاری از علاقه مندان به رشته پزشکی موفق به قبولی در این مرحله نمی‌شوند اما این افراد می‌توانند شانس خود را پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون لیسانی به پزشکی شرکت نمایند. 

افرادی که در این آزمون شرکت کرده باشند، پس از مدتی می‌توانند نتایج آزمون خود را طی دو مرحله دریافت نمایند. مرحله اول نتایج آزمون کتبی و مرحله دوم نیز نتایج مصاحبه فراشناختی می‌باشد. در این مطلب به توضیح کامل نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ خواهیم پرداخت. 

 

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403

همانطور که گفته شد نتایج لیسانس به پزشکی در دو مرحله اعلام خواهد شد. مرحله اول مختص آزمون کتبی و مرحله دوم نیز مختص به مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی می‌باشد. زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ به شرح زیر می‌باشد. 

 

زمان اعلام نتیجه مرحله اول لیسانس به پزشکی

افرادی که در آزمون کتبی شرکت کرده باشند، در مرحله اعلام نتایج اولیه، کارنامه خود را دریافت می‌کنند که در آن درصد دروس مکتسبه درج شده است. داوطلبان برای نتایج آزمون باید به سایت education.tums.ac.ir کنند. زمان اعلام نتایج اولیه در سال جدید هنوز مشخص نشده است اما با توجه به زمان اعلام نتایج در سال گذشته که ۲۱ مرداد بود، احتمالا در سال جدید نیز در همین بازه زمانی خواهد بود. 

 

زمان اعلام نتیجه مرحله دوم لیسانس به پزشکی

افراد برتر و پذیرفته شده در مرحله اول آزمون لیسانس به پزشکی برای مصاحبه دعوت خواهند شد. با توجه به ظرفیت بسیار کم آزمون لیسانس به پزشکی تنها ۱۰ تا ۲۰ نفر از افراد برتر در مرحله مصاحبه پذیرفته خواهند شد و نتایج آن نیز به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.

سال گذشته نتایج مرحله دوم در ۸ مهر ماه منتشر گردید. زمان اعلام نتایج نهایی در سال ۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است و به محض اطلاع رسانی در این صفحه قرار خواهد گرفت. برای کسب اطلاع سریع از جدول زمانبندی نتایج آزمون لیسانس به پزشکی می‌توانید در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی مشاوره تحصیلی تلگرام کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

سایت اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبان برای مشاهده نتایج آزمون لیسانس به‌پزشکی در هر دو مرحله باید به صورت اینترنتی به سامانه دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران مراجعه نمایند. اعلام نتایج تنها به صورت اینترنتی انجام می‌شود و تمامی داوطلبان برای مشاهده لیست پذیرفته شدگان باید به سایت علوم پزشکی با آدرس education.tums.ac.ir مراجعه کنند. 

دسترسی به صفحه اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها در زمان اعلام نتایج امکان پذیر خواهد بود و قبل از آن داوطلبان امکان دسترسی به این بخش را در سامانه نخواهند داشت. 

 

نحوه مشاهده نتایج مرحله اول لیسانس به پزشکی

داوطلبانی که در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده اند، باید در هر دو مرحله اول و دوم اعلام نتایج آزمون به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران مراجعه نمایند. نحوه مشاهده نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403 به شرح زیر می‌باشد. 

1️⃣آدرس education.tums.ac.ir را در مرورگر خود جستجو کرده و وارد سامانه شوید. 

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

 

2️⃣کد رهگیری و کد کلی خود را در کادر نام کاربری و رمز عبور وارد نمایید. 

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

 

3️⃣در پورتال شخصی خود بر روی گزینه اعلام نتایج کلیک کرده و نتیجه آزمون را در هر مرحله مشاهده نمایید. 

 

اقدامات پس از اعلام نتایج لیسانس به پزشکی

افرادی که در هر دو مرحله آزمون لیسانس به پزشکی پذیرفته شده باشند، باید برای ثبت نام نهایی در دانشگاه اقدام نمایند. در مرحله اول باید با مراحعه به سایت sipad.tums.ac.ir، مدارک خود را بارگزاری کرده و فرم های مربوطه را تکمیل نمایند. عدم مراجعه به سایت در زمان مقرر به معنای انصراف از ثبت نام و تحصیل می‌باشد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام پس از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی به شرح زیر می‌باشد. 

✅اصل مدرک کارشناسی یا گواهی موقت فارغ التحصیلی

✅عکس تمامی صفحات شناسنامه

✅کپی پشت و روی کارت ملی

✅گواهی اتمام طرح نیروی انسانی

✅عکس پرسنلی با حجم کمتر از 50 کیلوبایت و فرمت JPEG

✅کارت پایان خدمت یا معافیت

✅کارت هوشمند

✅یکی از مدارک زبان TOEFL ، IELTS ،MSRT و یا MHLE

 

مشاوره آزمون لیسانس به پزشکی

افرادی که در آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ شرکت کرده اند، می‌توانند با مراجعه به سایت education.tums.ac.ir، نتایج قبولی خود در هر یک از مراحل را مشاهده نمایند. افراد پذیرفته شده در مرحله مصاحبه بایستی برای ثبت نام نهایی در دانشگاه اقدام نمایند. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی برای تان وجود دارد و یا در روند مشاهده نتایج با مشکلی مواجه شده اید، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج آزمون لیسانس به پزشکی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403 چه زمانی اعلام می‌شود؟

    زمان دقیق اعلام نتایج در سال جدید هنوز مشخص نشده است و به محض اطلاع رسانی در این صفحه قرار خواهد گرفت. 

  2. برای مشاهده نتایج آزمون لیسانس به‌پزشکی چه باید کرد؟

    برای این منظور باید به سامانه education.tums.ac.ir مراجعه کنید. 

  3. مدارک مورد نیاز برای مشاهده نتایج آزمون چیست؟

    برای مشاهده نتایج باید کد رهگیری و کد ملی خود را در صفحه اصلی سایت وارد کنید. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره