کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

ضرایب دروس کنکور سراسری زبان 1400

کنکور گروه آزمایشی زبان از 4 زیر گروه تشکیل شده است که هر کدام از این زیرگروه ها شامل رشته های مشخصی با ضرایب دروس متفاوت می باشند. دروس عمومی کنکور سراسری زبان 1400 در هر 4 زیر گروه ضرایب یکسانی دارند اما دروس اختصاصی کاملا متفاوت هستند که همین تفاوت در ضرایب دروس باعث تفاوت در رتبه و تراز اکتسابی داوطلبان می شود.

 

زیر گروه کنکور سراسری زبان 1400

داوطلبان کنکوری که در گروه آزمایشی زبان شرکت می کنند باید از همان ابتدا که برای کنکور برنامه ریزی درسی انجام می دهند، از ضرایب دروس و رشته های زیر گروه های مختلف این گروه آزمایشی اطلاع یابند. همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، کنکور زبان شامل 4 زیر گروه می باشد که رشته های قرار داده شده در هر زیر گروه نیز متفاوت هستند همچنین ضرایب اختصاص یافته به هر زیر گروه فرق می کند و داوطلب باید در قدم اول ابتدا بداند که رشته مورد علاقه او در کدام زیر گروه قرار دارد و سپس ضرایب دروس مختلف را برای آن زیر گروه بررسی کند.

شماره زیرگروه مجموعه رشته ‌های هر زیرگروه کنکور زبان
کاردانی كاردانی آموزش زبان انگليسی، كاردانی مترجمی زبان انگليسی
زیرگروه 1 کارشناسی آموزش زبان انگليسی، زبان و ادبيات انگليسی، زبان انگليسی ويژه دانشجويان مطالعات اسلامی، مترجمی زبان انگليسی
زیرگروه 2 کارشناسی زبان و ادبیات آلمانی، مترجمی زبان آلمانی
زیرگروه 3 کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه
زیرگروه 4 کارشناسی زبان ایتالیایی، زبان چینی، زبان روسی، زبان و ادبیات اسپانیایی، زبان و ادبیات تركی استانبولی، زبان و ادبیات ژاپنی، زبان و ادبیات اردو، زبان و ادبیات ارمنی

 

ضرایب دروس کنکور سراسری زبان 1400

 داوطلبان پس از آنکه اطلاع یافتند رشته یا رشته های مورد علاقه آنها در کدام زیر گروه قرار دارد، باید ضریب دروس این زیر گروه ها را نیز بررسی کند. مثلا اگر داوطلبی علاقه مند به رشته زبان و ادبیات آلمانی است این رشته در زیر گروه دو قرار دارد و مهم ترین درس زیر گروه دو ، درس زبان تخصصی آلمانی با ضریب 4 است.

یا اگر داوطلبی به رشته زبان و ادبیات اسپانیایی علاقه مند است، این رشته در زیر گروه چهار قرار دارد که درس مهم زیر گروه 4 درس زبان خارجی با ضریب 4 می باشد. نکته قابل توجه در ضرایب دروس آزمون زبان خارجی این است که دروس عمومی در هر چهار زیر گروه ضرایب یکسانی دارند و فقط ضریب دروس اختصاصی متفاوت می باشد.

ضرایب دروس عمومی کنکور زبان 1400

نام درس ضریب درس
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان خارجی 2

 

ضرایب دروس اختصاصی کنکور زبان 1400

زیر گروه نام درس ضریب درس
زیر گروه 1 زبان خارجی 2
زبان تخصصی انگلیسی 4
زیر گروه 2 زبان خارجی آلمانی 2
زبان تخصصی آلمانی 4
زیر گروه 3 زبان خارجی فرانسه 2
زبان تخصصی فرانسه 4
زیر گروه 4 زبان خارجی 4

 

مشاوره انتخاب رشته زبان

داوطلبان آزمون زبان باید در برنامه ریزی درسی خود به ضرایب دروس اهمیت زیادی قائل شوند و برای هر درس با توجه به ضریب و اهمیتی که دارد، وقت صرف کنند. دروس با ضریب بزرگتر مهم تر هستند و باید تبدیل به نقطه قوت داوطلب شوند تا بتوانند درصد بالایی را در این دروس کسب کنند.

البته ضریب پایین یک درس به معنای مهم نبودن آن درس نیست بلکه باید در برنامه ریزی برای کنکور تعادل مطالعاتی را در میان دروس مهم و مهم تر رعایت کرد تا به نتیجه دلخواه رسید. پس هیچ درسی را به دلیل پایین بودن ضریب آن حذف نکنید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره کامل برنامه ریزی کنکور زبان و انجام برنامه ریزی حرفه ای، با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در تماس باشید و از تجربیات و راهنمایی های مشاوران بهره مند شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ضرایب و زیرگروه های کنکور سراسری زبان 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

کنکور زبان شامل چند زیر گروه است؟

کنکور سراسری زبان شامل 4 زیر گروه می باشد.

رشته زبان و ادبیات انگلیسی در کدام زیر گروه قرار دارند؟

رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و … در زیر گروه یک قرار دارند.

ضرایب دروس اختصاصی کنکور زبان چگونه است؟

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور زبان در این مطلب کامل بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره